ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів!
1.jpg

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–19...

Субота, 23 листопада 2024
Кураторська година до Дня пам'яті жертв Голодомору
5.jpg

В останню суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів. У ХХ ст. український наро...

П'ятниця, 22 листопада 2024
В Академії відбулася зустріч до Дня Гідності і Свободи
1.jpg

День Гідності і Свободи – державне свято, яке присвячене річниці Помаранчевої революції 2004 р. ...

П'ятниця, 22 листопада 2024
Профорієнтаційна зустріч для студентів і молодих науковців з представниками miltech-компаній
1.png

Міністерство освіти і науки України в межах співпраці з проєктом технологічної мілітаризації укр...

Четвер, 21 листопада 2024
День Гідності та Свободи: 20 років Помаранчевій революції та 11 років Євромайдану
1.jpg

21 листопада в Україні щорічно відзначають День Гідності та Свободи. Цей день установлено «...

Четвер, 21 листопада 2024

ЮВІЛЕЙ КАФЕДРИ «ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ І СПОРТУ» ЗУСТРІЧАЄМО ВАГОМИМИ ЗДОБУТКАМИ

1.jpg

З вересня 2024 року відбувається відзначення 60-річного ювілею з нагоди заснування кафедри фізичного виховання і спорту в Донбаській державній машинобудівній академії.

Кафедра фізичного виховання і спорту ДДМА починає свій шлях з організації в 1962 році секції фізичного виховання. Відлік історії кафедри фізичного виховання розпочався в 1964 році, коли її першим завідувачем та фундатором став Євгеній Андрійович Кошлаков. З цього самого моменту фізична культура і спорт міцно входить у життя студентів, викладачів і співробітників вищої освіти.

.jpg

Євгеній Андрійович Кошлаков

З 1968 до 2011 року завідував кафедрою фізичного виховання відмінник освіти, кандидат наук з фізичного виховання і спорту, почесний професор ДДМА Володимир Ілліч Філінков. Його практична робота знайшла своє віддзеркалення в 300 наукових статтях, монографіях, посібниках, у значній кількості науково-методичних розробок з питань професійно-прикладної фізичної підготовки фахівців машинобудівної промисловості, лікувальної фізичної культури в професійній підготовці студентів.

.jpg

Володимир Ілліч Філінков

Завдяки Володимиру Іллічу в КІІ–ДДМА створена потужна спортивна база: побудовано дві великі спортивні зали, зали для занять пауерліфтингом, аеробікою, каланетикою, важкою атлетикою, фізкультурно-оздоровчий комплекс, тренажерні зали, фітнес-центр, футбольний майданчик, три гандбольні спортивні майданчики, гімнастичний майданчик з тренажерним обладнанням, майданчики для баскетболу і пляжного волейболу, скеледром. Як наслідок на кафедрі фізичного виховання пріоритетними з видів спорту стали: футбол, баскетбол, волейбол, пляжний волейбол, настільний теніс, бадмінтон, легка атлетика, важка атлетика, скелелазіння, пауерліфтинг, фітнес і шахи.

zala1.jpg zala4.jpg zala5.jpg
zala3.jpg zala2.jpg slava1.jpg

До 2003 року Володимир Ілліч був тренером з волейболу. Під його керівництвом наша команда була чемпіоном області упродовж 15 років. До речі, з 1962 до 1982 рр. він очолював міську федерацію волейболу. Володимир Ілліч завжди докладав усіх своїх сил, щоб спорт у нашому виші вийшов на високий рівень, і як результат тільки одного із етапів, а саме з 2000 до 2011 року, збірні команди Академії брали участь у міських, обласних, всеукраїнських змаганнях і турнірах з футболу, баскетболу, настільного тенісу, боротьбі, пауерліфтингу. За цей період підготовлено 15 майстрів спорту України, 49 кандидатів у майстри спорту, 87 спортсменів першого розряду, 654 – масових розрядів.

