ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів!
1.jpg

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–19...

Субота, 23 листопада 2024
Кураторська година до Дня пам'яті жертв Голодомору
5.jpg

В останню суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів. У ХХ ст. український наро...

П'ятниця, 22 листопада 2024
В Академії відбулася зустріч до Дня Гідності і Свободи
1.jpg

День Гідності і Свободи – державне свято, яке присвячене річниці Помаранчевої революції 2004 р. ...

П'ятниця, 22 листопада 2024
Профорієнтаційна зустріч для студентів і молодих науковців з представниками miltech-компаній
1.png

Міністерство освіти і науки України в межах співпраці з проєктом технологічної мілітаризації укр...

Четвер, 21 листопада 2024
День Гідності та Свободи: 20 років Помаранчевій революції та 11 років Євромайдану
1.jpg

21 листопада в Україні щорічно відзначають День Гідності та Свободи. Цей день установлено «...

Четвер, 21 листопада 2024

«Бронза» з вітерцем

img_24.png

Студент першого курсу спеціальності фізична культура і спорт Єлисей Яковлєв узяв участь у чемпіонаті України з маунтенбайку серед юніорів, що проходив у Харкові 18–19 вересня. Маунтенбайк – вид спорту, що включає їзду на велосипеді бездоріжжям, зазвичай пересіченою місцевістю, за допомогою або спеціального обладнаного гірського або гібридного дорожнього велосипеда.

Тож за першість у чемпіонаті змагалися більше 150 спортсменів майже з усієї України – Харківської, Полтавської, Київської, Луганської областей тощо. Донеччину представляли одразу дві команди. Єлисей у складі однієї з команд Донецької області в груповій гонці XO виборов третє місце.

Спортом хлопець захоплювався ще з дитинства: займався волейболом, футболом, греко-римською боротьбою, плаванням. П’ять років тому прийшов у велоспорт, ставши студентом училища олімпійського резерву в Бахмуті. За цей час Єлисей був учасником багатьох всеукраїнських змагань, де неодноразово посідав призові місця. У 2019 році за сумою двох гонок склав норматив у майстри спорту України з маунтенбайку, посівши друге й перше місця на чемпіонатах України в Ужгороді й Рівному відповідно. До речі, сім'я хлопця – переселенці з Донецька, і сестра Єлисея, теж спортсменка, є студенткою нашої Академії спеціальності ФКС, займається важкою атлеткою і дзюдо.

Єлисей виступає не тільки у маунтенбайку, а ще й у таких видах спорту, як «трек» і «шосе», де теж робить успіхи. Хлопець уже став кандидатом в майстри спорту України з шосе.

Як же відбуваються тренування? Єлисей розповів, що велосезон триває з березня по вересень. У залежності від гонок, до яких готуються спортсмени, чергуються види тренувань, наприклад шосе, маунтенбайк, роблять, як кажуть на сленгу спортсменів, «накат».

«З понеділка по п'ятницю – це звичайні тренування, – ділиться спортсмен. – Ранкове тренування – від 60 км і більше. По днях чергуються силові, швидкісні тренування, їзда на відрізках ділянок, поділ за часом. Увечері – так звана «закатка» 30 км, щоб не було крепатури в м'язах. У суботу й неділю найжорсткіші тренування – від 100 км, може бути й 150–200 км за день». Цікаво, що 130 км спортсмени проїжджають десь години за чотири.

Єлисей розповів, що дуже хоче взяти участь у світовому чемпіонаті з маунтенбайку. «Щоб потрапити туди, потрібно ставати сильнішим і своїми результатами показувати, що ти гідний виступити на міжнародних змаганнях», – наголосив спортсмен.

На питання, чи хотів би він узяти участь у відомій велогонці «Тур де Франс», відповів чесно, що в будь-якому випадку так, але серце лежить саме до маунтенбайку. «У шосейній гонці ти йдеш «на зношування». Шосе, пекло, ще й падати неприємно, – усміхається Єлисей. – Звичайно, бувають і травми, за 5 років їх було чимало».

Ще спортсмен зауважив, що велоспорт насправді недешевий вид спорту. Єлисея велосипедом забезпечує училище олімпійського резерву, де він зараз має статус члена обласної команди. «Хороший велосипед для гонок коштує десь 80 тис. грн, плюс витрати на розхідні матеріали – ланцюги, перекидання, зірки, які за сезон треба змінювати три рази, – а це більше 60 тис. грн на один велосипед», – нарікає спортсмен.

Зараз Єлисей готується до чемпіонату України, що повинен проходити в Чернівцях. Та якщо місто не вийде з «червоної» зони й змагання відмінять через пандемію, то наступний чемпіонат буде вже в новому сезоні.

«Розвиватися потрібно завжди, не важливо, скільки тобі років і у якій сфері, – завершує спортсмен. – У найближчому майбутньому хотів би спробувати себе у волейболі в професійному плані».

Вікторія Лебединська


img_26.jpg img_25.jpg