- Деталі
-
Опубліковано: П'ятниця, 30 грудня 2022, 11:18
На грудневому засіданню Вченої раби ДДМА були вирішені актуальні питання діяльності Академії. Про «Підсумки проведення студентських олімпіад і конкурсів 2021/2022 н./роках» доповів проректор з наукової роботи, управління розвитком та міжнародних зв’язків, професор Михайло Турчанін.
Він повідомив, що у зв’язку з дією військового стану у 2022 році всеукраїнська студентська олімпіада не проводилась, але здобувачі вищої освіти Академії брали участь у різних міжнародних змаганнях.
У жовтні 2022 р. по всій Україні в онлайн форматі пройшли перші відбіркові етапи Студентського чемпіонату світу з програмування ICPC-Ukraine-2022 (вони ж – обласні студентські олімпіади з командного програмування AUCPC), проведення яких спочатку планувалось навесні. За організацію заходу в Донецькій області відповідала Донбаська державна машинобудівна академія (координатор – Олександр Мельников, доцент кафедри інтелектуальних систем прийняття рішень). Усього в олімпіаді взяли участь 23 студентські команди із шести ЗВО чотирьох міст (Краматорськ, Слов'янськ, Покровськ, Дружківка), а також (в окремому заліку) дві шкільні Краматорські команди (школа-ліцей № 35 імені В. Шеймана та загальноосвітня школа № 3). При цьому здобувачами Академії отримано три нагороди в командному змаганні (студенти гр. КН20-1 – І місце, гр. КН19-2 – ІІ місце, керівник – старший викладач Дмитро Міхєєнко; студенти гр. СА22-1 і ІСТ22-1 – ІІІ місце, керівник – доцент Олександр Мельников).
Студент Академії Литвинов А., гр. СА21-маг (керівник – асистент Гудкова К. Ю.) одержав запрошення серед 20 кращих учасників до фіналу міжнародної олімпіади у сфері інформаційних технологій «IT-Universe-2022» з дисципліни «Управління ІТ-проєктами» (м. Київ) і посів 11 місце. Олімпіада проводилась в онлайн форматі. Усього у відбірковому етапі олімпіади взяли участь 165 здобувачів з 21 ЗВО.
Також МОН скасувало ІІ етап Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт. Тому у звітному періоді студенти Академії брали участь у міжнародних конкурсах.
У грудні 2021 року в Академії був проведений VІІІ міжнародний конкурс магістерських дипломних проєктів, дипломних робіт та магістерських дисертацій здобувачів освіти вищих навчальних закладів за спеціальністю «Прикладна механіка» (напрямок підготовки «Зварювання») (організатор – кафедра ОТЗВ). Від Академії нагороджені 2 роботи: Дипломом ІІ ступеня (Шахбазян В., гр. ЗВ19-маг, науковий керівник – доцент Сергій Жаріков), Дипломом ІІІ ступеня (Костюков І., гр. ЗВ19-маг, науковий керівник – професор кафедри ОТЗВ Олександр Гринь). Грамотою за оригінальне вирішення науково-технологічної проблеми відзначена робота Бакарас М., гр. ЗВ20-маг (науковий керівник – доцент Сергій Жаріков).
На конкурсі «Кращий інноваційний диплом (проєкт)», у рамках міжнародної олімпіади у сфері інформаційних технологій «IT- Universe - 2022» (м. Київ), одна робота нагороджена Дипломом ІІІ ступеня (Канішев В., гр. СА20-1), друга робота посіла почесне 4 місце (Денисенко В., гр. СА20-1), науковий керівник – доцент Олександр Мельников. За підсумками «IT-Universe - 2022» у неофіційному командному заліку Академія посіла почесне п'яте місце. Здобувачі освіти Академії беруть участь у «IT-Universe» вже п'ятий рік поспіль, і кожного року отримують нагороди.
На міжнародному конкурсі Black Sea Sciense 2022, секція «Інформаційні технології, автоматизація і робототехніка» (м. Одеса), нагороджені дві роботи (сертифікатом переможця 2-го ступеня – Закабула О., гр. ІСТ19-1, 3-го ступеня – Капелещук А., гр. СА18-1, науковий керівник – доцент Олександр Мельников).
Вчена рада констатувала, що в умовах багаторічної пандемії Covid-19, а надалі і воєнного стану результати участі здобувачів освіти ДДМА в міжнародних, галузевих та регіональних олімпіадах і конкурсах є задовільними. Рада відзначає, що подальший прогрес в успішній участі здобувачів освіти ДДМА в зазначених заходах тісно пов'язаний з реалізацією основних завдань Програми роботи з обдарованими здобувачами вищої освіти, визначеними в рішенні Вченої ради від 24 листопада 2022 р.
