Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–19...
Субота, 23 листопада 2024Ученість — солодкий плід гіркого коріння.
Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів
Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.
Важлива не кількість знань, а якість їх.
Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.
Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.
Бич людини - це уявлюване знання.
Знання - сила.
Знання - знаряддя, а не ціль.
Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.
Кафедра фізичного виховання і спорту здійснює тісну співпрацю із спортивними організаціями, як міського, так і обласного рівня: Управлінням фізичної культури та спорту Донецької обласної державної адміністрації (м. Краматорськ); Донецьким обласним відділенням (філією) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України (м. Краматорськ); Донецькою обласною комплексною дитячо-юнацькою спортивною школою (м. Мирноград); Відділенням національного олімпійського комітету України в Донецькій області (м. Краматорськ); Обласною дитячо-юнацькою спортивною школою для дітей-сиріт та дітей, які залишились без піклування батьків (м. Краматорськ); Дитячою юнацькою спортивною школою (м. Краматорськ); Обласною спеціалізованою дитячо-юнацькою спортивною школою олімпійського резерву з важкої атлетики (м. Дружківка); Дитячою юнацькою спортивною школою № 1 (м. Краматорськ).
Мета співпраці – координація діяльності здобувачів вищої освіти, адміністрації та зацікавлених сторін щодо удосконалення та покращення якості підготовки майбутніх фахівців з фізичної культури і спорту.
Завдання співпраці: забезпечення високої якості професійної підготовки фахівців з фізичної культури і спорту; сприяння проходженню практичної підготовки здобувачів вищої освіти; розроблення та впровадження пропозицій щодо покращення якості підготовки здобувачів вищої освіти; узгодження програми підготовки здобувачів вищої освіти.
Нашими основними партнерами серед навчальних установ являються:
– Wyzsza Szkola Spoleczno–Gospodarcza (Przeworsku, Poland);
– Armenian State Institute of Physical Culture (Yerevan, Armenia);
– The State University of Physical Education and Sport (Chișinău, Moldova);
– Universitatea Pedagogică de Stat "Ion Creangă" (Chișinău, Moldova);
– Ventspils University of Applied Sciences (Ventspils, Latvia);
– The Academy of Management and Administration in Opole (Poland)
– Державний заклад «Луганський національний університет імені Тараса Шевченка» (м. Старобільськ);
– Кам’янець-Подільський національний університет імені Івана Огнієнка (м. Кам’янець-Подільськ);
– Державний вищий навчальний заклад «Донбаський державний педагогічний університет» (м. Слов’янськ);
– Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича (м. Чернівці);
За роки існування кафедри опубліковано більш ніж 1050 наукових та науково-дослідних робіт різного рівня, видано 17 монографій, захищено 5 кандидатських дисертацій та підготовлено для захисту дві дисертації; отримано 2 патенти на винаходи.
На кафедрі створено наукову лабораторію «ФІЗИЧНЕ ВИХОВАННЯ ТА КОРЕКЦІЯ РУХОВИХ ФУНКЦІЙ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ І СТУДЕНТІВ». Основними напрямками роботи лабораторії є:
Лабораторія підтримує тісні наукові зв’язки з провідними вітчизняними та закордонними науковими центрами: Донбаським державним педагогічним університетом, Донбаським міжрегіональним центром професійної реабілітації інвалідів, Луганським національним університетом імені Тараса Шевченка; Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича, Кам’янець-Подільським національним університетом імені Івана Огієнка, Державним університетом фізичного виховання і спорту Республіки Молдова, Кишинівським державним педагогічним університетом ім. В. Крянге, Казахським національним педагогічним університетом ім. Абая, Вірменським державним інститут фізичної культури, Вища школа управління та адміністрації в м. Ополє, Національним інститутом освіти Міністерства освіти Республіки Білорусь.
За час існування кафедри було виконано 7 держбюджетних науково дослідних робіт. Останні з яких:
На кафедрі систематично проводиться індивідуальна наукова робота з обдарованими студентами. Молоді науковці беруть участь у виконанні держбюджетної науково-дослідної роботи кафедри; приймають участь у всеукраїнських та міжнародних коференціях; публікують результати своїх досліджень у наукових збірниках різного рівня. За допомогою молодих вчених кафедри з 2014-2024 рік на базі ДДМА організовано та проведено Всеукраїнську конференцію «Педагогічний вектор розвитку фізичного виховання в Україні», 8 Міжнародних науково-практичних конференцій та I Всеукраїнській науковій конференції «Педагогіка і сучасні аспекти фізичного виховання».
За допомогою молодих учених забезпечено випуск щорічного збірника «Педагогіка і сучасні аспекти фізичного виховання».
Результатом цієї діяльності було надбання вітчизняних та іноземних зав’язків з такими провідними закладами як:
Польша, Вищя суспільно-економічна школа
Молдова, Державний педагогічний університет
Вірменія, Вірменсткий державний інститут ФК
Казахстан, Національний центр підвищення кваліфікації
Молдова, Державний університет ФКС
Латвія, Венспільский універс прикладн наук
The Academy of Management and Administration in Opole, Poland 2021
Для виявлення та врахування потреб та інтересів здобувачів вищої освіти в академії щорічно проводиться опитування з питань задоволеності студентів якістю складових функціонування освітнього середовища та аспектів якості освітнього процесу в ДДМА.
Для оцінки якості освітньої програми «Фізичне виховання і спорт», задоволеності методами навчання та якістю отриманої освіти, кафедрою фізичного виховання і спорту систематично проводиться опитування здобувачів вищої освіти, ступінь – бакалавр.
Опитування проводилося анонімним та за бажанням студентів.
Дякуємо студентам за участь в анкетуванні, відповідальний підхід до відповідей на запитання та пропозиції.
Метою освітньої програми «Фізична культура і спорт» є підготовка висококваліфікованих фахівців здатних розв’язувати складні спеціалізовані задачі та практичні проблеми в процесі професійної діяльності у сфері фізичної культури і спорту, що передбачає застосування відповідних теорій та методів із фізичного виховання й характеризується комплексністю та невизначеністю умов. Освітньо-професійна програма для бакалавра за спеціальністю «Фізична культура і спорт» спрямована на прикладне рішення складних завдань за напрямком фізичної культури і спорту. Базується на застосуванні сучасних наукових положень, методів і засобів у сфері фізичної культури і спорту, дає можливість подальшої професійної кар’єри або продовження навчання для здобуття ступеня магістра.
Програма базується на сучасних наукових знаннях про теорію та методику фізичного виховання і спортивного тренування, способах організації та забезпечення ефективності тренувальної та змагальної діяльності спортсменів, традиційних й інноваційних підходах. Обов’язкова частина освітньої програми (180 кредитів, 75 %): дисципліни, спрямовані на загальну (26 кредитів) і фахову підготовку (131 кредит), атестація (3 кредити). Частка навчальної, виробничої практик – 20 кредитів. Вибіркова частина (60 кредитів, 25 %): дисципліни вільного вибору.
