ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів!
1.jpg

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–19...

Субота, 23 листопада 2024
Кураторська година до Дня пам'яті жертв Голодомору
5.jpg

В останню суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів. У ХХ ст. український наро...

П'ятниця, 22 листопада 2024
В Академії відбулася зустріч до Дня Гідності і Свободи
1.jpg

День Гідності і Свободи – державне свято, яке присвячене річниці Помаранчевої революції 2004 р. ...

П'ятниця, 22 листопада 2024
Профорієнтаційна зустріч для студентів і молодих науковців з представниками miltech-компаній
1.png

Міністерство освіти і науки України в межах співпраці з проєктом технологічної мілітаризації укр...

Четвер, 21 листопада 2024
День Гідності та Свободи: 20 років Помаранчевій революції та 11 років Євромайдану
1.jpg

21 листопада в Україні щорічно відзначають День Гідності та Свободи. Цей день установлено «...

Четвер, 21 листопада 2024

МЕТАЛУРГ – ЦЕ НЕ ПРОФЕСІЯ, ЦЕ – ЖИТТЯ!

0001.jfif

Металургія поєднує цілу низку спеціальностей, пов'язаних з отриманням металу та його обробкою в гарячому стані. Без перебільшення можна сказати, що без розвинутої металургії неможливий технічний прогрес у більшості галузей сучасного виробництва. Тому майже всі промислово розвинені країни приділяють особливу увагу її розвитку. Економіці України в довоєнний час металургія приносила більше 35% доходів. У роки незалежності ця галузь пройшла численні трансформації, внаслідок яких стала сильнішою, технологічнішою та ефективнішою.



0002.jpg Промисловий виливок

Сучасна металургія виробляє традиційні й нові конструкційні сплави й вироби з них, які демонструють збільшені експлуатаційні можливості у звичайних умовах і в умовах екстремальних навантажень і температур. Це актуально для забезпечення економічної сили та обороноздатності нашої держави. І це значить, що професії, пов'язані з металургійною сферою діяльності людини, є і будуть залишатись одними з найактуальніших, особливо в часи післявоєнної відбудови.

0003.jpeg Ювелірне литво

В Академії підготовка фахівців за спеціальністю 136 «Металургія» проводитися в рамках освітніх програм бакалаврського рівня «Ювелірне, художнє та промислове литво» і магістерського рівня «Металургія» на Кафедрі технології та обладнання ливарного виробництва (ТОЛВ). Кафедрою, майже за 60 років існування, підготовлено понад 3500 фахівців-ливарників. І сьогодні, навіть в умовах тимчасового переміщення ДДМА у місто Тернопіль, кафедра ТОЛВ залишається потужним навчальним і науковим центром ливарного виробництва в регіоні та Україні.

0004.jpg Лиття золотих злитків

Продукцією сучасного ливарного виробництва є деталі вагою від сотень тон до декількох грамів. Вони є складовими різноманітних агрегатів: від велетенських енергетичних установок і надпотужних реактивних двигунів до прецизійних мікророботів. Також ливарним способом виготовляються монументальні і побутові художні вироби. Окремою «тендітною» галуззю металургії та ливарного виробництва є виплавка дорогоцінних металів та сплавів і проєктування та виробництво ювелірних виробів. Тому майбутні фахівці-ливарники навчаються методам сучасного проєктування промислових технологічних процесів, обладнання та оснащення. Також вони опановують сучасні енерго- і ресурсозберігаючі технології виготовлення литих виробів зі сталі, чавуну і сплавів кольорових металів, а також технології виготовлення литих ювелірних і художніх виробів. Особлива увага надається освоєнню комп'ютерно-інформаційних технологій при вирішенні інженерних задач, таких як комп'ютерне моделювання ливарних і металургійних процесів і 3D моделювання та дизайн ювелірних та художніх виробів. Здобувачі освіти набувають навичок роботи зі спеціалізованими програмними пакетами LVMFIowCV, Procast, КОМПАС-ЗD, SolidWorks, MAGMA50FT.

0005.jpg Художній виливок

Випускники кафедри успішно працюють у ливарних, термічних, термообрубних та модельних цехах, у проєктних, конструкторських та дослідницьких бюро, на дільницях художнього литва та ювелірних підприємствах, створювати власні підприємства. У своєму кар’єрному зростанні вони проходять цікавий шлях від майстрів, технологів до начальників дільниць, бюро та відділів ливарних цехів й очолюють їх. У заводоуправліннях працюють інженерами, дослідниками й конструкторами відділів і технологічних бюро, головними фахівцями заводів. Традиційно випускники кафедри представлені в директораті заводів регіону.

Людина, яка одного разу побачила, як тече розплавлений метал, як він заповнює ливарну форму і перетворюється на високоякісний коштовний виріб, залишається у нашій професії назавжди. Випускники, студенти і викладачі кафедри знають, що слово МЕТАЛУРГ звучить гордо!

0006.jpg Моделювання виливка