ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Заступник міністра освіти розповів про результати боротьби з ухилянтами в аспірантурі
1.jpg

Після ухвалення у травні закону про мобілізацію кількість охочих іти в аспірантуру різко підскоч...

П'ятниця, 10 січня 2025
90 років з дня народження поета Василя Симоненка
1.jpg

8 січня 1935 року в селі Біївці Лубенського району на Полтавщині народився поет, один із найяскр...

Середа, 08 січня 2025
МОН має дедлайн створення конкурентної мережі вишів
1.jpeg

Міністерство освіти і науки України має конкретний дедлайн створення конкурентної мережі закладі...

Вівторок, 07 січня 2025
Вітаємо ювілярку!
uvil.jpg

Ректорат, профком і медіагрупа «Академія» щиро вітають ювілярку грудня 2024 року:

П'ятниця, 03 січня 2025
Рада студентського самоврядування ДДМА вітає з Новим роком!
1.jpg

Бажаємо великій родині Донбаської державної машинобудівної академії надихатися на здійснення мрі...

Вівторок, 31 грудня 2024

ОБЛАСНА ОЛІМПІАДА З ПРОГРАМУВАННЯ

 (3).jpg

22 жовтня по всій Україні в онлайн форматі пройшли перші відбіркові етапи студентського чемпіонату світу з програмування ICPC-Ukraine-2022 (вони ж – обласні студентські олімпіади з командного програмування AUCPC). За організацію заходу по Донецької області відповідала Донбаська державна машинобудівна академія (координатор – Мельников О. Ю., доцент кафедри інтелектуальних систем прийняття рішень).

Усього в нас брали участь 23 студентські команди із шести закладів вищої освіти (ДДМА, ДДПУ, ДНТУ, ВСП «КФК ПІТБ ДДМА», ДФК ДДМА, ВСП «СФКНАУ») чотирьох міст (Краматорськ, Слов'янськ, Покровськ, Дружківка), а також (в окремому заліку) дві шкільні краматорські команди (школа-ліцей №35 імені В. Шеймана та загальноосвітня школа №3).

Чи онлайн формат проведення, чи періодичні повітряні тривоги, а може – і ускладнені в порівнянні з минулим роком завдання привели до того, що дві наші команди «пішли з нулем», а в лідери вийшли ті, хто розв’язав три завдання з дванадцяти (по ряду інших областей показники чемпіонів – чотири очка).

У підсумку чемпіоном і по області, і по ДДМА стала команда «DSEA:AccessDenied» (Євгеній Семіошко, Микита Баранович, Владислав Ковригін (КН-20-1), тренер – Міхєєнко Д. Ю., каф. КІТ), яка рік тому задовольнялася 4-м місцем. Друге місце – знов-таки, і по області, і по ДДМА – у торішніх чемпіонів «DSEA:Dedsec» (Владислав Алтухов, Данило Маркасян, Ігор Трубачов (КН-19-2), тренер – Міхєєнко Д. Ю., каф. КІТ). Далі було ухвалене рішення про присудження двох третіх місць по області – це команди «DSPU:fmddpu» (Донбаський державний педагогічний університет, м. Слов'янськ) і «DSEA:StrongWilled» (Олександра Білозерова (СА-22-1), Вікторія Худолій, В'ячеслав Михайлов (ІСТ-22-1), тренер – Мельников О. Ю., каф. ІСПР). Приємно, що в десятці кращих обласної таблиці – як і рік тому, сім команд ДДМА; краща команда ДНТУ розділила 7–8 місця з нашою командою «DSEA:Darksiders» (СА-19-1, ІСТ-19-1).

В окремому «шкільному» заліку команди з 35-ї («sKSS35:studolymp») і 3-ї («sKSS3:ArduKram_3.0») шкіл розв’язали однакове число завдань, але «sKSS35:studolymp» зробили це раніше.

Команди-призери стали також переможцями в «неофіційних номінаціях». «DSEA:AccessDenied» і «DSEA:StrongWilled» відзначені «За швидкість мислення» (здали рішення першого завдання протягом однієї хвилини після скасування повітряної тривоги), «DSEA:StrongWilled» – «За найкращий дебют» (це команда набору-2022!), «DSPU:fmddpu» – «За наполегливість» (26 спроб нарешті таки зарахованої задачі!), «DSEA:ALPHA» (КН-20-1) – «За волю до перемоги» (останніми здали правильне рішення – 5:54).

Як і торік, усі «призові» команди нашої Академії представляють спеціальності «Комп'ютерні науки» (тренер – старший викладач кафедри КІТ, канд. техн. наук Денис Міхєєнко), «Системний аналіз» та «Інформаційні системи та технології» (тренер – доцент кафедри ІСПР, канд. техн. наук Олександр Мельников).

Уся інформація про олімпіаду розміщена на її офіційному сайті і на сторінках заходу в соціальних мережах.

Олександр Мельников