Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–19...
Субота, 23 листопада 2024Ученість — солодкий плід гіркого коріння.
Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів
Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.
Важлива не кількість знань, а якість їх.
Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.
Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.
Бич людини - це уявлюване знання.
Знання - сила.
Знання - знаряддя, а не ціль.
Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.
10 років тому, у лютому 2014 року, російська федерація розв’язала війну проти України. Ворог окупував Автономну Республіку Крим і Севастополь, окремі райони Донецької та Луганської областей. До 24 лютого 2022 року основні події сучасної російсько-української війни з різною інтенсивністю бойових дій точилися на сході нашої країни. Хоча протистояння російській гібридній агресії та впливу в різних сферах відбувалося не тільки на лінії фронту, а й на всій території України.
Наказом Міністерства освіти і науки України затверджено календарний план організації та проведення у 2024 році національного мультипредметного тесту (НМТ).
Могутнім відгомоном сивої давнини лунають слова великого українського письменника Івана Павловича Багряного: «Ми є. Були. І будем ми. Й вітчизна наша з нами. Ми є. Були. Не вмремо ми. Й не будемо рабами!». Ці рядки були вибиті на надгробному камені письменника, вони залишаються актуальними і сьогодні.
День Героїв Небесної Сотні відзначають щорічно 20 лютого на знак пам’яті про громадян, які загинули під час Революції Гідності у боротьбі за ідеали демократії, права та свободи людини, європейське майбутнє України та завдяки яким було змінено перебіг історії нашої держави.
У 2023 році від Донбаської державної машинобудівної академії в щорічному конкурсі фундаментальних наукових досліджень, прикладних наукових досліджень і науково-технічних (експериментальних) розробок, які фінансуються з бюджету МОН України, брала участь робота «Розробка технологій і моделювання процесів обробки тиском заготовок і деталей безпілотних літальних апаратів зі зміцнених алюмінієвих сплавів» колективу науковців кафедри комп’ютерних інформаційних технологій. Науковий керівник проєкту – завідувач кафедри КІТ, д-р техн. наук, професор Олександр Тарасов.
Сьогодні відзначається День Державного Герба України. Саме 19 лютого 1992 року Верховна Рада України затвердила своєю Постановою Державний Герб незалежної України. Ним став золотий Тризуб на синьому щиті – національний символ українців часів визвольних змагань XX століття, який має статус малого герба та є головним елементом майбутнього великого герба.
Міжнародні рейтингові змагання з тхеквондо (ВТФ) «Austrian Open 2024» відбулися 3–4 лютого в місті Інсбрук (Австрія).
Весняна заліково-екзаменаційна сесія і проміжний контроль 2023/2024 навчального року для здобувачів денної та заочної форм навчання проходитиме в дистанційному режимі із застосуванням ZOOM, MOODLE та інших технологій дистанційного навчання за затвердженим розкладом.
Шановні здобувачі вищої освіти ДДМА! Експертна рада студентства закладів вищої освіти розпочала Національне студентське опитування, метою якого є збір, аналіз та актуалізація академічних потреб студентства. Рада студентского самоврядування ДДМА запрошує взяти участь у цьому опитуванні.
Чемпіонат України з легкої атлетики в приміщенні серед дорослих та молоді, що відбувся 2–4 лютого в Києві, зібрав понад 400 учасників із 22 областей та столиці держави.
Міністерство освіти і науки оприлюднило орієнтовні критерії запланованої модернізації мережі закладів вищої освіти. Відповідні дані були презентовані МОН під час засідання Спілки ректорів закладів вищої освіти, у якому взяло участь керівництво освітнього відомства.
Всеукраїнський турнір з боротьби самбо «Кубок Юна Україна» серед юніорів, юніорок, юнаків, дівчат старшого віку та кадетів відбувся 29 січня – 3 лютого в місті Київ.
11 лютого у світі відзначається День жінок і дівчат у науці. Його проголошено резолюцією Генеральної Асамблеї ООН задля досягнення повного й рівного доступу жінок та дівчат до науки, забезпечення гендерної рівності, розширення прав і можливостей жіноцтва.
У світі, що постійно розвивається, гранти стають усе більш значущими як інструменти розвитку, змін та стимулювання наукових досліджень, інновацій та соціального прогресу.
Студенту спеціальності «Фізична культура і спорт» ДДМА, провідному тхеквондисту Школи вищої спортивної майстерності Донецької області присвоєно спортивне звання «Майстер спорту України міжнародного класу» відповідно до наказу Міністерства молоді та спорту України №147 від 08.01.2024.