Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–19...
Субота, 23 листопада 2024Ученість — солодкий плід гіркого коріння.
Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів
Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.
Важлива не кількість знань, а якість їх.
Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.
Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.
Бич людини - це уявлюване знання.
Знання - сила.
Знання - знаряддя, а не ціль.
Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.
Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років і масових штучних голодів 1921–1923 і 1946–1947 років.
В останню суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів. У ХХ ст. український народ тричі страждав та вмирав від голоду: у 1921–23 рр., 1932–33 рр. та в 1946–47 рр. Однак саме голод початку 1930-х років офіційно вважається геноцидом, свідомим та запланованим актом знищення людей без зброї. Зброєю став штучний голод. На користь цього факту свідчить і приховування масштабів трагедії, заперечення голоду, продовження хлібозаготівельних кампаній, незважаючи на масову загибель людей та випадки канібалізму. Щохвилини помирало 17 людей, щодня – понад 30 тисяч. Голод став соціально-гуманітарною катастрофою національного масштабу. Наслідком геноциду стала знищення українців, руйнування традиційного укладу селянського життя, порушення генетичного фонду народу, моральні та психологічні зміни в колективній свідомості.
День Гідності і Свободи – державне свято, яке присвячене річниці Помаранчевої революції 2004 р. та Революції Гідності 2013–2014 рр. Помаранчева революція була пов’язана із виборами Президента України та фальсифікацією їх результатів. Революція Гідності стала відповіддю на відмову від євроінтеграційного курсу уряду. На відміну від мирних акцій протесту 2004 р., Євромайдан характеризувався посиленням протистоянь між активістами та бійцями «Беркуту», які призвели до людських жертв. Більше ста протестувальників загинули, ставши «Небесною Сотнею».
Міністерство освіти і науки України в межах співпраці з проєктом технологічної мілітаризації українського суспільства Victory Drones організують 21 листопада 2024 року о 18:00 профорієнтаційну зустріч для студентів і молодих науковців з представниками miltech-компаній. Зустріч відбудеться онлайн на платформі YouTube.
21 листопада в Україні щорічно відзначають День Гідності та Свободи. Цей день установлено «з метою збереження й донесення до сучасного та майбутнього поколінь інформації про доленосні події в Україні початку ХХІ століття, утвердження ідеалів свободи й демократії, а також віддання шани патріотизму та мужності громадян, які восени 2004-го й у листопаді 2013 – лютому 2014 року стали на захист демократичних цінностей, прав та свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору».
ІІ Всеукраїнська науково-практична конференція «Педагогіка й сучасні аспекти фізичного виховання» відбулася 13–14 листопада 2024 року в онлайн-режимі на кафедрі фізичного виховання і спорту Донбаської державної машинобудівної академії.
Чемпіонат України 2024 року з класичного пауерліфтингу серед вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл відбувся у місті Коломия (Івано-Франківська область) наприкінці жовтня. За звання кращих у чотирьох вікових групах боролися понад 300 пауерліфтерів – спортсмени 33 ДЮСШ із 18 регіонів країни.
Цьогоріч викладачі Донбаської державної машинобудівної академії – канд. техн. наук, доцентка кафедри КІТ Людмила Васильєва і канд. техн. наук, доцент кафедри АВП Олександр Періг взяли участь у розробці та рецензуванні завдань ЄФВВ предметного тесту – 2024 з інформаційних технологій для вступу на навчання для здобуття ступеня магістра за спеціальностями галузі 12 «Інформаційні технології».
Дорогі наші здобувачі освіти! Щиро вітаємо вас із Міжнародним днем студентів – святом знань, нових відкриттів, цікавих знайомств, невгамовної енергії, прагнення та завзятості, які надихають на великі звершення!
Шановні студенти Донбаської державної машинобудівної академії! Рада студентського самоврядування ДДМА вітає вас зі святом – Міжнародним днем студента!
Післявоєнна відбудова України має базуватися на швидкому та ефективному впровадженні інноваційних технологій і розробок за всіма напрямами економіки країни, тому саме цим надважливим напрямам відновлення України і був присвячений цьогорічний ХІII Фестиваль інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge – 2024», якій відбувся на початку листопада в Києві.
Міжнародний Global Greenchem Hackathon, який реалізується проєктом Організації Об’єднаних Націй з промислового розвитку «Глобальна програма інновацій та мереж у зеленій хімії» (GreenChem) за фінансової підтримки Глобального екологічного фонду, відбувся 1–3 листопада в Києві. Захід проходив у рамках ХІII Фестивалю інноваційних проєктів «Sikorsky Challenge 2024».
Зимова заліково-екзаменаційна сесія 2024–2025 навчального року для здобувачів денної та заочної форм навчання проходитиме в дистанційному режимі із застосуванням ZOOM, MOODLE та інших технологій дистанційного навчання за затвердженим розкладом.
13–14 листопада на базі Донбаської державної машинобудівної академії і Вінницького національного технічного університету відбулася XVI Міжнародна наукова конференція «Сучасна освіта – доступність, якість, визнання».
Челендж «Миля Сафронова» на честь організатора бігових подій у Краматорську, випускника ДДМА Михайла Сафронова, який загинув на російсько-українській війні в битві під Бахмутом, проходив упродовж тижня з 1 до 7 листопада включно.