Стратегією реформування вищої освіти передбачено створення системи забезпечення та постійного поліпшення якості вищої освіти, яка відповідає рекомендаціям і стандартам Європейського простору вищої освіти, враховує кращі світові практики та виступає головною технологією досягнення відповідності освітньої системи вимогам і потребам суспільства та особистості. Ключовими завданнями такої реформи є:
- інституціоналізація системи забезпечення якості вищої освіти на національному, регіональному та локальному рівнях за участю державних, громадських та професійних організацій;
- залучення зовнішніх та внутрішніх стейкхолдерів до розроблення нових нормативно-правових актів та методичних розробок, що здатні гарантувати стійке функціонування та розвиток системи забезпечення якості вищої освіти.
У Донбаській державній машинобудівній академії підготовка здобувачів вищої освіти за спеціальністю – 017 «Фізична культура і спорт» здійснюється з 2018 року.
Ліцензія на здійснення освітньої діяльності за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти спеціальності – 017 «Фізична культура і спорт» надана наказом Міністерства освіти і науки України від 14.03.2018 р. № 242-л (Протокол засідання ліцензійної комісії № 87/2 від 13.03.2018 р.)
Проект ОПП «Фізична культура і спорт» (2021-2022 н.р.) було розроблено відповідно стандарту вищої освіти за спеціальністю 017 «Фізична культура і спорт» для першого (бакалаврського) рівня вищої освіти, від 31 серпня 2021 р. №89, та другої редакції ОПП від 31 грудня 2021 р. №144 і викладено на сайт ДДМА. Останній проект ОПП «Фізична культура і спорт» (2022-2023 н.р.) від 24 травня 2022 р. №30 і викладено до громадського обговорення на сайт ДДМА. Наступний проект ОПП «Фізична культура і спорт» (2022-2023 н.р.) від 24 травня 2022 р. №30 і викладено до громадського обговорення на сайт ДДМА. Останній проект ОПП «Фізична культура і спорт» (2023-2024н.р.) від 31 березня 2023 р. №14 і викладено до громадського обговорення на сайт ДДМА.
Проєкт освітньої програми
ОПП «Фізична культура і спорт» (бакалавр) від 31.03.2023 р.
ОПП «Фізична культура і спорт» (бакалавр) від 24.05.2022 р.
ОПП «Фізична культура і спорт» (бакалавр) від 30.12.2021 р.
ОПП «Фізична культура і спорт» (бакалавр) від 31.08. 2021 р.
Навчальні плани
Навчальний план Фізична культура і спорт 4 роки 2023-24 (від 27.04.2023)
Навчальний план Фізична культура і спорт 3 роки (прискориного навчання) 2023-24 (від 27.04.2023)
Навчальний план Фізична культура і спорт 2 роки (прискориного навчання) 2023-24 (від 27.04.2023)
Навчальний план Фізична культура і спорт 4 роки 2022-23 (від 24.05.2022)
Навчальний план Фізична культура і спорт 3 роки (прискориного навчання) 2022-23 (від 24.05.2022)
Навчальний план Фізична культура і спорт 2 роки (прискориного навчання) 2022-23 (від 24.05.2022)
Навчальний план Фізична культура і спорт 4 роки 2021-22 (від 31.12.2021)
Навчальний план Фізична культура і спорт 3 роки (прискориного навчання) 2021-22 (від 31.12.2021)
Навчальний план Фізична культура і спорт 2 роки (прискориного навчання) 2021-22 (від 31.12.2021)
Навчальний план Фізична культура і спорт 4 роки 2021-22 (від 31.08.2021)
Навчальний план Фізична культура і спорт 3 роки (прискориного навчання) 2021-22 (від 31.08.2021)
Навчальний план Фізична культура і спорт 2 роки (прискориного навчання) 2021-22 (від 31.08.2021)
Адреса для надсилання зауважень та пропозицій до освітньо-професійної програми: fz@dgma.donetsk.ua
Рецензії від роботодавців та стейкхолдерів на ОПП «Фізична культура і спорт» спеціальності – 017 «Фізична культура і спорт» (освітній рівень бакалавр)
Стейкхолдери професійної освіти – фізичні та/або юридичні особи, що заінтересовані у розвитку системи професійної освіти, мережі або окремих закладів професійної освіти та можуть впливати на систему або зазнають її впливу. Участь стейкхолдерів дозволяє ЗВО виявити контекст, в якому він функціонує, та визначити вимоги, дотримання яких для певної конкретної ОП становитиме «якість освіти».
Рецензія - «Донецьке Обл.від. Комітету з ФВС МОНУ»
Рецензія - «ДЮСШ Крам.міськ.ради»
Рецензія - «Обл. комплекс. ДЮСШ»
Рецензія «ДЮСШ №1 м Краматорськ»
Рецензія В НОКУ в Донецькій області
Рецензія Секретар міської Краматоської ради
Рецензія Викон директора ДО ДЮСШ ІВСЕ
Зовнішні рецензії:
Рецензія док.пед. наук ХНПУ ім. Г. С. Сковороди
Протоколи засідань робочої групи:
Протокол 1 Засідання студентського самоврядування
Протокол 2 Засідання студентського самоврядування
Фізична освіта людини є базою для всього іншого. Без правильного застосування гігієни в розвитку дитини,
без правильно поставленої фізкультури й спорту
ми ніколи не одержимо здорового покоління.
(О.В. Луначарський)
Освітньо-професійна програма бакалавра передбачає наступні професійні акценти:
Дисципліни професійної підготовки "Фізична культура і спорт" (бакалавр):
Цикл загальної підготовки.
Цикл професійної підготовки.
Вибіркові компоненти:
1. Базова освіта: повна загальна середня освіта, освітньо-кваліфікаційний рівень молодшого спеціаліста або освітній ступінь молодшого бакалавра, освітньо-професійний ступінь фаховий молодший бакалавр.
2. Складання творчого конкурсу (тестування фізичних здібностей) виконується дистанційно. Проведення творчого конкурсу з 07 по 18 липня 2023 року для вступників на місця державного замовлення; для вступу виключно на місця за кошти фізичних та/або юридичних осіб – до 31 липня 2023 року.
3. Підготувати мотиваційний лист.
Абітурієнти, які були рекомендовані для зарахування до навчання за державним замовленням або за кошти фізичних та юридичних осіб, мають надіслати на електрону пошту приймальної комісії pk.ddma.1952@gmail.com до 08 серпня 2023 року скан- або фотокопії документів, підписані кваліфікованим електронним підписом (КЕП/ЕЦП):
КОНТАКТНІ ДАННІ
Юридична адреса: 84313 Донецька обл. м. Краматорськ, б-р Машинобудівників 39, 2 корпус.
Наша фактична адреса: 46001 Тернопільська обл. м. Тернопіль, вул. Федьковича,9.
