ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Заступник міністра освіти розповів про результати боротьби з ухилянтами в аспірантурі
1.jpg

Після ухвалення у травні закону про мобілізацію кількість охочих іти в аспірантуру різко підскоч...

П'ятниця, 10 січня 2025
90 років з дня народження поета Василя Симоненка
1.jpg

8 січня 1935 року в селі Біївці Лубенського району на Полтавщині народився поет, один із найяскр...

Середа, 08 січня 2025
МОН має дедлайн створення конкурентної мережі вишів
1.jpeg

Міністерство освіти і науки України має конкретний дедлайн створення конкурентної мережі закладі...

Вівторок, 07 січня 2025
Вітаємо ювілярку!
uvil.jpg

Ректорат, профком і медіагрупа «Академія» щиро вітають ювілярку грудня 2024 року:

П'ятниця, 03 січня 2025
Рада студентського самоврядування ДДМА вітає з Новим роком!
1.jpg

Бажаємо великій родині Донбаської державної машинобудівної академії надихатися на здійснення мрі...

Вівторок, 31 грудня 2024

ДДМА – 70! Віхи історії

6.jpg

2 грудня нашій Alma mater виповнилося 70 років і за традицією у квітні ми всі святкуватимемо наш ювілей! Для викладачів, студентів та співробітників Академії це знаменна подія. Тож, згадаємо історію розвитку нашого вишу, як він розвивався і досяг певних висот у багатьох сферах діяльності.

Історія ДДМА почалася з відкриття в 1952 році в Краматорську вечірньої філії Сталінського ордена Трудового Червоного Прапора індустріального інституту ім. М. С. Хрущова, під керівництвом Миколи Григоровича Борзого. На той час у виші було дві кафедри: «Технологія та обладнання ливарного виробництва» та «Металознавство, технології та термічна обробка металів». Уже за рік було організовано ще одну кафедру – інженерної графіки та філію кафедри хімії у складі загальноосвітніх кафедр. У 1955 році з'являється перший факультет – будівельний.

Screenshot_1.jpg

1955 року М. Г. Борзого на посаді ректора змінює Микола Трохимович Жученко. У перші два роки його керівництва створюються кафедри «Машини та технології обробки металів тиском» та «Обробка металів тиском» (1956), ґрунтуються машинобудівний факультет (1956) та механічний (1957).

У 1960 році Краматорська вечірня філія Сталінського ордена Трудового Червоного Прапора індустріального інституту ім. М. С. Хрущова реорганізовується в Краматорський вечірній індустріальний інститут, цю назву можна почути від старшого покоління. У ці роки в Академії працювали люди, що залишили значний слід у її історії. Це Малєєв Г.В., Попов В.Л., Сакович І.Т., Єжов Г.І., Кисельов Г.Ф., Міклухін Д.Є., Федченко Г.А., Філенко А.І. У 1961-му – засновано загальнотехнічний факультет, до його складу не увійшло жодної кафедри. Пізніше в інституті з'являється кафедра хімії, а в липні 1961 р. відбувається об'єднання кафедри ЗМД та МТО під єдиною назвою – кафедра машин та технологій обробки металів тиском. У серпні цього ж року ректором Краматорського вечірнього індустріального інституту було призначено Григорія Івановича Єжова.

Більш динамічні зміни у структурі відбулися 1963 року. Наказом від 31 січня об'єднано деканати металургійного та будівельного факультету. Новий факультет став називатися «Металургійний та будівельний факультет». Деканом призначається доцент Поповський І. Є., а заступником декана – старший викладач Рагулін А.М.

Відповідно до Наказу ректора 4 липня студентів Краматорської філії Українського заочного політехнічного інституту було зараховано до нашого вишу. Приймається обладнання та майно УЗПІ.

20 серпня 1963 року Краматорський вечірній індустріальний інститут реорганізовано в Краматорський індустріальний інститут. Почався відлік нового часу нашого університету. У цей час відбувається вдосконалення матеріальної бази КІІ. На загальнотехнічному факультеті з'являються перші кафедри: кафедра нарисної геометрії та графіки, кафедра вищої математики, кафедра фізики та кафедра іноземних мов, у літній період організовано оздоровчий студентський табір на березі Сіверського Дінця. Завершується будівництво корпусу на вулиці Академічній (нині – перший корпус), а в середині 60-х він починає роботу.

У 1965 році об'єднуються кафедри «Підйомно-транспортні машини» та «Гідравліка і теплотехніка» в одну кафедру – підйомно-транспортних машин. Завідувачем призначено Коха П.І. У лютому 1965 року також об'єднано кафедри промислового та цивільного будівництва, економіки промисловості та організації підприємств в одну кафедру – промислового та цивільного будівництва, завідувачкою цієї кафедри призначено Прокоф'єву Р.В.

У серпні 1965 року за наказом № 470 затверджено структуру КІІ. 1968 року відбувається поділ кафедр. Зароджується галузева науково-дослідна лабораторія підвищення надійності важких токарних верстатів.

Далі буде.


Наше студмістечко в 1950-х роках:

.png

1 – Адміністрація інституту; бібліотека; 3-й поверх – гуртожиток для викладачів (нині – краматорський відділок поліції).

2 – Кафедри: технічної механіки, електротехніки, фізики, ПТМ (нині у цьому корпусі знаходиться професійно-технічне училище).

3 – Кафедра «Технології машинобудування, металорізальні верстати та інструменти», а на 1-му поверсі розташовувалась лабораторія цієї кафедри (нині це будівля прокуратури), фотолабораторія.

4 – Кафедри: МОЗ, математики, графіки, гідравліки (це 5-й корпус ДДМА, який нині МОН переданий переміщеному ДонНАБА).

5 – Кафедра хімії.

6 – Гуртожитки для студентів, до 1963 року тут же, на першому поверсі, була кафедра іноземних мов.


Вячеслав Медведєв, головний редактор медіагрупи «Академія»