Окремо треба відмітити будівництво скеледрома ДДМА – унікальної спортивної споруди в Україні. Великий внесок у розбудову та проєктування скеледрому (1982 р.) зробив Олександр Тимофійович Сиряченко – майстер спорту СРСР з альпінізму, неодноразовий призер та чемпіон СРСР та України з альпінізму, випускник Краматорського індустріального інституту (нині ДДМА), старший викладач кафедри фізичного виховання. У ті часи в Радянському Союзі фактично не було штучних скеледромів, тому досвіду їхнього будівництва було небагато. На подвір'ї машинобудівної академії було вирішено відтворити відрізок справжньої скелі. Для цього вирили котлован завглибшки кілька метрів, звели стіни з бетонних плит і зсередини обклали їх справжніми брилами. У результаті вийшла зала з кам'яними стінами заввишки близько 10 метрів. Скеледром ДДМА – це єдиний в Україні та СНД скелелазний тренажерний комплекс «під дахом», що має таку кількість викладених для лазіння стін з природного каменю.

skalodrom1.jpg .jpg

Скеледром ДДМА Олександр Тимофійович Сиряченко

Зауважимо, що Олександр Тимофійович вписав чудові сторінки в історію спорту Донбаської державної машинобудівної академії. Професіонал, видатний тренер, який виховав цілу плеяду спортсменів: 15 майстрів спорту СРСР, 240 кандидатів у майстри спорту, понад 500 володарів 1-го розряду. Серед його учнів – майстер спорту міжнародного класу, чемпіон світу 1998 року Ольга Захарова (Шейман), майстри спорту СРСР, чемпіони СРСР С. Білоусов, В. Варейкіс, А. Пітра та інші.

Вагомий внесок у розвиток ефективного навчально-методичного процесу на заняттях з фізичного виховання зробили старші викладачі Володимир Васильович Лоновенко і Юрій Якович Подопригора; у популяризацію спортивно-оздоровчого руху (табір «Промінь») серед студентської молоді – старші викладачі Тамара Миколаївна Лосік і Анатолій Дмитрович Руденко, майстер спорту з важкої атлетики; у формуванні спортивного клубу «Промінь» – Людмила Василівна Кошева, кандидат педагогічних наук, доцент.

Від 2011 до 2021 року кафедру фізичного виховання очолював старший викладач Олег Миколайович Олійник. З часів формування колективу і до тепер кафедра проводить підготовку фахівців ДДМА всіх спеціальностей з дисципліни «Фізичне виховання». У навчально-тренувальний процес з фізичного виховання включено 9 олімпійських видів спорту: футбол, баскетбол, волейбол, пляжний волейбол, настільний теніс, бадмінтон, легка атлетика, важка атлетика, скелелазіння. Також організовані секційні заняття для студентів з неолімпійських видів спорту: футзалу, пауерліфтингу, чирлідингу і шахів.

.jpg

Олег Миколайович Олійник

Завдяки ініціативі та організаторським здібностям Олега Миколайовича Олійника у 2018 році кафедра фізичного виховання і спорту отримала ліцензію на впровадження освітньої діяльності за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт. Під час навчання студенти спеціальності «Фізична культура і спорт» на основі індивідуальних планів мають змогу поєднувати освітній процес зі спортивними тренуваннями за тими видами спорту, якими вони займались перед вступом. Навчальні плани передбачають посилену підготовку майбутніх фахівців спеціальними медичними дисциплінами, методиками реабілітаційних програм із використанням кадрового складу Донецького національного медичного університету.

З січня 2021 року в. о. завідувача кафедри було призначено кандидата педагогічних наук, доцента Юрія Олексійовича Долинного, а з грудня 2021 року і до цього часу кафедру фізичного виховання і спорту очолює кандидат наук фізичного виховання і спорту, доцент Сергій Олександрович Черненко.

.jpg

Сергій Олександрович Черненко

Зараз на кафедрі працює 9 науково-педагогічних працівників, з них 5 кандидатів наук (з них 3 доценти), 2 старших викладача і 2 викладача. Викладачі кафедри фізичного виховання і спорту забезпечують викладання біля 60 навчальних дисциплін. Кафедра здійснює підготовку фахівців за спеціальністю 017 Фізична культура і спорт, які відповідають актуальним потребам сучасного суспільства та ринку праці. Широкий спектр фахових знань дозволяє випускникам успішно знайти роботу у сфері спорту, організації відпочинку та розваг, у сфері освіти і виховання.