Приймальна комісія:
Телефони:
м. Краматорськ: +380503477849; +380660517489; +380952455537
м. Кам’янське: +380993071669
м. Тернопіль: +380663360808
В. о. завідувача кафедри фізичного виховання і спорту: Черненко Сергій Олександрович тел.:+380660527157
E-mail: fz@dgma.donetsk.ua
Підготовка бакалаврів з галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка» спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» має на меті задоволення потреб особистості, суспільства і держави у фахівцях, орієнтованих на сучасні методи освіти і виховання людини, прищепленні здорового способу життя, а також підготовку таких спеціалістів з фізичного виховання, які спроможні здійснювати освітню і спортивно-оздоровчу діяльність на високому професійному рівні.
Концепція освітньої діяльності (далі по тексту – Концепція) є основним програмним документом ДДМА, що визначає політику ЗВО з підготовки бакалаврів у галузі знань 01 «Освіта/Педагогіка». Це керівний документ для освітньої діяльності всіх структурних підрозділів і осіб, які організовують і здійснюють навчально-виховний процес з підготовки фахівців фізичної культури і спорту.
Концепція освітньої діяльності розроблена з метою встановлення стратегічних цілей, принципів і завдань для підготовки фахівців в галузі 01 Освіта/Педагогіка.
Концепція спрямована на створення системи діяльності Академії, яка здатна задовольняти встановлені і передбачені потреби окремої особи та суспільства, держави і спирається на такі основні позиції:
Головною метою навчання в Академії повинно стати формування високого рівня загальної культури – культури професійної, духовно-моральної, естетичної та фізичної культури спілкування, поведінки побуту. Досягнення цієї мети передбачає створення таких організаційних та навчально-виховних умов для студентів, які б стимулювали виявлення та розвиток закладених у них генетичних здібностей і соціальних можливостей, формування оптимальних кваліфікаційних та психологічних рис професійної придатності фахівця, який виступає об’єктом та суб’єктом ринкової праці
В основі концепції розвитку кафедри фізичного виховання і спорту є наступні напрямки діяльності та вимоги:
Поступове виконання всіх цих вимоги потребує вирішення комплексу завдань: сприяння процесам становлення платної форми навчання в Україні та реалізації права її громадян на вільний вибір форм і засобів одержання освіти, яка гарантує рівень і якість знань, що стануть конкурентно спроможними в умовах ринкових відносин. Характер діяльності кафедри зумовлений наявністю двох форм навчання: за державним замовленням та платної форми навчання. Створення найбільш сприятливих організаційних, економічних, соціальних та побутових умов для плідної праці та постійного вдосконалення усіх учасників навчально-виховного процесу.
Найнеобхіднішою умовою вирішення висунутих завдань вважається формування особливого мікроклімату, заснованого на доброзичливості, активному відношенні до навчання, творчій праці викладачів, взаєморозумінні та взаємоповазі на всіх рівнях.
До пріоритетних напрямків роботи кафедри відноситься:
Перспективи розвитку кафедри фізичного виховання і спорту передбачають наступні напрямки діяльності:
Отже, основними принципами реалізації Концепції визначено: інноваційність; системність та неперервність освіти; фаховість; науковість; корпоративне партнерство; мобільність.
Критерієм ефективної підготовки фахівців з фізичної культури і спорту мають бути високий рівень теоретичної та практичної готовності до самостійної відповідальної професійної фізкультурно-оздоровчої діяльності, вирішення задач підтримання здоров’я та розвитку фізичних якостей людей та досягнення найвищих результатів у обраному виді спорту.
Освітня діяльність Донбаської державної машинобудівної академії ґрунтується на концептуальних засадах Національної Доктрини розвитку освіти, Державній Національній програмі «Освіта» (Україна ХХІ століття), Законом України «Про освіту», Законом України «Про вищу освіту», наказами Міністерства освіти і науки України, Статутом ДДМА, Положенням про організацію освітнього процесу академії, Правилами внутрішнього розпорядку академії та іншими нормативно-правовими актами.
Команда ДДМА посіла друге місце в змаганнях із настільного тенісу
На спортивній базі ДДМА відбулися змагання II етапу XVI літньої Універсіади України в Донецькій області з настільного тенісу. У змаганнях, що проходили 16–17 березня, узяли участь три збірні команди ЗВО: ДДМА, ДНМУ, ДонНАБА.
У підсумку в загально-командному заліку місця розподілилися наступним чином:
I місце – ДНМУ,
II місце – ДДМА,
III місце – ДонНАБА.
У особистому заліку серед чоловіків:
I місце – Артем Ковальов (ДДМА, ст. гр. ФКС-19-1т),
II місце – Євген Поліванов (ДНМУ, ст. гр. 2 «МС»),
III місце – Владислав Яковенко (ДДМА, ст. гр. ФКС-19-2т).
Серед жінок:
I місце – Яна Черенкова (ДНМУ, ст. гр. 2«МС»),
II місце – Катерина Гайнуліна (ДДМА, ст. гр. ФКС-20-1),
III місце – Мілла Сазонова (ДДМА, ст. гр. ОО-19-1).
У парному розряді серед чоловіків і жінок:
I місце – ДНМУ,
II місце – ДДМА,
III місце – ДонНАБА.
В Академії проходить Міжнародна науково-практична конференція «Педагогіка й сучасні аспекти фізичного виховання»
17 лютого в онлайн-режимі на кафедрі фізичного виховання і спорту Донбаської державної машинобудівної академії почала роботу VІІ міжнародна науково-практична конференція «Педагогіка й сучасні аспекти фізичного виховання».
Робота конференції спрямована на обговорення теоретичних та практичних засад формування та розвитку фізичного виховання, узагальнення практичного досвіду з означених питань, обмін ідеями й науково-методичною інформацією про проведення навчального процесу, подальший розвиток науки.
У 2021 році зарубіжними співорганізаторами нашої конференції виступили такі заклади вищої освіти, як Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Wydział Nauk Społecznych, Державний університет фізичного виховання й спорту Республіки Молдова, Вірменський державний інститут фізичної культури та спорту, Казахський національний педагогічний університет ім. Абая, Білоруський державний університет.
На пленарному засіданні конференції виступили ректор ДДМА, д-р техн. наук, професор Віктор Ковальов; начальник Донецького обласного відділення (філії) Комітету з фізичного виховання та спорту МОН України Ігор Нестеренко, виконавчий директор відділення національного олімпійського комітету України в Донецькій області Дмитро Подопригора та інші.
У рамках проведення конференції планується обговорення наступних наукових проблем:
За результатами конференції буде видано збірник наукових праць.
Олег Олійник
Кафедра фізичного виховання і спорту Донбаської державної машинобудівної академії, Вірменський державний педагогічний університет ім. Хачатура Абовяна, Вища школа управління та адміністрації в Ополе, Казахський національний педагогічний університет ім. Абая, Донбаський міжрегіональний центр професійної реабілітації інвалідів, Вірменський державний інститут фізичної культури, Державний університет фізичної культури і спорту Республіки Молдова, Вища технічна школа в Катовіце, «Національний інститут освіти» Міністерства освіти Республіки Білорусь запрошує аспірантів, викладачів, наукових працівників і всіх інших зацікавлених осіб взяти участь в VII Міжнародній науково-практичній конференції «Педагогіка і сучасні аспекти фізичного виховання», яка відбудеться 17-18 лютого 2021 в дистанційному режимі.
