Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–19...
Субота, 23 листопада 2024Ученість — солодкий плід гіркого коріння.
Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів
Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.
Важлива не кількість знань, а якість їх.
Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.
Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.
Бич людини - це уявлюване знання.
Знання - сила.
Знання - знаряддя, а не ціль.
Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.
На засіданні Вченої ради ДДМА були вирішені актуальні питання функціонування Академії. З доповіддю «Про основні задачі з забезпечення прийому студентів до Академії у 2024 році» виступив перший проректор доцент Анатолій Фесенко. Він зокрема підкреслив, що прийом студентів до Академії, поряд з іншими визначальними факторами, у значній мірі залежить від ефективності і результативності проведення рекламної і профорієнтаційної роботи. Тому в Академії приділяється велика увага до планування, організації і проведення профорієнтаційної роботи з майбутніми абітурієнтами, їх батьками та здобувачами освіти випускових курсів. Останнім часом така робота, особливо на території Донецької області, суттєво ускладняється через повномасштабну військову агресію з боку російської федерації, що призвело до вимушеного тимчасового переміщення ДДМА до більш безпечного регіону західної України в м. Тернопіль, а також евакуації більшості НПП, співробітників і студентів Академії до більш безпечних населених пунктів на території України і за кордоном. Цьогоріч на формування контингенту студентів освітнього ступеня «Бакалавр» суттєво впливатиме впровадження Національного мультипредметного тесту (далі НМТ) з чотирьох предметів для всіх спеціальностей факультетів Академії, як на основі ПЗСО та НРК5 денної, так і заочної форми здобуття освіти, а також єдиного вступного іспиту (далі ЄВІ) для всіх без виключення спеціальностей та єдиного фахового вступного випробування (далі ЄФВВ) для кон’юнктурних, IT спеціальностей та 014.04 Математика при вступі до магістратури ДДМА. У цих умовах профорієнтаційна робота є одним із найважливіших пріоритетів діяльності ДДМА.
ХХІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку» проводилась кафедрою «Комп’ютерізовані мехатронні системи, інструменти та технології» ДДМА в м. Тернопіль 28-30 травня 2024 р. Ця конференція традиційно об’єднує провідних фахівців, науковців і представників промисловості для обговорення важливих питань та інновацій у сфері машинобудування. Учасники щиро подякували Збройним Силам України за їхню підтримку та можливість проведення цієї конференції. У ці складні часи вони забезпечують обороноздатність нашої країни та зберігають її незалежність. Зазначили, що ця конференція стала можливою завдяки їм. Також особливу подяку організатори висловили Тернопільському національному технічному університету імені Івана Пулюя за гостинність і підтримку в організації цієї конференції. Завдяки їхній допомозі стало можливим проведення пленарного засідання в очному форматі, незважаючи на складні обставини.
Шановні військовозобов'язані викладачі та співробітники Академії! У зв'язку з кадровими змінами у військово-обліковому відділі, просимо надсилати оновлені персональні данні на електронну пошту Світлані Корнієнко sv15pst@gmail.com, тел.: 0506224812.
Ректорат, профком і медіагрупа «Академія» щиро вітають ювілярів травня 2024 року:
Щорічно наші здобувачі вищої освіти беруть участь у «Міжнародній студентській Олімпіаді у сфері інформаційних технологій IT-Universe», і «IT-Universe-2024» не став винятком.
Шановні випускники шкіл міста Краматорська! У 2024 році за ініціативи начальника Краматорської міської військової адміністрації Олександра Гончаренка в місті продовжено дію програми підтримки учнів закладів освіти Краматорська. Завдяки цій програмі, ви маєте можливість безкоштовно отримати ступінь «Бакалавр» в Донбаській державній машинобудівній академії за рахунок місцевого бюджету.
На базі Донбаської державної машинобудівної академії почала роботу XXІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку». Конференція проходитиме офлайн до 30 травня включно. Програмою заплановано пленарне засідання і робота за секціями.
Із глибоким сумом повідомляємо про передчасну смерть нашого колеги, старшого викладача кафедри філософії та соціально-політичних наук, кандидата політичних наук Бородая Андрія Володимировича, який пішов з життя 26 травня 2024 р. внаслідок тяжкої хвороби.
Міністерство освіти і науки України вкотре звертає увагу, що відповідно до статті 21 Закону України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» мовою освітнього процесу в закладах освіти є державна мова. І наголошує, що за порушення вимог Закону щодо застосування державної мови у сфері освіти передбачені штрафні санкції. Так, у 2023 році винесено 16 попереджень та накладено 3 адміністративні штрафи у розмірі 3400 грн. науково-педагогічним працівникам ЗВО та ЗФПВО. Порушення в основному стосувалися використання російської мови під час викладання навчальних дисциплін та використання навчальних матеріалів.
Добіг кінця п’ятирічний перехідний період для чинного українського правопису, затвердженого Постановою Кабміну № 437 від 22 травня 2019 року. Про це нагадала редакторка Ольга Васильєва.
На виконання вимог Закону України від 11.04.2024 року №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набув чинності 18.05.2024 року, усім військовозобов'язаним викладачам і співробітникам Академії потрібно уточнити свої персональні данні або в електронному кабінеті призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або ЦНАП, або ТЦК та СП до 16.07.2024 року.
Довідки про те, що учень чи студент здобуває освіту на певному рівні, будуть формувати в Єдиній державній базі з питань освіти.
ДДМА (кафедра КМСІТ) спільно з НТУ «ХПІ» традиційно стала організатором XI Міжнародної науково-технічної конференції «Інформатика, управління та штучний інтелект» (ІУШІ–2024). Конференція проходила 9–12 травня офлайн на базі Донбаської державної машинобудівної академії в Тернополі, куди тимчасово переміщений наш виш, та в онлайн форматі в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут». Науковий форум об’єднав понад двохсот вчених з України, Німеччини та Іспанії. Програмний комітет конференції очолили ректор ДДМА, професор Віктор Ковальов та проректор з науково-педагогічної роботи ХПІ, професор Магомедємін Гасанов. До програмного комітету конференції також увійшли: завідувачка кафедри комп’ютеризованих мехатронних систем, інструменту та технологій ДДМА, професорка Яна Васильченко, завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та програмування НТУ «ХПІ», професор Олександр Заковоротний.
У день, коли світ відзначає красу і самобутність української вишиванки, Українська федерація «Спорт заради розвитку» провела Національну руханку у вишиванках, до якої долучилися здобувачі освіти разом із Радою студентського самоврядування ДДМА.
Наука – найважливіший чинник технічного і соціально-культурного прогресу. Особливо у воєнні часи. Як сказав Нобелівський лауреат Фредерік Жоліо-Кюрі: «Країна, яка не розвиває науку, перетворюється на колонію». Тож, не зважаючи на складні умови в країні, в Академії наука не зупиняється і є важливою складовою освітнього і робочого процесу. Викладачі і студенти проводять дослідження, беруть участь у міжнародних і всеукраїнських конференціях, конкурсах, олімпіадах, різних наукових семінарах тощо.