Щорічно 11 лютого за рішенням ООН відзначається Міжнародний день жінок і дівчат у науці (International Day of Women and Girls in Science). Цьогоріч світова наукова спільнота відзначає свято вже увосьме. Бажаємо вченим жіночої статі успішної фахової реалізації в науковій сфері, безперешкодної професійної діяльності, а також особистого щастя і благополуччя!
До Міжнародного дня жінок і дівчат у науці студентське самоврядування спільно з Радою з виховної роботи ДДМА ініціювали проєкт, метою якого є розповісти про успішних вчених-жінок ДДМА та їх особисте ставлення до цього свята.
Євгенія Болотіна, в. о. завідувача кафедри філософії, доцентка, канд. філософ. наук
Наукова сила: соціальна філософія та філософія історії
– Вітаємо чарівних представниць Академії з Міжнародним днем жінок і дівчат у науці! Сердечно бажаємо творчих ідей, звершень, натхнення та міцного здоров’я! 20 грудня 2013 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила резолюцію «Наука, техніка та інновації в цілях розвитку», у якій проголосила про рівний доступ жінок і дівчат будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки й інновацій як запоруку забезпечення гендерної рівноправності в даній сфері. Творчих та наукових успіхів!
Яна Васильченко, завідувачка кафедри комп’ютерних мехатронних систем, інструментів і технологій, професорка, д-рка техн. наук
Наукова сила: Галузь – важке машинобудування. Комп'ютеризовані мехатронні системи, інструменти та технології. Підвищення продуктивності обладнання для обробки великогабаритних деталей, створення нових конструкцій верстатів з адаптивним керуванням, нормативів режимів різання, законів управління та мехатронних систем для обробки великогабаритних деталей
– Позитивним моментом у розвитку європейської гендерної політики є скасування упереджень щодо жінок-науковців, повне використання їх таланту і можливостей, їх участь у наукових процесах. Особисто не відчуваю ніякого розмежування науковців та науковиць. Міжнародний день жінок і дівчат у науці нагадує всім нам про те, що жінки відіграють важливу роль у науковому і технологічному співтоваристві. Намагаюся, як викладач, заохочувати дівчат до наукових досліджень. Вважаю, це свято дуже приємно святкувати в колі чоловіків-співробітників. Адже слово «Наука» – жіночого роду.
Світлана Єлецьких, завідувачка кафедри фінансів, банківської справи та підприємництва, професорка, д-рка економ. наук
Наукова сила: Фінансовий менеджмент, фінансово-економічна безпека, фінансово-економічна стійкість, формування механізму зміцнення конкурентних позицій національної економічної системи в глобальному, регіональному та локальному вимірах, фінансово-економічна та бізнес діагностика
– Ця дата – нагода вшанувати досягнення жінок у науці та приділити вкрай необхідну увагу дівчатам, які вступають на навчання до сфери науки, техніки, економіки. Цей день дозволяє нам визнати роль, яку жінки та дівчата вже відіграють у науці, просувати ідею наукової кар’єри для майбутніх поколінь жінок і заохочувати жінок і дівчат до продовження свого росту в технічній, економічній і науковій сфері. Отже, зараз настав час повністю розкрити потенціал жінок у цих галузях і побачити, як внесок жінок може вплинути на весь світ.
Олена Акімова, завідувачка кафедри обліку, оподаткування та економічної безпеки, професорка, д-рка економ. наук
Наукова сила: Облік та оподаткування
– Свято, яке повинно відзначати вклад жінок у наукові дослідження, підготовку майбутніх фахівців, накопичення практичного досвіду і втілення його в теоретичні розробки. Жінки мають активну життєву позицію і вдало поєднують особисте життя і отримання нових знань у різноманітних наукових сферах.
Ольга Ровенська, в. о. завідувача кафедри математики та моделювання, доцентка, канд. фіз.-мат. наук
Наукова сила: Математика. Математичний аналіз. Пріоритетні напрями досліджень: Теорія наближення, Теорія рядів Фур’є
– Пишаюся тим, що Україна належить до країн із високим рівнем участі жінок у наукових дослідженнях і розробках.
Інна Фоміченко, завідувачка кафедри менеджменту, доцентка, канд. економ. наук
Наукова сила: Менеджмент, Маркетинг
– Чудове свято «Міжнародний день жінок та дівчат в науці». Україні є чим пишатися, наука набуває жіночого обличчя. Я вважаю, що популяризувати науку серед жінок треба зі шкільного віку. Зробити так, щоби дівчата повірили, що можуть це робити. Щодо розвитку української науки, то перспективи є завжди. Головне – зрозуміти свою мету на даному етапі життя та втілювати її.
Олена Бережна, доцентка кафедри ПТМ, д-рка техн. наук
Наукова сила: Зварювання та споріднені процеси і технології, ресурсозберігаючі технології відновлення та зміцнення деталей машин
– Вітаю всіх прекрасних представниць наукової сфери зі святом! Бажаю всім миру, наснаги та натхнення у вашій справі в такі нелегкі часи! Вірю всім серцем, що ми разом наближуємо перемогу своєю працею та любов'ю до Батьківщини в наших серцях! Бажаю кожному з нас перемоги, здійснення мрій та досягнення нових вершин, і, обов'язково, мирного неба над головою! Все буде Україна!