Шановні викладачі, співробітники, здобувачі освіти і слухачі підготовчих курсів ДДМА!
Середа, 25 грудня 2024Ученість — солодкий плід гіркого коріння.
Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів
Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.
Важлива не кількість знань, а якість їх.
Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.
Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.
Бич людини - це уявлюване знання.
Знання - сила.
Знання - знаряддя, а не ціль.
Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.
Добіг кінця п’ятирічний перехідний період для чинного українського правопису, затвердженого Постановою Кабміну № 437 від 22 травня 2019 року. Про це нагадала редакторка Ольга Васильєва.
На виконання вимог Закону України від 11.04.2024 року №10449 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих питань проходження військової служби, мобілізації та військового обліку», який набув чинності 18.05.2024 року, усім військовозобов'язаним викладачам і співробітникам Академії потрібно уточнити свої персональні данні або в електронному кабінеті призовника, військовозобов'язаного, резервіста, або ЦНАП, або ТЦК та СП до 16.07.2024 року.
Довідки про те, що учень чи студент здобуває освіту на певному рівні, будуть формувати в Єдиній державній базі з питань освіти.
ДДМА (кафедра КМСІТ) спільно з НТУ «ХПІ» традиційно стала організатором XI Міжнародної науково-технічної конференції «Інформатика, управління та штучний інтелект» (ІУШІ–2024). Конференція проходила 9–12 травня офлайн на базі Донбаської державної машинобудівної академії в Тернополі, куди тимчасово переміщений наш виш, та в онлайн форматі в Національному технічному університеті «Харківський політехнічний інститут». Науковий форум об’єднав понад двохсот вчених з України, Німеччини та Іспанії. Програмний комітет конференції очолили ректор ДДМА, професор Віктор Ковальов та проректор з науково-педагогічної роботи ХПІ, професор Магомедємін Гасанов. До програмного комітету конференції також увійшли: завідувачка кафедри комп’ютеризованих мехатронних систем, інструменту та технологій ДДМА, професорка Яна Васильченко, завідувач кафедри комп’ютерної інженерії та програмування НТУ «ХПІ», професор Олександр Заковоротний.
У день, коли світ відзначає красу і самобутність української вишиванки, Українська федерація «Спорт заради розвитку» провела Національну руханку у вишиванках, до якої долучилися здобувачі освіти разом із Радою студентського самоврядування ДДМА.
Наука – найважливіший чинник технічного і соціально-культурного прогресу. Особливо у воєнні часи. Як сказав Нобелівський лауреат Фредерік Жоліо-Кюрі: «Країна, яка не розвиває науку, перетворюється на колонію». Тож, не зважаючи на складні умови в країні, в Академії наука не зупиняється і є важливою складовою освітнього і робочого процесу. Викладачі і студенти проводять дослідження, беруть участь у міжнародних і всеукраїнських конференціях, конкурсах, олімпіадах, різних наукових семінарах тощо.
Шановні колеги, науковці, від щирого серця вітаємо вас із професійним святом – Днем науки в України! Бажаємо творчої наснаги, натхнення, сил та енергії для подальшої наукової діяльності. Ви робите дуже важливу справу на благо розвитку нашої держави, задля добробуту українського народу. Особливо важлива ваша діяльність у часи війни. Віримо, що й з нашою з вами допомогою ми наближаємо Україну до омріяної перемоги!
Чемпіонат Європи з тхеквондо (ВТФ) відбувся 9–12 травня в Белграді (Сербія). На цих змаганнях спортсмени збірної України відзначилися 6 медалями.
Щорічно у третій четвер травня ми відзначаємо одне з найяскравіших свят – Всесвітній день вишиванки. День української вишиванки – міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Це не державне свято і в цей день немає офіційного вихідного дня. Але саме в цей день українці з гордістю надягають улюблені вишиті блузки, сорочки, сукні та на вулицях відчувається атмосфера свята.
Щорічно у третій четвер травня українці відзначають яскраве та самобутнє свято, присвячене нашому національному одягу, – День вишиванки.
Студенти нашої Академії Вероніка Бордюг (група ФКС-20-2) і Дмитро Вовчок (група ІСТ-21-1) гідно виступили на Чемпіонаті Європи з екіпірувального пауерліфтингу серед юнаків, дівчат, юніорів, юніорок, чоловіків та жінок, який проходив 6–10 травня у м. Хамм (Люксембург).
Літня заліково-екзаменаційна сесія у 2023/2024 навчальному році для здобувачів першого, другого, третього рівнів вищої освіти денної та заочної форм навчання проходитиме в дистанційному режимі із застосуванням ZOOM, MOODLE та інших технологій дистанційного навчання за затвердженим розкладом у такі терміни:
Всеукраїнський фінал XIX літньої універсіади України з легкої атлетики відбувся 10–12 травня у м. Біла Церква. Нашу Академію на універсіаді представляла студентка спеціальності «Фізична культура і спорт», кандидатка в майстри спорту Марія Ларіна (група ФКС-21-1).
Рада студентського самоврядування ДДМА долучилася до роботи Міжнародної науково-практичної конференції «Студентське самоврядування – шлях змінотворців у відбудові України». Конференція проходила з 10 до 13 травня у змішаному форматі – офлайн у місті Києві та онлайн. Захід зібрав студентських активістів із різних куточків України та світу. Організатором конференції виступила громадська організація «Українська студентська ліга».
Чемпіонат Європи з екіпірувального пауерліфтингу серед юнаків, дівчат, юніорів, юніорок, чоловіків та жінок відбувся 6-10 травня у м. Хамм (Люксембург). У цих змаганнях вдало виступив студент нашої Академії, майстер спорту України Антон Савкін (група ФКС-22-1).