ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

27 січня – день вшанування пам’яті жертв Голокосту
1.jpeg

1 листопада 2005 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію № 60/7 «Пам’ять про...

Понеділок, 27 січня 2025
Знайомимо з новим головою Ради студентського самоврядування
2.jpg

Як ми повідомляли раніше, в Академії обрано нового голову Ради студентського самоврядування. Тож...

Четвер, 23 січня 2025
День Соборності України – символ єдності нашої нації
1.png

22 січня – особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята –...

Середа, 22 січня 2025
50 років на благо нашої Академії
2.jpg

У січні цього року Анатолій Фесенко, перший проректор, проректор з науково-педагогічної, навчаль...

Вівторок, 21 січня 2025
Абітурієнтів знайомили з нашою Академією
2.jpg

Відбулося перше в цьому році знайомство абітурієнтів з Донбаською державною машинобудівною акаде...

Понеділок, 20 січня 2025

ДДМА взяла участь у фестивалі з робототехніки RoboSmart Dn.Ua та конференції SmartPicnic (доповнено)

img_13.jpg bioart.png

15 червня в Слов'янську відбулися Відкрита конференція IT-розробників SmartPicnic, присвячена питанням впровадження в управління містами електронного врядування, та регіональний дитячий фестиваль з робототехніки RoboSmart Dn.Ua для школярів зі Слов’янська, Краматорська, Бахмута, Добропілля та Торецька.

Студенти й викладачі ДДМА взяли участь у відкритій конференції у якості доповідачів та у фестивалі робототехніки у якості членів журі, зокрема представники кафедри ІСПР були суддями, разом з іншими, на одному зі змагань роботів – робофутболі. Студенти й викладачі кафедри КІТ брали участь у суддівстві змагань дистанційного робосумо й слалому для роботів LEGO та Arduino. Викладачі кафедри ПТМ, разом із представниками облдержадміністрації, були технічними експертами для представлених шкільних проектів із робототехніки та засобів автоматизації.

На території коворкінгу TopPlace «Монополія Крона» для учасників RoboSmart Dn.Ua були підготовлені майданчики фестивалю, де вони мали змогу представити свої проекти з робототехніки або засобів автоматизації, узяти участь у майстер-класах із робототехніки LEGO, спробувати свої сили у вільному конструюванні з деталей LEGO.

У приміщенні коворкінгу на конференцію зібралися учасники зі Слов'янська, Бахмута, Краматорська, Миколаївки, Черкаського, Добропілля, Маріуполя, Дружківки, Торецька, Києва, Дрогобича та чисельні делегації з міст Одеської області, а також з Естонії. Вони обговорили питання та послухали інформацію про досвід інших країн, а також українських міст, де подібні електронні послуги були успішно впровадженні в життя.

Відкрив конференцію перший заступник голови Донецької обласної держадміністрації Євген Вілінський, який висловив підтримку новим технологіям в управлінні містами та побажав учасникам нових успіхів.

Майстер-клас з впровадження електронного врядування на прикладі своєї країни для учасників заходу провів міжнародний експерт з Естонії Віктор Гузун.

Для учасників була зроблена презентація заходів у рамках проекту ПРООН щодо е-врядування в містах та районах Донецької області за підтримки ЄС та обговорення питання електронних сервісів для врядування та громадян і технологій, які трансформують міста та стратегію SmartCity в пілотних містах. Також на конференції обговорювалися питання взаємодії представників органів місцевого самоврядування з громадськістю.

SmartCity дасть змогу жителям міста отримувати в електронному вигляді послуги від влади, що зменшить корупційну складову та зменшить витрати часу містян на отримання послуг. Наприклад, електронний запис до сімейного лікаря або до школи чи садочка. А можливо, містянам буде цікаво користуватися електронною мапою житлово-комунальних проблем міста.

Завідувач кафедри КІТ Олександр Тарасов виступив перед представниками ІТ-бізнесу з усієї України з доповіддю про перспективи розвитку навчальних програм із відкриття нових спеціальностей та освітніх програм з біоінженерії у рамках співпраці з європейськими програмами Erasmus+ і BioArt.

Захід був організований та проводився платформою Kyiv Dialogue спільно з Департаментом інвестиційно-інноваційного розвитку і зовнішніх відносин ДонОДА при підтримці Агентства USAID.

img_6.jpg img_2.jpg img_4.jpg img_3.jpg img_5.jpg img_1.jpg img_2.jpg img_3.jpg img_4.jpg img_5.jpg img_6.jpg img_7.jpg img_12.jpg img_10.jpg img_8.jpg DSC_7250.jpg img_11.jpg