ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Як вберегтися від спеки
2.jpg

Цьогорічне літо б’є усі температурні рекорди. До таких високих температур, ще й у періоди відклю...

Середа, 17 липня 2024
16 липня 1990 року в Україні було прийнято Декларацію про державний суверенітет
1.jpg

Вона є одним із найважливіших документів за всю історію нашої державності, ухвалення якого стало...

Вівторок, 16 липня 2024
З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ!
1.jpg

Цього року Україна втретє відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента...

Понеділок, 15 липня 2024
ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ УКРАЇНИ
1.jpg

Сержант Дмитро Семенов, позивний Семен, загинув 28 жовтня 2023 року біля селища Курдюмівка на До...

П'ятниця, 12 липня 2024
У нашої легкоатлетки дві медалі, а збірна Донецької області – друга на головному чемпіонаті України в сезоні
2.jpg

Чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих та молоді відбувся 28–30 червня у Львов...

Четвер, 11 липня 2024

Володимир Філінков – легенда КІІ–ДДМА

1.jpg

Напередодні свого 88-річчя завершила свою багаторічну плідну працю в Академії людина-легенда – заслужений викладач, професор кафедри фізичного виховання і спорту ДДМА, кандидат наук із фізичного виховання й спорту, професор Володимир Ілліч Філінков.

У нашому виші Філінков і фізичне виховання стали синонімами. І не дивно – спорт для Володимира Ілліча не просто захоплення, а сенс життя! Академії неймовірно пощастило мати у своєму колективі таку людину, яка завзято працювала, віддавала всього себе протягом 58 років заради розбудови вишу, виховування здорових студентів і видатних спортсменів. Завдяки Володимиру Іллічу в КІІ–ДДМА створена потужна спортивна база, а спорт вийшов на високий рівень. Наші спортсмени – переможці світових, європейських і всеукраїнських змагань. А Академію завжди вважали спортивною.

Свій спортивний шлях Володимир Ілліч почав у 12-річному віці. Навчаючись у севастопольській школі, входив до збірних команд міста з п'яти видів спорту, серед яких бокс, футбол та баскетбол, був чемпіоном та призером змагань різного рівня, головою шкільної ради з фізкультури. Виконував доручення як громадський тренер, паралельно займаючись баскетболом у дитячій спортивній школі. Після закінчення школи, маючи невеликий досвід тренерської роботи та участь у змаганнях, вступив до Кримського педагогічного інституту на факультет фізичного виховання. Як згадує сам Володимир Ілліч, вибір майбутньої професії визначила одна зустріч. На першій спартакіаді Народів України, у якій брала участь його баскетбольна команда, доля звела Володимира Філінкова з його майбутнім викладачем Олександром Бурнавцевим, який і запропонував вступити до вишу. У 1960 році отримав вищу освіту за спеціалізацією «Спортивні ігри» та поїхав до Краматорська.

Свою тренерсько-викладацьку діяльність у КІІ почав у 1965 році. З вересня 1968 року і до листопада 2011-го Володимир Ілліч очолював кафедру фізичного виховання й спорту КІІ–ДДМА. Завдяки його роботі кафедра працює чітко й злагоджено. Заняття з фізичної культури проводяться для студентів усіх п'яти курсів. Студенти за станом здоров'я та фізичного розвитку розподіляються за групами: навчальна, ЛФК (фізичної реабілітації), група спортивного вдосконалення, у якій задіяні спортсмени-розрядники.

За його вмілим керівництвом у КІІ–ДДМА культивується 15 видів спорту. Серед них баскетбол, бадмінтон, футбол, чоловічий та жіночий гандбол, настільний теніс, великий теніс, аеробіка та інші. До 2003 року Володимир Ілліч був тренером з волейболу. Під його керівництвом наша команда була чемпіоном області упродовж 15 років. До речі, з 1962 до 1982 рр. очолював міську федерацію волейболу.