Вчена рада ухвалила постанову
У якій передбачене продовження підготовки учасників команд для подальшого представництва ДДМА в майбутніх всеукраїнських олімпіадах з предметів і спеціальностей. Для цього на кафедрах запропоновано розробляти пакети завдань на рівні, що відповідає вимогам всеукраїнських олімпіад, і пропонувати ці завдання для виконання найкращим здобувачам освіти серед тих, хто вивчає даний предмет або навчається на даній спеціальності. Рекомендувати широке залучення до подібної підготовки учасників Програми роботи з обдарованими здобувачами вищої освіти.
Запропоновано керівникам наукової роботи здобувачів на рівнях підготовки бакалаврів і магістрів розробляти плани наукової роботи і завдання з урахуванням вимог подальшої успішної участі наукових робіт здобувачів у галузевих, всеукраїнських і міжнародних конкурсах. Забезпечити участь здобувачів освіти в таких конкурсах.
Активізувати висвітлення на сайті ДДМА інформації про можливість участі в поточних галузевих, регіональних і міжнародних олімпіадах і конкурсах наукових робіт здобувачів освіти. Продовжити позитивну практику з висвітлення підсумків участі здобувачів в олімпіадах та інших студентських наукових заходах у засобах масової інформації.
Вчена рада розглянула Представлення до присвоєння Почесного звання «Заслужений діяч науки і техніки України» Авдєєнка Анатолія Петровича.
Професор, доктор хімічних наук Анатолій Авдєєнко працює завідувачем кафедри хімії та охорони праці.
Він є провідним спеціалістом у галузі органічної хімії за проблемою хіноїдних сполук, є засновником наукової школі тонкого органічного синтезу. До синтезованих ним нових органічних сполук привернуто увагу дослідницьких центрів Бельгії та США як до потенційних протипухлинних та протитуберкульозних препаратів. У 2000 році науковий проєкт Анатолія Авдєєнка «Спонтанний поділ енантиомерів» отримав грант INTAS Євросоюзу. Його наукова діяльність відома і визнана за межами України. Йому присвоєно почесне звання Соросівського професора, обрано Академіком Нью-Йорської Академії наук, обрано членом Американського хімічного товариства. За версією Американського Біографічного Інституту він визнаний «Людиною 2010 року» за досягнення в галузі науки, Міжнародним Біографічним Центром (Кембрідж, Англія) Авдєєнко А.П. визнаний «Міжнародним професіоналом 2011 року» за значний вклад у розвиток хімічних і технологічних наук. Американський Біографічний Інститут нагородив Анатолія Авдєєнка «Золотою медаллю 2010 для України». Біографію Авдєєнка А.П. надруковано в міжнародному виданні «Who's Who in the World 2009».
Анатолій Авдєєнко є високопрофесійним, творчим й ініціативним викладачем, науковцем і керівником. За результатами наукових досліджень ним опубліковано більше 600 наукових праць, більша частина яких – у зарубіжних виданнях та фахових наукових виданнях, 161 – у наукових журналах, що входять до наукометричних баз даних SCOPUS та WoS. Індекс Хірша (h-фактор) наукових публікацій Анатолій Авдєєнка дорівнює 13. Ним одержано 68 авторських свідоцтва СРСР та патентів України. Ряд розробок впроваджено у виробництво.
Під його керівництвом захищено 12 кандидатських дисертацій.
І багато інших наукових здобутків.
Вчена рада ДДМА затвердила Представлення на Авдєєнка Анатолія Петровича.
Вчена рада розглянула і затвердила освітні програм, оновлені та удосконалені у зв’язку зі змінами, що внесені до діючих Стандартів вищої освіти, та введенням в дію нових Стандартів вищої освіти. З доповіддю виступила начальниця відділу з внутрішнього забезпечення якості вищої освіти, доцентка Інна Задорожня.
Затверджені освітні програми:
1. Освітньо-професійні програми початкового рівня вищої освіти (короткий цикл, молодший бакалавр):
− «Менеджмент» за спеціальністю 073 «Менеджмент» галузі знань 07 «Управління та адміністрування»;
2. Освітньо-професійні програми першого рівня вищої освіти (бакалавр):
− «Менеджмент» за спеціальністю 073 «Менеджмент» галузі знань 07 «Управління та адміністрування»;
3. Освітньо-професійні програми другого рівня вищої освіти (магістр):
− «Комп’ютерні науки в техніці, бізнесі та медицині» за спеціальністю 122 «Комп'ютерні науки» галузі знань 12 «Інформаційні технології»;
− «Менеджмент» за спеціальністю 073 «Менеджмент» галузі знань 07 «Управління та адміністрування»;
4. Освітньо-наукові програми другого рівня вищої освіти (магістр):
− «Комп’ютерні науки» за спеціальністю 122 «Комп'ютерні науки» галузі знань 12 «Інформаційні технології»;
5. Освітньо-наукові програми третього рівня вищої освіти (доктор філософії):
− «Галузеве машинобудування» за спеціальністю 133 «Галузеве машинобудування» галузі знань 13 «Механічна інженерія».
Також затверджені рекомендації до видання літератури і план роботи Вченої ради на ІІ півріччя 2022/2023 начального року.