ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів!
1.jpg

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–19...

Субота, 23 листопада 2024
Кураторська година до Дня пам'яті жертв Голодомору
5.jpg

В останню суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів. У ХХ ст. український наро...

П'ятниця, 22 листопада 2024
В Академії відбулася зустріч до Дня Гідності і Свободи
1.jpg

День Гідності і Свободи – державне свято, яке присвячене річниці Помаранчевої революції 2004 р. ...

П'ятниця, 22 листопада 2024
Профорієнтаційна зустріч для студентів і молодих науковців з представниками miltech-компаній
1.png

Міністерство освіти і науки України в межах співпраці з проєктом технологічної мілітаризації укр...

Четвер, 21 листопада 2024
День Гідності та Свободи: 20 років Помаранчевій революції та 11 років Євромайдану
1.jpg

21 листопада в Україні щорічно відзначають День Гідності та Свободи. Цей день установлено «...

Четвер, 21 листопада 2024

На засіданні Вченої ради ДДМА

vrddma.jpg

На грудневому засіданню Вченої раби ДДМА були вирішені актуальні питання діяльності Академії. Про «Підсумки проведення студентських олімпіад і конкурсів 2021/2022 н./роках» доповів проректор з наукової роботи, управління розвитком та міжнародних зв’язків, професор Михайло Турчанін.

Він повідомив, що у зв’язку з дією військового стану у 2022 році всеукраїнська студентська олімпіада не проводилась, але здобувачі вищої освіти Академії брали участь у різних міжнародних змаганнях.

У жовтні 2022 р. по всій Україні в онлайн форматі пройшли перші відбіркові етапи Студентського чемпіонату світу з програмування ICPC-Ukraine-2022 (вони ж – обласні студентські олімпіади з командного програмування AUCPC), проведення яких спочатку планувалось навесні. За організацію заходу в Донецькій області відповідала Донбаська державна машинобудівна академія (координатор – Олександр Мельников, доцент кафедри інтелектуальних систем прийняття рішень). Усього в олімпіаді взяли участь 23 студентські команди із шести ЗВО чотирьох міст (Краматорськ, Слов'янськ, Покровськ, Дружківка), а також (в окремому заліку) дві шкільні Краматорські команди (школа-ліцей № 35 імені В. Шеймана та загальноосвітня школа № 3). При цьому здобувачами Академії отримано три нагороди в командному змаганні (студенти гр. КН20-1 – І місце, гр. КН19-2 – ІІ місце, керівник – старший викладач Дмитро Міхєєнко; студенти гр. СА22-1 і ІСТ22-1 – ІІІ місце, керівник – доцент Олександр Мельников).

Студент Академії Литвинов А., гр. СА21-маг (керівник – асистент Гудкова К. Ю.) одержав запрошення серед 20 кращих учасників до фіналу міжнародної олімпіади у сфері інформаційних технологій «IT-Universe-2022» з дисципліни «Управління ІТ-проєктами» (м. Київ) і посів 11 місце. Олімпіада проводилась в онлайн форматі. Усього у відбірковому етапі олімпіади взяли участь 165 здобувачів з 21 ЗВО.

Також МОН скасувало ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Тому у звітному періоді студенти Академії брали участь у міжнародних конкурсах.

У грудні 2021 року в Академії був проведений VІІІ міжнародний конкурс магістерських дипломних проєктів, дипломних робіт та магістерських дисертацій здобувачів освіти вищих навчальних закладів за спеціальністю «Прикладна механіка» (напрямок підготовки «Зварювання») (організатор – кафедра ОТЗВ). Від Академії нагороджені 2 роботи: Дипломом ІІ ступеня (Шахбазян В., гр. ЗВ19-маг, науковий керівник – доцент Сергій Жаріков), Дипломом ІІІ ступеня (Костюков І., гр. ЗВ19-маг, науковий керівник – професор кафедри ОТЗВ Олександр Гринь). Грамотою за оригінальне вирішення науково-технологічної проблеми відзначена робота Бакарас М., гр. ЗВ20-маг (науковий керівник – доцент Сергій Жаріков).

На конкурсі «Кращий інноваційний диплом (проєкт)», у рамках міжнародної олімпіади у сфері інформаційних технологій «IT- Universe - 2022» (м. Київ), одна робота нагороджена Дипломом ІІІ ступеня (Канішев В., гр. СА20-1), друга робота посіла почесне 4 місце (Денисенко В., гр. СА20-1), науковий керівник – доцент Олександр Мельников. За підсумками «IT-Universe - 2022» у неофіційному командному заліку Академія посіла почесне п'яте місце. Здобувачі освіти Академії беруть участь у «IT-Universe» вже п'ятий рік поспіль, і кожного року отримують нагороди.

На міжнародному конкурсі Black Sea Sciense 2022, секція «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка» (м. Одеса), нагороджені дві роботи (сертифікатом переможця 2-го ступеня – Закабула О., гр. ІСТ19-1, 3-го ступеня – Капелещук А., гр. СА18-1, науковий керівник – доцент Олександр Мельников).

Вчена рада констатувала, що в умовах багаторічної пандемії Covid-19, а надалі і воєнного стану результати участі здобувачів освіти ДДМА в міжнародних, галузевих та регіональних олімпіадах і конкурсах є задовільними. Рада відзначає, що подальший прогрес в успішній участі здобувачів освіти ДДМА в зазначених заходах тісно пов'язаний з реалізацією основних завдань Програми роботи з обдарованими здобувачами вищої освіти, визначеними в рішенні Вченої ради від 24 листопада 2022 р.