Метою діяльності спортивного клубу є створення і забезпечення відповідних умов та можливостей для здійснення різнобічних інтересів членів колективу Донбаської державної машинобудівної академії в сфері фізичної культури і спорту.
Головними завданнями спортивного клубу є:
Склад спортивної ради
Голова спортивного клубу ДДМА «Промінь»,
Сорокін Ю.С. старший викладач кафедри фізичного виховання і спорту.
Члени спортивної ради:
- Єрмоленко О.В. викладач кафедри фізичного виховання і спорту, відповідальний за спортивно-масову роботу на ФАМіТ;
- Брюханова Т.С. викладач кафедри фізичного виховання і спорту, відповідальна за спортивно-масову роботу на ФІТО;
- Сорокін Ю.С. ст.викладач кафедри фізичного виховання і спорту, відповідальний за спортивно-масову роботу на ФЕМ;
- Пастушкова Н.А. викладач кафедри фізичного виховання і спорту, відповідальна за спортивно-масову роботу на ФМ.
Фізорги факультетів:
- Сливка М., - ст. гр. ЕСА-19-1 - голова спортактиву ФАМіТ;
- Медведчук П., - ст. гр. АВП-19-1 - голова спортактиву ФМ;
- Сафонов Д., - ст. гр. ФКС-19-1 - голова спортактиву ФЕМ;
- Коршун С., - ст. гр. КДМ-19м - голова спортактиву ФІТО.
У ДДМА діють збірні команди з : футболу (чол.), футзалу (чол.), баскетболу (чол.), волейболу (чол.), чирлідингу, пляжного волейболу, легкої атлетики, настільного тенісу, бадмінтону, пауерліфтингу, скелелазіння, важкої атлетики, спортивних єдиноборств і шахів.
Члени збірних команд ДДМА щорічно приймають участь у обласних, республіканських та міжнародних змаганнях. За підсумками змагань Універсіади Донецької області серед студентів закладів вищої освіти збірна команда ДДМА на протязі останніх 5-ти років займає I-е загальнокомандне місце.
Організація масового спорту у ДДМА здійснюється на основі календарних планів спортивно-масових заходів та положень про проведення змагань.
Щорічно до планів спортивно-масової роботи включено заходи постійного характеру:
У 2020/21 навчальному році проводяться наступні заходи:
- XXVII Спартакіада ДДМА серед збірних команд факультетів;
- XVIII Спартакіада «Здоров'я» серед викладачів та співробітників ДДМА;
- Кубок Декана серед збірних команд 1-го курсу.
Відкриті першості ДДМА з:
РОЗКЛАД НАВЧАЛЬНО-ТРЕНУВАЛЬНИХ ЗАНЯТЬ
груп підвищення спортивної майстерності з видів спорту
у 2022-2023 НАВЧАЛЬНОМУ РОЦІ
№ |
Вид спорту |
Час проведення |
Посилання |
Тренер-викладач |
1 |
Бадмінтон |
Середа 16:05-17:30 |
https://meet.google.com/nrz-ydvo-gve |
Сорокін Ю.С. |
2 |
Баскетбол |
Понеділок 16:05-17:30 |
https://meet.google.com/yvf-uzmw-sxb |
Сорокін Ю.С. |
3 |
Спортивні єдиноборства |
Четвер 16:05-17:30 |
meet.google.com/vqk-zcoa-ndm |
Брюханова Т.С |
4 |
Силові види спорту |
Вівторок 16:05-17:30 |
meet.google.com/ohw-pusw-uig |
Брюханова Т.С |
5 |
Легка атлетика |
Понеділок 16:05-17:30 |
https://meet.google.com/gvs-raao-fhe |
Кошева Л.В. |
6 |
Футбол |
Понеділок 16:05-17:30 |
meet.google.com/yzt-rpcv-vqs |
Єрмоленко О.В. |
7 |
Волейбол |
Вівторок 16:05-17:30 |
meet.google.com/mno-vxxj-kdk |
Єрмоленко О.В. |
8 |
Чирлідинг |
Четвер 16:05-17:30 |
https://meet.google.com/xsh-fhdw-aqk |
Пастушкова Н.А. |
Для активної участі студентів у фізкультурно-оздоровчій, спортивно-масовій та спортивній роботі у нашій академій застосовуються різного роду стимули, зокрема:
– запроваджено систему призначення додаткових балів до загального рейтингу студента за участь у спортивній діяльності (фізорг академічної групи – до 10 балів, постійна участь у спортивних заходах, робота у спортивному клубі – до 20 балів, призер чемпіонату України з видів спорту –до 30 балів, призер чемпіонату світу, Європи з видів спорту – до 40 балів);
– з метою заохочення за значні спортивні досягнення у виді спорту та підвищення престижу Академії на світовому рівні студентам, які навчаються за державним замовленням за денною формою навчання за рахунок коштів, передбачених у кошторисі закладу освіти, затвердженому в установленому порядку, надається матеріальна допомога.
Для формування культури фізичної активності та фізичного здоров’я всі успіхи і досягнення студентів-спортсменів ДДМА на змаганнях усіх рівнів рекламуються у засобах масової інформації та Інтернет-ресурсах.
З метою залучення більшої кількості студентів до регулярних занять фізичним вправами розширено спектр академічних спортивних змагань на рівнях міста і регіону. Зазначені заходи підтримані органами студентського самоврядування у самих різних формах, включаючи матеріальне стимулювання переможців.
