Загальна інформація
Кафедра «Інноваційних технологій і управління» (до 2020 р. «Технології машинобудування») існує з 1961 року і є однією з провідних кафедр Донбаської державної машинобудівної академії. На кафедрі здійснюється підготовка бакалаврів, магістрів, докторів філософії та докторів наук
з галузі знань
- 13 «Механічна інженерія»,
за спеціальністю
- 131 «Прикладна механіка».
На кафедрі «Інноваційних технологій і управління» працюють 1 доктор технічних наук, 4 кандидати технічних наук; з них 2 доценти; 2 старші викладачі. Завідувач кафедри – доктор технічних наук, професор Ковалевський Сергій Вадимович.
«ПРИКЛАДНА МЕХАНІКА» – найбільш універсальна спеціальність. Вона охоплює всі етапи виробничого процесу виготовлення машин, вузлів, механізмів та інших виробів.
Випускник може ПРАЦЮВАТИ:
- менеджером виробництва, включаючи топ-менеджмент;
- інженером-конструктором;
- інженером-технологом;
- інженером-дослідником;
- спеціалістом з управління підрозділами машинобудівного заводу;
- викладачем вищого навчального закладу, коледжу, ліцею.
Академія та кафедра «Інноваційних технологій і управління» здійснюють інтегровану з сучасними підприємствами, фірмами і компаніями індивідуальну цільову підготовку здобувачів вищої освіти за схемами: «3-2-1», «4-1», «4-2», (навчання у закладі вищої освіти ведеться паралельно з роботою студента на підприємстві), маючи тісні зв'язки із зарубіжними університетами за такими напрямами:
- застосування прогресивних і спеціальних ресурсоощадних технологічних процесів механоскладального виробництва;
- технологія автоматизованого виробництва, САП ЧПК;
- інформаційні системи в технології, організації та економіці, САПР ТП;
- експертиза якості технологічних процесів;
- раціональна експлуатація технологічних систем;
- технологія гнучких систем і роботизованих виробництв;
- технологія ремонтного виробництва.
При кафедрі працюють магістратура, аспірантура й докторантура. Наукова школа кафедри сформована на основі потужної лабораторної дослідної бази, нових наукових напрямів і ідей, що базуються на передових наукових розробках, визнаних у світі вчених кафедри.
Наші партнери:
- ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод»;
- ПрАТ «Енергомашспецсталь»;
- НПК «Corum Group»;
28 підприємств Навчально-науково виробничого комплексу «Спеціаліст»: Serbia, Belgrade, Alpha University; Bosnia and Herzegovina, Trebinje, Market Inspectorate of Serbian Republic; Serbia, Belgrad Univerzitet “Megatrend“; Macedonia, Tetovo-Skopje, South East European University.
На кафедрі створено наукову лабораторію «Спеціальні методи оброблення деталей важкого машинобудування»
Проводяться дослідження ролі людського фактору в контексті формування професійних компетенцій людини. Робота виконується у новоствореній «Лабораторії системних досліджень формування духовності та гуманізму професійної підготовки молоді»
У грудні 2015 року створено Проблемна науково-дослідну лабораторію інтелектуальних мобільних технологічних машин (ПНДЛ), яка є спільним структурним підрозділом Інституту проблем штучного інтелекту МОН України і НАН України та кафедри технології машинобудування ДДМА. Метою діяльності ПНДЛ є проведення наукових досліджень, виконання науково-дослідних робіт, надання науково-технічних послуг, виготовлення науково-технічної продукції на замовлення підприємств, організацій, установ і фірм, провадження інноваційної діяльності, а також забезпечення умов для здійснення підготовки фахівців, у т. ч. фахівців вищої наукової кваліфікації.
Лабораторія спеціальних методів обробки деталей машин важкого машинобудування
Цільова индивідуальна підготовка студентів