ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Першокурсники кафедри АВП узяли участь в «Іграх заводів – 2025»
2.jpg

Команда ДДМА взяла участь у весняних «Іграх заводів – 2025», які проходили 7–18 квітня і організ...

Вівторок, 29 квітня 2025
З липня Україна переходить на напругу в розетках за євростандартами – як зміниться напруга
1.jpg

Одне з ключових нововведень – встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги: від 207 до...

Понеділок, 28 квітня 2025
Міжнародна молодіжна науково-технічна конференція «Молода наука – роботизація і нанотехнології сучасного машинобудування»
2.jpg

Міжнародна молодіжна науково-технічна конференція «Молода наука – роботизація і нанотехнол...

П'ятниця, 25 квітня 2025
На урочистому засіданні Вченої ради
1.jpg

На квітневому урочистому засіданні Вченої ради ДДМА були заплановані питання, які підкреслили до...

П'ятниця, 25 квітня 2025
Підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в один тур 2024/2025 н.р.
12.jpg

У рамках проведення Днів науки (Наказ ректора №12 від 25 березня 2025 року) і на виконання листа...

Четвер, 24 квітня 2025

Першокурсники кафедри АВП узяли участь в «Іграх заводів – 2025»

2.jpg

Команда ДДМА взяла участь у весняних «Іграх заводів – 2025», які проходили 7–18 квітня і організовані UGEN за підтримки МХП, Kernel, BAT та BTU.

До складу команди Академії «OVP Team» увійшли наступні студенти-першокурсники кафедри АВП: Максим Камінський (група АВП-24-1), Микола Коломоєць (АВП-24-1), Михайло Незнамов (АВП-24-1), Олександр Охмуш (АВП-24-1мн) і Єгор Тарасенко (АВП-24-1).

З 7 по 10 квітня учасники заходу відвідували вебінари організаторів конкурсу, протягом яких знайомилися як з технологічними особливостями обладнання та конкурентними перевагами виробничих процесів відповідних компаній, а також із описами чотирьох реальних виробничих кейсів для командного аналізу наявних технологічних проблем, причому дедлайн на розв'язання кейсів був встановлений на десяту ранку 15 квітня.

Перший з мультидисциплінарних кейсів від компанії BAT стосувався проблеми продуктивності та якості роботи устаткування з високошвидкісного виробництва та пакування паперових виробів та серветок і передбачав обізнаність студентів з відповідними задачами мехатроніки, автоматизації, обробки матеріалів різанням та пакування матеріалів.

Другий кейс від компанії МХП стосувався проблем надійного електропостачання та неперервного енергозабезпечення критичних споживачів на великій птахофабриці і передбачав розуміння студентами відповідних курсів електротехніки, електроенергетики, електропостачання та силової електроніки.

Третій кейс від компанії Kernel стосувався проблем якісної, ефективної та швидкої перекваліфікації електромонтера на слюсаря з контрольно-вимірювальних приладів та автоматики і передбачав розуміння студентами теорії та практики компетентнісного підходу в технічній освіті, а також усвідомлену роботу виконавців кейсу із МОН-затвердженими стандартами для відповідних спеціальностей.

Четвертий кейс від компанії BTU стосувався біотехнологічних проблем ефективного відновлення ґрунтів від складного забруднення, спричиненого бойовими діями і передбачав обізнаність студентів з відповідними мультидисциплінарними задачами екології, ґрунтознавства, біотехнології, фізико-хімічної механіки ґрунтів, неорганічної хімії, органічної хімії, біохімії та хімічної кінетики.

Оцінені компаніями результати командного вирішення кейсів були представлені у вигляді наступної Google-таблиці «Оцінювання команд», причому одержані бали команди ДДМА (місце Академії в рейтингу 23/38) можна подивитися в рядку №32 «OVP Team».

За підсумками весняного конкурсу «Ігри заводів – 2025» команда Академії спромоглася задовільно розв’язати всі чотири запропоновані кейси і посіла 23-є командне місце з 38 місць.

Студенти та колектив кафедри АВП ДДМА також одержали додаткову письмову подяку від UGEN – організатора командних кейсових змагань за сприяння розвитку студентського руху та активізації навчального процесу в межах долученості здобувачів вищої технічної освіти до командного експрес-виконання непоставлених мультидисциплінарних технологічних завдань освітньо-кар’єрного проєкту «Ігри Заводів – 2025».

Олександр Періг, доцент кафедри автоматизації виробничих процесів