Результати праці колективу на науковій та освітній ниві, його вклад у розвиток Академії відображають 20 монографій, підручників та навчальних посібників, понад 1050 наукових статей, захищено 5 кандидатських дисертацій, отримано 2 патенти на винаходи. Молоді науковці беруть участь у виконанні держбюджетної науково-дослідної роботи кафедри; беруть участь у всеукраїнських та міжнародних конференціях; публікують результати своїх досліджень у наукових збірниках різних рівнів. За допомогою молодих вчених кафедри з 2014 до 2024 року на базі ДДМА організовано та проведено Всеукраїнську конференцію «Педагогічний вектор розвитку фізичного виховання в Україні», 8 Міжнародних науково-практичних конференцій та 1 Всеукраїнську наукову конференцію «Педагогіка і сучасні аспекти фізичного виховання».

konf1.jpg konf2.jpg

За час існування з 2018 року на ОПП «Фізична культура і спорт» навчалися і навчаються: 2 майстри спорту України міжнародного класу, 11 майстрів спорту України, 14 кандидатів у майстри спорту України. До складу збірних команд України входять 9 осіб. Незважаючи на воєнний стан у країні, студенти кафедри ФВС беруть активну участь та виборюють призові місця в спортивних змаганнях міжнародного та всеукраїнського рівнів.

Наша гордість:

Андрій Гарбар – 1-е місце на чемпіонаті Європи з тхеквондо серед молоді (Швеція, м. Хельсинборг, вересень 2019 р.), 1-е місце на чемпіонаті Європи з тхеквондо серед студентів (Хорватія, м. Загреб, серпень 2019 р.), 3-є місце на чемпіонаті Європи з тхеквондо (ВТФ) (Болгарія, м. Софія, квітень 2021 р.), 3-є місце в рейтинговому міжнародному турнірі з тхеквондо «Tallin Open G-1» (Естонія, м. Таллінн, серпень 2021 р.), 3-є місце на Polish open G-1 (Польща, вересень 2023 р.) 1-е місце на Riga open G-1 (Латвія, жовтень 2023 р.);

Тетяна Жидкова – 2-е місце на чемпіонаті світу з пауерліфтингу серед юніорок у присіданні та 3-є місце у становій тязі (Румунія, м. Орадя, серпень 2021 р.), 1-е місце на чемпіонаті Європи з пауерліфтингу серед юніорок (Чехія, м. Плзень, серпень 2021 р.), 1-е місце на чемпіонаті світу з пауерліфтингу серед юніорок (Туреччина, м. Стамбул, серпень 2022 р.);

Артем Гарбар – 3-є місце на міжнародних рейтингових змаганнях з тхеквондо (ВТФ) Polish Open 2023 ( Польща, м. Варшава, вересень 2023 р.); 1-е місце на міжнародних рейтингових змаганнях з тхеквондо (ВТФ) класу G-1 Riga Open 2023 (Латвія, м. Рига, жовтень 2023 р.);

Вероніка Бордюг – 1-е місце на Чемпіонаті світу з пауерліфтингу серед юніорів та юніорок (Румунія, м. Клуж-Напока, серпень–вересень 2023 р.);

Антон Савкін – 1-е місце на Чемпіонаті світу з пауерліфтингу серед юнаків та юніорів (Румунія, м. Клуж-Напока, , серпень–вересень 2023 р.);

Анастасія Астапова – 2-е місце на чемпіонаті світу з пауерліфтингу серед юніорок (Румунія, м. Орадя, серпень 2021 р.), 2-е місце на чемпіонаті Європи з пауерліфтингу серед дівчат (Чехія, м. Плзень, серпень 2021 р.);

Марко Волошин – 1-е місце на чемпіонаті Європи з боротьби греко-римської серед юніорів (U-20) (Іспанія, м. Сантьяго-де-Компостела, червень 2023 р.), 3-є місце на Міжнародному турнірі з боротьби греко-римської серед дорослих «Arvo Haavisto» (Фінляндія, м. Ілмайокі, грудень 2023 р.);

Дмитро Вовчок – 2-е місце у жимі штанги лежачи на чемпіонаті Європи з пауерліфтингу серед юнаків та дівчат, юніорів та юніорок (Данія, м. Тістед, травень 2023 р.).

Високий авторитет кафедри підтримують 107 її випускників з 2021 року, переважна більшість яких працювала і працює в різних галузях фізичної культури та спорту.

Ювілей кафедри – це передовсім важлива нагода ще раз повернутися до славетних традицій Академії, вшанувати тих, хто доклав зусилля до її становлення. Освітні, наукові та виховні традиції – це основа, без якої ми б, напевно, сьогодні не змогли б говорити про здобутки і розвиток. У дні ювілею ми обов’язково вшануємо наших попередників, тих, завдяки кому Донбаська державна машинобудівна академія стала відомою в Україні і світі, а також тих, хто сьогодні збагачує її славу.


Сергій Черненко, в.о. завідувача кафедри фізичного виховання і спорту