Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–19...
Субота, 23 листопада 2024Ученість — солодкий плід гіркого коріння.
Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів
Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.
Важлива не кількість знань, а якість їх.
Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.
Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.
Бич людини - це уявлюване знання.
Знання - сила.
Знання - знаряддя, а не ціль.
Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.
За рішенням Комітету з національної премії України імені Бориса Патона від 5 листопада 2024 р. молода вчена Академії, завідувачка відділу аспірантури, старша наукова співробітниця Лабораторії фізико-хімічних властивостей металевих розплавів, канд. хім. наук Ганна Водоп'янова отримала стипендію Кабінету Міністрів України для молодих вчених.
В Академії відбувся І (вишівський) етап ХХV Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Як розповіла членка журі, доцентка кафедри мовної підготовки ДДМА Ганна Ковальова, у конкурсі взяли участь сім студентів. Учасники виконували завдання на знання української мови і писали творчу роботу.
Наступного навчального року в Україні буде запроваджено базову загальну військову підготовку студентів у закладах вищої освіти.
На вебсайті Електронних петицій Кабінету Міністрів України опубліковано відповідь на петицію щодо зволікання Урядом прийняття рішення про підвищення розміру посадового окладу працівника І тарифного розряду за ЄТС до 3 600 гривень, виходячи з якого розраховуються посадові оклади та ставки заробітної плати педагогічних і науково-педагогічних працівників, яке мало відбутися з 1 квітня 2024 року.
Студент 2-го курсу магістратури кафедри менеджменту (освітня програма «Державна служба»), голова Ради студентського самоврядування ДДМА Костянтин Чоста здобув перемогу в конкурсі стипендіальної програми «Завтра.UA». Журі визначило переможця з-поміж 342 конкурсантів із понад 100 закладів вищої освіти України.
Такого висновку дійшла Державна служба якості освіти за результатами моніторингу щодо забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі в закладах загальної середньої освіти у 2023–2024 навчальному році. Подібний моніторинг Державна служба якості освіти проводить уже третій рік поспіль, і цьогорічні висновки доволі невтішні, якщо не сказати загрозливі.
Біговий клуб «Донеччина» за підтримки Обласного центру фізкультурно-оздоровчої роботи та Краматорського міського центру фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» проводить челендж «Миля Сафронова» на честь організатора бігових подій у Краматорську, випускника ДДМА Михайла Сафронова, який загинув на російсько-українській війні в битві під Бахмутом у січні 2023 року.
Мобілізація студентів в Україні у 2024 році проводиться згідно з законом №10449. Більшість учнів закладів вищої освіти мають відстрочку від призиву. Проте є певні виключення. Деякі студенти чоловічої статі можуть отримати повістку.
На жовтневому засіданні Вченої Ради ДДМА були вирішені актуальні питання функціонування Донбаської державної машинобудівної академії. Про результати підсумкової атестації здобувачів освіти в Академії у 2024 році і задачі з удосконалення системи організації і проведення атестації у 2024–2025 навчальному році доповів перший проректор, доцент Анатолій Фесенко.
Ректорат, профком і медіагрупа «Академія» щиро вітають ювілярку жовтня 2024 року:
Щодо термінів початку заліково-екзаменаційної сесії 1-го семестру 2024–25 навчального року:
Нагадаємо, цьогорічний Радіодиктант національної єдності відбувся 25 жовтня і був приурочений до 100-річчя Українського радіо, яке відзначатиметься в листопаді. Авторкою тексту «Магія голосу» стала письменниця Оксана Забужко. Читав диктант поет, нині військовий, Павло Вишебаба.
З нагоди Дня української писемності та мови, який відзначається 27 жовтня, приводимо головні факти про українську мову та її особливості, а також про історію спроб заборонити українську.
Українське радіо опублікувало текст Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності–2024, який написала українська письменниця Оксана Забужко. Тож можете себе перевірити.
Здобувачі освіти, викладачі і співробітники нашої Академії взяли участь у написанні Радіодиктанту національної єдності – 2024, який відбувся 25 жовтня. Радіодиктант традиційно проводиться до Дня української писемності та мови і цього року святкує круглу дату – 25-ту річницю. За цей час захід розповсюдився по всьому світі: диктант пишуть і в закладах освіти, і в різних установах, у лікарнях і вдома, в укриттях у тилу і на фронті, дорослі і діти, українці й іноземці – усі, хто любить українську мову!