Вчена рада ухвалила постанову

У якій передбачене продовження підготовки учасників команд для подальшого представництва ДДМА в майбутніх всеукраїнських олімпіадах з предметів і спеціальностей. Для цього на кафедрах запропоновано розробляти пакети завдань на рівні, що відповідає вимогам всеукраїнських олімпіад, і пропонувати ці завдання для виконання найкращим здобувачам освіти серед тих, хто вивчає даний предмет або навчається на даній спеціальності. Рекомендувати широке залучення до подібної підготовки учасників Програми роботи з обдарованими здобувачами вищої освіти.

Запропоновано керівникам наукової роботи здобувачів на рівнях підготовки бакалаврів і магістрів розробляти плани наукової роботи і завдання з урахуванням вимог подальшої успішної участі наукових робіт здобувачів у галузевих, всеукраїнських і міжнародних конкурсах. Забезпечити участь здобувачів освіти в таких конкурсах.

Активізувати висвітлення на сайті ДДМА інформації про можливість участі в поточних галузевих, регіональних і міжнародних олімпіадах і конкурсах наукових робіт здобувачів освіти. Продовжити позитивну практику з висвітлення підсумків участі здобувачів в олімпіадах та інших студентських наукових заходах у засобах масової інформації.

Вчена рада розглянула Представлення до присвоєння Почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України» Авдєєнка Анатолія Петровича.

Професор, доктор хімічних наук Анатолій Авдєєнко працює завідувачем кафедри хімії та охорони праці.

Він є провідним спеціалістом у галузі органічної хімії за проблемою хіноїдних сполук, є засновником наукової школі тонкого органічного синтезу. До синтезованих ним нових органічних сполук привернуто увагу дослідницьких центрів Бельгії та США як до потенційних протипухлинних та протитуберкульозних препаратів. У 2000 році науковий проєкт Анатолія Авдєєнка «Спонтанний поділ енантиомерів» отримав грант INTAS Євросоюзу. Його наукова діяльність відома і визнана за межами України. Йому присвоєно почесне звання Соросівського професора, обрано Академіком Нью-Йорської Академії наук, обрано членом Американського хімічного товариства. За версією Американського Біографічного Інституту він визнаний «Людиною 2010 року» за досягнення в галузі науки, Міжнародним Біографічним Центром (Кембрідж, Англія) Авдєєнко А.П. визнаний «Міжнародним професіоналом 2011 року» за значний вклад у розвиток хімічних і технологічних наук. Американський Біографічний Інститут нагородив Анатолія Авдєєнка «Золотою медаллю 2010 для України». Біографію Авдєєнка А.П. надруковано в міжнародному виданні «Who's Who in the World 2009».

Анатолій Авдєєнко є високопрофесійним, творчим й ініціативним викладачем, науковцем і керівником. За результатами наукових досліджень ним опубліковано більше 600 наукових праць, більша частина яких – у зарубіжних виданнях та фахових наукових виданнях, 161 – у наукових журналах, що входять до наукометричних баз даних SCOPUS та WoS. Індекс Хірша (h-фактор) наукових публікацій Анатолій Авдєєнка дорівнює 13. Ним одержано 68 авторських свідоцтва СРСР та патентів України. Ряд розробок впроваджено у виробництво.

Під його керівництвом захищено 12 кандидатських дисертацій.

І багато інших наукових здобутків.

Вчена рада ДДМА затвердила Представлення на Авдєєнка Анатолія Петровича.


Вчена рада розглянула і затвердила освітні програм, оновлені та удосконалені у зв’язку зі змінами, що внесені до діючих Стандартів вищої освіти, та введенням в дію нових Стандартів вищої освіти. З доповіддю виступила начальниця відділу з внутрішнього забезпечення якості вищої освіти, доцентка Інна Задорожня.


Затверджені освітні програми:

1. Освітньо-професійні програми початкового рівня вищої освіти (короткий цикл, молодший бакалавр):

− «Менеджмент» за спеціальністю 073 «Менеджмент» галузі знань 07 «Управління та адміністрування»;

2. Освітньо-професійні програми першого рівня вищої освіти (бакалавр):

− «Менеджмент» за спеціальністю 073 «Менеджмент» галузі знань 07 «Управління та адміністрування»;

3. Освітньо-професійні програми другого рівня вищої освіти (магістр):

− «Комп’ютерні науки в техніці, бізнесі та медицині» за спеціальністю 122 «Комп'ютерні науки» галузі знань 12 «Інформаційні технології»;

− «Менеджмент» за спеціальністю 073 «Менеджмент» галузі знань 07 «Управління та адміністрування»;

4. Освітньо-наукові програми другого рівня вищої освіти (магістр):

− «Комп’ютерні науки» за спеціальністю 122 «Комп'ютерні науки» галузі знань 12 «Інформаційні технології»;

5. Освітньо-наукові програми третього рівня вищої освіти (доктор філософії):

− «Галузеве машинобудування» за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування» галузі знань 13 «Механічна інженерія».


Також затверджені рекомендації до видання літератури і план роботи Вченої ради на ІІ півріччя 2022/2023 начального року.