Жидкова Тетяна (група ФКС-19-1) Пауерліфтинг, МС |
2 місце, чемпіонат світу з пауерліфтингу серед юніорок у присіданні та 3 місце у становій тязі (Румунія, м.Орадя, серпень 2021р)., 1 місце, чемпіонат Європи з пауерліфтингу серед юніорок (Чехія, м.Плзень, серпень 2021р.) , 2 місце, чемпіонат України з пауерліфтингу серед дрослих (м.Мангуш, липень 2020р.), 1 місце, чемпіонат світу з пауерліфтингу серед юніорок (Туреччина, м.Стамбул, серпень 2022р.) |
|
|
|
|
Рибалка А. В (гр. ФКС-20-2) Кандидат у майстри спорту з важкої атлетики |
1 місце, чемпіонат м. Києва з важкої атлетики серед чоловіків та жінок (м. Київ, серпень 2023р.); 2 місце на чемпіонаті України з важкої атлетики серед юніорів до 20 років та серед молоді до 23 років (Коломия, жовтень 2023р.); 1 місце, чемпіонат м. Києва з важкої атлетики серед всіх вікових груп (м. Київ, грудень 2023р.). |
|
|
|
|
Бордюг Вероніка (група ФКС-20-2) Пауерліфтинг, МС |
1 місце на чемпіонаті світу з пауерліфтингу серед дівчат, юнаків, юніорів і юніорок (Клуж-Напока, Румунія, серпень 2023р.), 1 місце на чемпіонаті України з класичного пауерліфтингу серед вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл 2023 року (Коломия, жовтень 2023р.). |
|
|
|
|
Астапова Анастасія група ФКС-20-2 Пауерліфтинг, КМС |
2 місце, чемпіонат світу з пауерліфтингу серед юніорок (Румунія, м.Орадя, серпень 2021р)., 2 місце, чемпіонат Європи з пауерліфтингу серед дівчат (Чехія, м.Плзень, серпень 2021р.), 1 місце чемпіонат України з пауерліфтингу серед дівчат (м.Маріуполь, квітень 2021р.). |
|
|
|
|
Сіваков Дмитро Група ФКС-21-1 Пауерліфтинг, КМС |
1 місце, чемпіонат світу з пауерліфтингу серед юнаків (Румунія, м.Орадя, серпень 2021р) |
|
|
|
|
Вовчок Дмитро Група ІСТ-21-1 Пауерліфтинг, КМС |
1 місце, чемпіонат світу з пауерліфтингу серед юнаків (Румунія, м.Орадя, серпень 2021р) |
|
|
|
|
Гарбар Андрій Група ФКС-18-1 Тхеквондо, МСМК |
1 місце, чемпіонат Європи з тхеквондо серед молоді (Швеція, м. Хельсинборг, вересень 2019р.), 1 місце, чемпіонат Європи з тхеквондо серед студентів (Хорватія, м.Загреб, серпень 2019р.), 3 місце, чемпіонат Європи з тхеквондо (ВТФ) (Болгарія, м.Софія, квітень 2021р.), 3 місце, рейтинговий міжнародний турнір з тхеквондо «Tallin Open G-1» (Естонія, м. Таллінн, серпень 2021р.), 1 місце, чемпіонат України з тхеквондо серед чоловіків (м.Харків, Україна, березень 2021р.), 1 місце, Європейські Університетські Ігри серед юнаків та юніорів (м.Лодзь, Польща, липень 2022р.), 3 місце, міжнародний турнір «Президент CUP» |
|
|
|
|
Гарбар Сергій Група ФКС-18-1 Тхеквондо, МС |
1 місце, чемпіонат України з тхеквондо серед ветеранів (м.Харків, Україна, березень 2021р.) |
|
|
|
|
Гарбар Артем Група ФКС-20-2 Тхеквондо, МС |
3 місце у міжнародних рейтингових змаганнях з тхеквондо (ВТФ) «Polish Open 2023» (Варшава, Польща, вересень 2023р.); 1 місце у міжнародних рейтингових змаганнях з тхеквондо (ВТФ) класу G-1 «Riga Open 2023» (Рига, Латвія, жовтень 2023р.) також 1 місце на чемпіонаті України серед дорослих з тхеквондо ВТФ (Здолбунів, листопад 2023р.). |
|
|
|
|
Волошин Марко (гр.ФКС-22-1) Майстер спорту України з боротьби греко- римської |
1 місце на чемпіонаті Європи з греко-римської боротьби серед спортсменів до 20 років (Сантьяго-де-Компостела, Іспанія, червень 2023р.); |
|
|
|
|
Волошина Лоліта (гр.ФКС – 20 - 2) Майстер спорту України з боротьби вільної |
2 місце у фінальних змаганнях ХVIII літньої Універсіади України з боротьби вільної (Хмельницький, серпень 2023р.) та 3 місце на Кубку України з вільної боротьби серед чоловіків та жінок (Біла Церква, грудень 2023р.). |
|
|
|
|
Ларіна Марія (гр. ФКС – 21-1) Кандидат у майстри спорту з легкої атлетики |
1 місце на чемпіонаті України з легкої атлетики серед юніорів у штовханні ядра (Луцьк, липень 2023р.) та 2 місце в командному заліку, Європейські Ігри з легкої атлетики (Польща, червень 2023р.). |
|
|
|
|
Савкін Антон (гр.ФКС- 22-1) Майстер спорту України з пауерліфтингу |
1 місце на чемпіонаті світу з пауерліфтингу серед дівчат, юнаків, юніорів і юніорок (Клуж-Напока, Румунія, серпень 2023р.); 1 місце на чемпіонаті України з класичного пауерліфтингу серед вихованців дитячо-юнацьких спортивних шкіл 2023 року (Коломия, жовтень 2023р.); 1 місце, чемпіонат Донецької області з класичного пауерліфтингу (м. Львів, грудень 2023р.). |
|
|
|
|
Іванов Кирило (гр. ФКС-22-1т) Майстер спорту України з дзюдо |
2 місце, чемпіонат України з дзюдо (м.Київ, листопад 2022р.) |
|
|
|
|
Луб Вячеслав (група ФКС-23-1) Греко-римська боротьба, МС |
2 місце на Всеукраїнському турнірі із греко-римської боротьби пам'яті Леоніда Гайріяна серед юніорів U20 (Київ, жовтень 2023р.); 3 місце на Кубку України з греко-римської боротьби серед юніорів 2004-2006 р.н. (Тячів, листопад 2023р.). |
|
|
|
|
Мусієнко Костянтин (група ЕП-14-1) Пауерліфтинг, МСМК |
1 місце, чемпіонат світу з пауерліфтингу серед юнаків та юніорів (Чехія, Прага, вересень 2015р.) 1 місце, чемпіонат України з пауерліфтингу серед юнаків (м. Коломия, лютий 2015р.) 2 місце, чемпіонат світу з пауерліфтингу серед юніорів (Польща, Щирк, вересень 2016р.) |
|
|
|
|
Крутінь Олександр (група Мн-12-1) Греко-римська боротьба, КМС |
2 місце, ХХІ всеросійський турнір з греко-римської боротьби, пам’яті Альохіна В.М. (Росія, Воронеж, вересень 2015р.) 2 місце, Всеросійський турнір з греко-римської боротьби, пам’яті Альохіна В.М. (Росія, Воронеж, вересень 2016р.) |
|
|
|
|
Мартюхіна Наталія (група МВ-11-1т) Кікбоксинг, МСМК Бокс, МС |
1 місце, Чемпіонат Європи (Туреччина, Анкара, 2012р.) 1 місце, Кубок Світу (Ялта, 2012-2013 р.р.) 1 місце, чемпіонат України з кікбоксінгу (WAKO) серед студентів (м. Київ, 2013-2016 р.р.) 2 місце, чемпіонат України з боксу серед жінок, жінок-молоді та юніорок (м. Трускавець, 2014р.) 3 місце, чемпіонат світу з кікбоксінгу (WAKO) серед дорослих, лоу-кік (Сербія, Белград, жовтень 2015р.) 1 місце, відкритий чемпіонат Молдови з кікбоксінгу (WAKO) серед дорослих, К-1 (Молдова, Кишинів, грудень 2015р.) 1 місце, відкритий всеукраїнський турнір з кікбоксінгу (WAKO) WIZARD OPEN, К-1 (м. Київ, грудень 2015р.) 2 місце, кубок Європи з кікбоксінгу (WAKO) серед дорослих, К-1 (Хорватія, Карловац, лютий 2016р.) 3 місце, кубок світу з кікбоксінгу (WAKO) серед дорослих, К-1 (Угорщина, Будапешт, травень 2016р.) 2 місце, кубок світу з кікбоксінгу (WAKO) серед дорослих, К-1 (Італія, Ріміні, червень 2016р.) |
|
|
|
Міма Віктор (група М-08-1) Жим штанги лежачі, МСМК |
1 місце, Чемпіонат Європи за версією IPA, Донецьк (2010) 1 місце, 6-ий Кубок України (Київ, 2012р.)
