ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Першокурсники кафедри АВП узяли участь в «Іграх заводів – 2025»
2.jpg

Команда ДДМА взяла участь у весняних «Іграх заводів – 2025», які проходили 7–18 квітня і організ...

Вівторок, 29 квітня 2025
З липня Україна переходить на напругу в розетках за євростандартами – як зміниться напруга
1.jpg

Одне з ключових нововведень – встановлення чітких меж допустимого відхилення напруги: від 207 до...

Понеділок, 28 квітня 2025
Міжнародна молодіжна науково-технічна конференція «Молода наука – роботизація і нанотехнології сучасного машинобудування»
2.jpg

Міжнародна молодіжна науково-технічна конференція «Молода наука – роботизація і нанотехнол...

П'ятниця, 25 квітня 2025
На урочистому засіданні Вченої ради
1.jpg

На квітневому урочистому засіданні Вченої ради ДДМА були заплановані питання, які підкреслили до...

П'ятниця, 25 квітня 2025
Підсумки Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт в один тур 2024/2025 н.р.
12.jpg

У рамках проведення Днів науки (Наказ ректора №12 від 25 березня 2025 року) і на виконання листа...

Четвер, 24 квітня 2025

День Соборності України – символ єдності нашої нації

1.png

22 січня – особлива дата в історії України. У цей день ми відзначаємо два важливих свята – проголошення Української Народної Республіки та Акт Об'єднання українських земель.

107 років тому, 22 січня 1918 року, українці проголосили незалежність своєї держави і створили Українську Народну Республіку, а рівно через рік, 22 січня 1919 року, відбувся Акт злуки УНР і ЗУНР. На жаль, фактично об'єднання республік УНР і ЗУНР не відбулося, але сам процес проголошення позначився на політичній ситуації в країні.

За часів радянського режиму День Соборності не відзначався, більше того – будь-яка згадка про нього знищувалася, цей день вважали «контрреволюційним святом». Перше офіційне святкування відбулося в 1939 році, у місті Хуст, столиці Карпатської України. Тоді ці землі перебували у складі Чехословаччини. На демонстрацію вийшло понад 30 тисяч українців – так День Соборності став наймасовішим заходом українців за 20 років.

На державному рівні День Соборності України вперше відзначили в 1999 році після указу чинного президента країни Леоніда Кучми. Однак у 2011 році указом президента Віктора Януковича День Соборності був скасований на офіційному рівні, як і День Свободи 22 листопада – замість них 22 січня був заснований День соборності і свободи. Утім, уже у 2014 році президентським указом Петра Порошенка День Соборності України був відновлений.

Головна традиція в День Соборності – це живий ланцюг, який українці вибудовують, символізуючи об'єднання українських земель і державну єдність. Історія цієї традиції починається в 1990 році – тоді живий ланцюг простягнувся з Києва до Львова та Івано-Франківська, Стрия, Тернополя, Житомира та Рівного. За різними оцінками, участь в акції взяли близько трьох мільйонів людей.

Відтоді це стало доброю традицією, яку щороку влаштовують у різних куточках України. У Києві 22 січня таким чином «з'єднують» два береги Дніпра – лівий і правий, символізуючи об'єднання Сходу і Заходу України. На честь Дня Соборності та Акта злуки в багатьох містах України названі вулиці.

Під час повномасштабного вторгнення росії значення соборності особливо відчутне. Щодня жителі прифронтових міст відчувають підтримку з різних куточків України. Зусилля кожного в тилу – це не просто допомога, це вияв єдності, яка робить нас сильнішими. Уся Україна приймає переселенців з окупованих територій, міст, де йдуть бойові дії, допомагає відновлювати підприємства, підтримує людей у найскладніші часи.

Соборність – це не лише пам'ять про минуле, а й спільна праця сьогодні заради майбутнього. Ми згуртовані у прагненні відновити цілісність України, звільнити всі тимчасово окуповані території та побудувати сильну, демократичну державу.

Єдність – наша зброя у боротьбі за свободу. Ми разом крокуємо до Перемоги, бо лише об’єднані ми здатні подолати всі виклики!