Матеріальна база кафедри
Для організації та забезпечення навчального процесу й наукової роботи на кафедрі створено потужну лабораторну базу.
У навчальній лабораторії (ауд. 4104) розміщене сучасне верстатне обладнання, серед якого верстати з ЧПК (вертикально-свердлильний, вертикально-фрезерний, токарно-гвинторізний) та універсальні: токарно-гвинторізний, токарно-револьверні, радіально-свердлильний, горизонтально-фрезерний, заточувальний і плоскошліфувальний.
Студенти мають змогу ознайомитись з роботизованим технологічним комплексом і оброблювальним центром. Окрім верстатного обладнання виробничого призначення, у навчальному процесі використовуються стенди для проведення лабораторних робіт.
У лабораторії кафедри в навчальному процесі використовується спеціальний комплект оснащення системи УСП-12. Кафедра має необхідну вимірювальну, реєстраційну й обчислювальну техніку (мікроскопи, динамометри для вимірювання сил, профілографи-профілометри, персональні ЕОМ тощо).
На кафедрі створено власний комп’ютерний клас (ауд. 3216), який оснащено комп’ютерами сучасного рівня, об'єднаними в локальну мережу з виходом в Інтернет. Студенти мають можливість ознайомитись з сучасним програмним забезпеченням провідних світових фірм, таких як Delcam (Бірмінгем, Великобританія) та «АСКОН» (Санкт-Петербург, Росія).
DelCAM – інтегрована CAD/CAM-система підготовки виробництва, одна з найбільш відомих у галузі проектування та виготовлення виробів складної форми (прес-форми, штампи, ливарне оснащення). Надана фірмою-розробником з навчальною метою.
CAD-система «КОМПАС-3D» (університетський комплект «АСКОН») – система геометричного моделювання з підтримкою всіх вітчизняних і закордонних стандартів. Одна з найбільш поширених у країнаї колишнього СРСР.
САПР ТП «ВЕРТИКАЛЬ» (університетський комплект «АСКОН») – одна з найбільш повних і поширених систем технологічної підготовки виробництва.