|
|
|
|
|
Яблоков Роман (група ПТМ-08-1т) Спортивна радіопеленгація, МСМК |
І місце на чемпіонаті світу у складі збірної команди України, Хорватія (2010) |
|
|
|
|
Носач Олексій (група ТМ-01-1) Ушу, МС, 4 дуань |
І місце на чемпіонаті світу, стиль AWS, США, Майамі (2004) І місце на міжнародному турнірі Китай, Пекін (2005) I місце на Чемпіонаті України (2004-2005 р.р.) |
|
|
|
|
Шушпанов Дмитро (група ТМ-98-2) Ушу, МС |
ІІІ місце на чемпіонаті Європи, Нідерланди (2001) |
Черненко Сергій Олександрович
Дата народження: 01.03.1965 р.
На кафедрі працює з 1995 року
Робочий телефон: (0626) 41-68-95
Робоча кімната: 1329
Поштова скринька: chernenko.sergey65@ukr.net
Особиста сторінка:
Освіта: Харківський державний педагогічний інститут ім. Г.С. Сковороди.
Дисципліни, які викладає:
Теорія і методика фізичного виховання;
Теорія і методика викладання з обраного виду спорту;
Лижні виду спорту;
Виробнича (педагогічна практика);
Виробнича практика за профілем майбутньої роботи.
Спортивна спеціалізація: спортивна гімнастика, бадмінтон.
Напрям наукових досліджень: моделювання процесу навчання фізичних вправ; науково-методологічні основи оптимізації процесу спортивно-орієнтованого фізичного виховання студентів.
Наукові здобутки
– Sergey Chernenko Description of how the specialization influences the dynamics of the functional and motor abilities among the third to fifth year male students. Physical Education of Students, 2014, vol.1, pp. 50–55. http://dx.doi.org/10.6084/m9.figshare.903694
– Chernenko S.O. Simulation of junior pupils’ training of ball throsing to vertivcal target. Pedagogics, psychology, medical-biological problems of physical training and sport, 2015, vol.5, pp. 37–43. http://dx.doi.org/10.15561/18189172.2015.0507
– Khudolii O.M., Ivashchenko O.V, Chernenko S.O. Simulation of junior schoolchildren’s training to acrobatic exercises and vaults. Pedagogics, psychology, medical-biological problems of physical training and sports, 2015;7:64–71. http://dx.doi.org/10.15561/18189172.2015.0709.
– Chernenko S.O. Effectieness of junior form pupils’ training of gymnastic exercises in different modes of their fulfillment. Pedagogics, psychology, medical-biological problems of physical training and sports, 2015;8:65–74. http://dx.doi.org/10.15561/18189172.2015.0809
– Lopatiev, A., Ivashchenko, O., Khudolii, O., Pjanylo, Y., Chernenko, S., Yermakova, T. Systemic approach and mathematical modeling in physical education and sports Journal of Physical Education and Sport (JPES). University of Piteşti, Romania. Vol 17 Supplement issue 1, Art 23, pp/ 146–155, 2017.
– OLGA IVASHCHENKO, OLEG KHUDOLII, SERGII IERMAKOV, SERGII CHERNENKO, OLEH HONCHARENKO Full factorial experiment and discriminant analysis in determining peculiarities of motor skills development in boys aged 9 Journal of Physical Education and Sport ® (JPES), 18(Supplement issue 4), Art 289, pp.1958 – 1965, 2018.
– Черненко, С.О., Єрмаков, С.С., Олійник, О.М., Долинний, Ю.О. (2018). Розпізнання образів: характеристика функціональної і рухової підготовленості студентів вищих навчальних закладів. Теорія та методика фізичного виховання, 18(4), 200–206. https://doi.org/10.17309/tmfv.2018.4.06.
– Організаційно–методичні аспекти підготовки пауерліфтерів у закладах вищої освіти : навчальний посібник / С. О. Черненко, В. Л. Мудрян, Олійник О. М. – Краматорськ : ДДМА, 2018. – 79 с.
– Chernenko, S., Honcharenko, O., & Marchenko, S. (2019). Informative Indicators of Functional and Motor Fitness of Students of Higher Education Institutions. Teorìâ Ta Metodika Fìzičnogo Vihovannâ, 19(3), 107–115. https://doi.org/10.17309/tmfv.2019.3.01
– Ivashchenko, O., Nosko, M., Nosko, Y., & Chernenko, S. (2019). Pattern Recognition: Description of Modes of Teaching Boys Aged 7 Throwing a Small Ball at a Vertical Target. Teorìâ Ta Metodika Fìzičnogo Vihovannâ, 19(3), 130–138. https://doi.org/10.17309/tmfv.2019.3.04
– Вступ до спеціальностей галузі «Фізичне виховання і спорт» : навчальний посібник / С. О. Черненко, О. М. Олійник, Ю. С. Сорокін. – Краматорськ : ДДМА, 2019. – 127 с.
– Теорія й методика фізичного виховання : методичні вказівки до виконання індивідуальних навчально–дослідних завдань і курсових робіт для студентів спеціальності 017 «Фізична культура і спорт» / уклад. : С. О. Черненко, О. М. Олійник, Ю. О. Долинний. – Краматорськ : ДДМА, 2019. – 39 с.
– Фізичне виховання і спорт: основи наукових досліджень : навчальний посібник / С. О. Черненко, О. М. Олійник, Ю. О. Долинний, Н. А. Пастушкова. – Краматорськ : ДДМА, 2020. – 115 с.
– Iermakov, S., Ivashchenko, O., Khudolii, O., & Chernenko, S. (2020). Strength Abilities: Assessment of Training Effects of Strength Loads in Boys Aged 8 Years. Teorìâ ta Metodika Fìzičnogo Vihovannâ, 20 (3), 174–181. https://doi.org/10.17309/tmfv.2020.3.07
– Теорія й методика фізичного виховання : навчальний посібник : у 2 частинах / Черненко С. О. – Краматорськ : ДДМА, 2021.
Частина 1. – 215 с.
– Теорія і методика фізичного виховання : навчальний посібник : у 2 частинах / Черненко С. О. – Краматорськ : ДДМА, 2022
Частина 2. – 228 с
Філінков Володимир Ілліч
Дата народження: 11.09.1935 р.
