ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Як вишукано та красиво говорити українською
1.png

21 лютого відзначається Міжнародний день рідної мови. Мова – це більше, ніж слова. Це пам&...

П'ятниця, 21 лютого 2025
Одинадцяті роковини Майдану
1.jpg

20 лютого 2025 року минає 11 років від дня масових розстрілів Небесної Сотні на Майдані. Крім то...

Четвер, 20 лютого 2025
19 лютого – День Державного Герба
1.jpg

Державний Герб України – офіційний символ нашої держави, один із трьох державних символів Україн...

Середа, 19 лютого 2025
Галина Клименко – науці, освіті та розвитку машинобудування
2.jpg

18 лютого 2025 року відзначає свій ювілей доктор технічних наук, професор, видатний науковець і ...

Вівторок, 18 лютого 2025
Вічна пам’ять Герою
 у рамці.jpg

Наша земля втратила справжнього захисника, воїна світла і честі – Олександра Плотнікова. В...

Понеділок, 17 лютого 2025

Одинадцяті роковини Майдану

1.jpg

20 лютого 2025 року минає 11 років від дня масових розстрілів Небесної Сотні на Майдані. Крім того, це 11 років від початку російської агресії в Україні, адже саме тоді, коли на вулиці Інститутській у Києві гинули беззбройні протестувальники, рф розпочала воєнну агресію, анексувавши АР Крим, а згодом окупувавши частину Луганської та Донецької областей.

Події 20 лютого 2014 року стали фактично кульмінацією Революції Гідності. Українці заплатили велику ціну за своє право на вибір та вільний рух у майбутнє. Саме 20 лютого 2014 року в середмісті столиці України загинула найбільша кількість осіб – 48. Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, відстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні. До списку героїв увійшли наші земляки – Сергій Бондарев та Іван Пантелєєв.

20 лютого 2015 року в музеї ДДМА було відкрито пам’ятну експозицію, присвячену Сергію Бондареву. Він вступив до Академії в 1999 році, а через рік йому довелося переїхати до Києва. Загинув 18 лютого 2014 року під час першого штурму Будинку профспілок: він отримав чотири кульових поранення. 26 листопада 2015 року в Краматорську в школі №10, а також у Машинобудівному коледжі ДДМА було відкрито меморіальні дошки на честь Івана Пантелєєва. Він загинув 20 лютого 2014 року на Інститутській, за свідченнями лікарів – у тілі мав сім куль. Обидва герої посмертно удостоєні звання Герой України та нагороджені орденом «Золота Зірка» і медаллю «За жертовність і любов до України».

2018 року в першому корпусі ДДМА було відкрито меморіальну дошку на честь загиблих під час Революції Гідності.

Смерть Героїв Небесної Сотні змінила суспільну свідомість українців, актуалізувавши значущість таких понять, як право на самовизначення, гідність, свобода, суверенність держави, демократія, європейський вибір.

Це – день жалоби, оскільки він пов’язаний із загибеллю громадян під час Революції Гідності та на початку російської агресії на сході України, але він покликаний ушановувати не смерть, а боротьбу за гідне та вільне життя, жертовність і відвагу. Чітка громадянська позиція та готовність обстоювати її до кінця – це ті якості, які мали Герої Небесної Сотні та які гідні наслідування.

Революція Гідності – усе ще є нашою сучасністю, адже ми не можемо розділяти війну і Майдан. Та війна, яка точиться сьогодні, яка щодня забирає життя українців, розпочалася зі спроби рф розтоптати нашу свободу, гідність та наш європейський вибір.

Цьогоріч пам’ять про подвиг Небесної Сотні вшановуємо під гаслом: «Небесна Сотня: Герої першої перемоги в битві, що триває».

Слава Україні!