На кафедрі працює з 1968 року
Робочий телефон: (0626) 41-68-95
Робоча кімната: 2220
Поштова скринька: Pilinkoff@yandex.ru
Особиста сторінка:
Освіта: Кримський державний педагогічний інститут ім. М.В.Фрунзе.
Дисципліни, які викладає:
фізичне виховання;
теорія і методика викладання спортивних ігор (футбол).
Спортивна спеціалізація: спортивні ігри.
Напрям наукових досліджень: система професійно-прикладної фізичної підготовки фахівців машинобудівної промисловості; науково-методологічні основи оптимізації процесу спортивно-орієнтованого фізичного виховання студентів.
Наукові здобутки (з посиланнями):
– Двигательный режим как средство обеспечения надежности человека в экстремальных условиях производства / Р. Т. Раевский, В. И. Филинков, С. М. Канишевский // Олімпійський спорт і спорт для всіх: проблеми здоров’я, рекреації, спортивної медицини та реабілітації : тези доповідей четвертого Міжнар. наук. конгр. – К. : Україна, 2000. – С. 418.
– Профессионально-прикладная психофизиологическая и психофизическая подготовка студентов машиностроительных специальностей : учеб. пособие для вузов / Р. Т. Раевский, В. И. Филинков : под. ред. проф. Р. Т. Раевского. – Краматорск : ОНПУ, ДГМА, 2003. – 100 с., ил. (Рекомендовано Министерством образования и науки Украины в качестве учебного пособия для высших учебных заведений.).
– Профессионально-прикладная психофизическая подготовка: программа для машиностроительных академий, институтов и факультетов вузов третьего и четвертого уровней аккредитации. (Рекомендовано комиссией по физическому воспитанию и спорту секции кафедр физического воспитания высших учебных заведений 3-4 уровней аккредитации НМС Министерства образования и науки Украины 10 апреля 2002 г.) / В. И. Филинков, доц., Р. Т. Раевский, проф.– Краматорск : ДГМА – Одесса: ОНПУ, 2002. – 36 с.
– Профессионально-прикладная психофизическая подготовка. Программа для специалистов машиностроительных предприятий : Авт. программы. (Рекомендовано для внедрения технико-экономическим советом ОАО НКМЗ 25.06.2002 г.) / В. И. Филинков, доц., Р. Т. Раевский, проф. – Краматорск : ДГМА – Одесса : ОНПУ, 2002. – 32 с.
– Профессионально-прикладная психофизическая подготовка работников умственного труда / В. И. Филинков // Международная научно-техническая конференция «Опыт и современные технологии развития оздоровительной физической культуры, спортивных игр и туризма» : материалы конференции / научно-педагогическая школа профессора А. Г. Фурманова. – Минск : БГУФК, 2009. – С. 229–232.
– Организационно-педагогические основы профессионально-прикладной физической подготовки студентов машиностроительных специальностей : наукова монографія / Раєвський Р.Т., Філінков В.І. ; за ред. Р.Т. Раєвського // Матеріали Міжнародного симпозіуму «Сучасна стратегія та інноваційні технології фізичного вдосконалення студентської молоді (у традиціях науково-педагогічної школи ОНПУ)». – Одеса : Наука і техніка, 2010. – С. 67–74.
– Науково-педагогічні основи оптимізації процесу фізичного виховання майбутніх фахівців машинобудівної галузі. Матеріали симпозіуму : наукова монографія / Р. Т. Раєвський, В. И. Філінков ; під. ред. проф. Р. Т. Раєвського // Міжнародний науковий симпозіум «Фізичне виховання і спортивне вдосконалення студентів: сучасні інноваційні технології». – Одеса : Наука і техніка, 2008. – С. 130–133.
– Лікувальна фізична культура в професійній підготовці студентів / В. І. Філінков, О. С. Касьянюк, А. С. Касьянюк // Стратегічне управління розвитком фізичної культури і спорту: збірник наукових праць. Харків: ХДАФК, 2019. – С. 143-148.
– Реализация учебной программы профессиональной трудовой подготовки будущих инженеров / О. С. Касьянюк, А. С. Касьянюк, В. І. Філінков // Взаємодія духовного й фізичного виховання в становленні гармонійно розвиненої особистості [Електронне видання]: збірник статей за матеріалами VІІ Міжнародної науково-практичної онлайн-конференції / гол. ред. В.М. Пристинський. – Слов’янськ, 2020. - С. 254-259.
– Розвиток когнітивних і психофізичних якостей студентів в процесі навчальних занять фізичним вихованням / Ол. С. Касьянюк, Ан. С. Касьянюк, В. І. Філінков // Сучасна освіта – доступність, якість, визнання: збірник наукових праць міжнародної науково-методичної конференції / під заг. ред. д-ра техн. наук., проф. С. В. Ковалевського. – Краматорськ : ДДМА, 2020. – С. 171-174.
Сорокін Юрій Сергійович
Дата народження: 30.09.1965 р.
На кафедрі працює з 1991 року
Робочий телефон: (0626) 41-68-95
Робоча кімната: 2227
Поштова скринька: fz@dgma.donetsk.ua
Особиста сторінка: ur.sorokin65@gmail.com
Освіта: Слов’янський державний педагогічний інститут.
Дисципліни, які викладає:
фізичне виховання;
атлетизм;
підвищення спортивної майстерності з обраного виду спорту (баскетбол);
теорія і методика викладання спортивних ігор (розділ баскетбол).
Спортивна спеціалізація: баскетбол.
Напрям наукових досліджень: науково–методологічні основи оптимізації процесу спортивно–орієнтованого фізичного виховання студентів.
Наукові здобутки (з посиланнями):
- Використання спортивно–орієнтованого підходу для поліпшення якості фізкультурної освіти у вищому навчальному закладі / О.М. Олійник, Ю.С. Сорокін // Вісник Луганського національного університету імені Тараса Шевченка: педагогічні науки // за заг. ред. Курило В.С. – Луганськ: ЛНПУ ім. Тараса Шевченка, 2016. – №3 (300) Квітень. – С. 241–247.
- Комплексное тренажерное оборудование в профессионально–прикладном физическом воспитании учащейся молодежи / В.Н. Пристинский, В.И. Филинков, Т.Н. Пристинская, Ю.С. Сорокин // Монография / кол. авторов; под. общ. ред. В.Н. Пристинского, В.И. Филинкова. – Славянск: изд-во Б.И. Маторина, 2016. – 177с.
- Використання тренажерного обладнання в розвитку фізичних якостей студентів / В. І. Філінков, В. М. Пристинський, Ю. С. Сорокін // Навчальний посібник. – Краматорськ: ДДМА, 2017. – 136 с..
- Спортивно–орієнтоване фізичне виховання студентської молоді / Ю.С. Сорокин // НАУКОВИЙ ЧАСОПИС Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова. Серія №15. ,,Науково–педагогічні проблеми фізичної культури / фізична культура і спорт ”. зб. наукових праць / За ред. О.В. Тимошенка. – К.: Вид-во НПУ імені М.П. Драгоманова, 2018. Випуск 3К (97)18. – С. 538–541.
- Профилактика и предупреждение травматизма на учебно-тренировочных занятиях по физическому воспитанию / В.И. Филинков, Ю.С. Сорокин, А.С. Касьянюк // Учебно-методическое пособие: – Краматорск: ДГМА, 2018. – 208 с.
- Особливості професійної підготовки майбутніх фахівців з фізичного виховання і спорту у закладах вищої освіти / Ю. С. Сорокін, С. О. Черненко // «Молодь і ринок»: щомісячний науково–педагогічний журнал. – № 2 (169). – Дрогобич, лютий 2019. – C.107–111.
- Профілактика травматизму студентів / В.І. Філінков, Ю.С. Сорокін, О.С. Касьянюк // Навчальний посібник: – Краматорськ: ДДМА, 2019. – 183 с.
- Вступ до спеціальностей галузі «Фізичне виховання і спорт» / С. О. Черненко, О. М. Олійник, Ю. С. Сорокін // Навчальний посібник: – Краматорськ: ДДМА, 2019. – 127 с.
- Теоретична підготовка для студентів 3–го курсу /О. М. Олійник, Ю. С. Сорокін, В. В. Тимошенко // Посібник: – Краматорськ : ДДМА, 2019. – 99с.
- Теорія й методика викладання атлетизму / Ю. С. Сорокін, С. О. Черненко // Навчальний посібник: – Краматорськ: ДДМА, 2020. – 67 с.
Олійник Олег Миколайович
Дата народження: 01.03.1979 р.
На кафедрі працює з 2000 року
Робочий телефон: (0626) 41-68-95
Робоча кімната: 2229
Поштова скринька: oleg.oleinik@dgma.donetsk.ua, olegoliynyk@ukr.net
Особиста сторінка:
Кошева Людмила Василівна
Дата народження: 08.11.1953 р.
Робочий телефон: (0626) 41-68-95
Робоча кімната: 1329
Поштова скринька: kosheva@i.ua
Особиста сторінка:
Освіта: Донецький національний університет.
На кафедрі працює з 1989 року, на посаді доцента – з 2011року.
З 1998 по 2012 рік – голова спортивного клубу академії.
У 2011році захистила кандидатську дисертацію: Формування корпоративної культури студентів вищих технічних навчальних закладів засобами фізичного виховання.
Дисципліни, які викладає:
історія фізичної культури;
теорія і методика викладання легкої атлетики;
педагогіка;
педагогічна майстерність фахівців з фізичної культури і спорту;
основи теорії здоров’я та здорового способу життя.
Спортивна спеціалізація: легка атлетика.
Напрям наукових досліджень: формування корпоративної культури студентів вищих технічних навчальних закладів засобами фізичного виховання; науково-методологічні основи оптимізації процесу спортивно-орієнтованого фізичного виховання студентів.
Має 80 публікації, із них 11 навчально-методичного характеру та 69 наукових, в тому числі в фахових та в науково - метричних виданнях.,
Наукові здобутки (з посиланнями):
- Корпоративная культура : аспекты управления : монография / Г. Л. Хает, А. Л. Еськов, Л. Г. Хает, С. В. Ковалевский, О. А. Медведева, В. И. Кулийчук, Э. В. Яшина, Л. В. Кошевая / под редакцией Г. Л. Хаета. – Донецк : Донбасс, 2003. – 400 c.
- Формування корпоративної культури студентів. Нейро – сітьовий підхід : Монографія / Ковалевский С. В, Шевченко Г. П., Кошева Л.В. / – Краматорськ : ДДМА, 2012.– 168 с. – ISBN 978–966–379–591–1.
- Formation of the students’ Corporative – neural network approach. Scientific : Мonograph / Shevchenko, G.; Kovalevskyy, S.; Chumicheva, R.; Kosheva, L. – Vrnjačka Banja: SaTCIP, 2012. – 162 с. – ISBN 978–86–6075–030–5.
- Формування особистісних властивостей студентів засобами фізичного виховання : навчальний посібник для викладачів з фізичного виховання.– Краматорськ : ДДМА, 2008. – 96 с. ISBN 978–966–379–223–1 Гриф МОНУ, лист № 1.4/18–Г–2227 від 13.12.2007.
- Досвід і деякі напрямки інтеграції талановитої молоді в інноваційний простір / С. В. Ковалевський, О. С. Ковалевська, Л. В. Кошева / Гуманізація навчально-виховного процесу: збірник наукових праць. № 6 (98) - Харків ТОВ «Видавництво НТМТ». 2019. – С.131-145.
- Проблеми та особливості сучасної підготовки майбутніх фахівців з фізичної культури / Л. В. Кошева, А. С. Скірпічникова / «Педагогіка й сучасні аспекти фізичного виховання»: зб. наук. праць / за заг. ред. Ю. О. Долинного. – Краматорськ: ДДМА, 2020. – С.358-363.
- Предмет ІФКІС в галузі професійної підготовки фахівців з фізичної культури / Л. В. Кошева, О. М. Олійник / Сучасна освіта – доступність, якість, визнання: збірник наукових праць міжнародної науково-методичної конференції / під заг. ред. д-ра техн. наук., проф. С. В. Ковалевського. – Краматорськ : ДДМА, 2020. – С. 71-75.
Зарубіжні публікації
1. Segiy Kovalevskyy, Ludmila Kosheva. Nature and structure of corporative culture. 2nd International Conference "Economics and Manegement-Based on New Technologies" EmoNT 2012, 14-17, June.– Vrnjcka Banja, Serbia, 2012. – Vol. 2. – Р. 233-245
2. Segiy Kovalevskyy, Ludmila Kosheva. Corporate culture as a factor in the quality of organization globalization of economic Processes. 8th International conference "ISQME2014"(Quality, Manegement, Environment, Engineering) 24-26 September 2014. Hotel Palma, Tivat-Montenegro. – Podgorica: Faculty of Mechanical Engineering, Center for Quality, 2014. – Р. 75-83.
3. Segiy Kovalevskyy, Ludmila Kosheva. Tоwаrds quаlity аssurаnсe prосesses in the mоdern university. 8th International conference "ISQME2014"(Quality, Manegement, Environment, Engineering) 24-26 September 2014. Hotel Palma, Tivat-Montenegro. – Podgorica: Faculty of Mechanical Engineering, Center for Quality, 2014. – Р. 83-89.
4. Sergiy V. Kovalevskyy, Ludmila V. Kosheva. Research the Corporate Culture of Students Using Neural Network Models. American Journal of Neural Networks and
Applications. Vol. 1, No. 2, 2015, pp. 43-47. doi:10.11648/j.ajnna.20150102.13
5. Kovalevskyy, Ludmila V. Kosheva. Study ofthe Nature and Structure of Corporate Culture with Neural Network Models. American Journal of Neural Networks and Applications. Vol. 1, No. 1, 2015, pp. 11-22. doi: 10.11648/j.ajnna.20150101.12