Володимир Ілліч завжди докладав усіх своїх сил, щоб обладнати, реконструювати й зміцнити матеріально-технічну базу ДДМА, яка визнана однією з найкращих в Донецькій області. Наразі Академія має дві великі спортивні зали, зали для занять пауерліфтингом, аеробікою, каланетикою, важкою атлетикою, фізкультурно-оздоровчій комплекс (ФОК), тренажерні зали, фітнес-центр, футбольний майданчик, три гандбольних спортивних майданчика, гімнастичний майданчик з тренажерним обладнанням, майданчики для баскетболу і пляжного волейболу. Крім того є унікальна спортивна споруда – скеледром ДДМА. Там створено рельєф, що дозволяє вдосконалювати техніку скелелазіння. У кожному з трьох гуртожитків є спортивна кімната. Також в активі є два спортивні табори: «Промінь» у районі Щурового та «Тиша» у Святогірську.

Це не просто споруди, адже вони задумувались і створювались під якісь спортивні проєкти і заходи, які забезпечують збільшення масовості фізкультури у виші і в підсумку формують здоровий образу життя. А в кожному заході Володимир Філінков уміло розставляє акценти, завдяки яким проєкт стає незвичайним. Згадаємо тільки кілька заходів, які проходять завдячуючи Володимиру Іллічу. Це – «Спортивне свято» під час щорічного «Дня Академії», змагання на Кубок декана, спортивно-художній конкурс «Вперед, гуртожиток», спартакіада «Здоров’я» серед викладачів та співробітників ДДМА, спартакіади серед збірних команд факультетів та гуртожитків, ряд міських спортивних змагань і багато інших.

Великий внесок зроблений для підвищення рівня методичного забезпечення кафедри та навчального процесу. А особистий творчий доробок Володимира Філінкова складає понад 300 наукових статей, монографій, посібників і брошур. Як результат – нагородження двічі знаком «Відмінник освіти», Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України за багаторічну сумлінну працю та величезний внесок у розвиток фізичної культури і спорту серед студентської молоді, відзнакою «Почесний працівник фізичної культури і спорту України», переможець у конкурсі «Заслужений викладач ДДМА», «Почесний професор ДДМА». З 1990 до 1995 рр. – депутат Краматорської міської ради, голова депутатської комісії з питань фізичної культури й спорту. З 2009 року – дійсний член Української академії економіки й кібернетики.

Але за всіма званнями й посадами стоїть, перш за все, жива, доброзичлива і, безумовно, талановита людина. Важко знайти керівника, який би так дбав про своїх учнів і викладачів, про добробут рідного вишу й кафедри. А скільки майстрів спорту й талановитих хлопців і дівчат він виховав! Усі імена і досягнення наших видатних спортсменів дбайливо внесені до музею спортивної слави ДДМА.

Цікавий факт – у 2005 році в Академії відбувся Спортивний вечір, який зібрав багато спортсменів – випускників КІІ–ДДМА.

4.jpg 5.jpg 6.jpg

Протягом усієї своєї роботи Володимир Ілліч вів активну пропаганду принципу «У здоровому тілі здоровий дух!», прищеплював любов до спорту, а з ним і вміння перемагати і спрямовано йти до поставленої мети. Ці якості допомогли багатьом нашим випускникам досягти значущого статусу в житті. Серед них – ректор ДДМА Віктор Ковальов, декан факультету економіки і менеджменту Євгеній Мироненко, директор НВП «Донмет» Володимир Сергієнко, директор «КЗМК» Валерій Шевченко, заст. директора з виробництва металообладнання ПрАТ «НКМЗ» Євгеній Козлов та інші.

Зазначимо, що Володимир Ілліч не тільки талановитий керівник, але також і талановитий поет, що характеризує його як украй різноманітну людину. Його вірші увійшли до літературно-художнього журналу ДДМА «Альманах муз» (№3).

2-1.jpg 3-11.jpg 3-22.jpg

Звичайно, як і всіх феноменальних людей, його неоднозначно сприймали, бо Володимир Ілліч завжди ставив на передній план служіння Академії і всі його вчинки визначалися саме цим. Як зазначив його випускник: «Коли був студентом – не оцінив. Думав – які лекції з фізичного виховання? Таке враження, що не КІІ, а КІФ – Краматорський інститут фізкультури! А «Боксер» у другому корпусі? Скільки жартів на цю тему було! Не одне покоління студентів відточували свою дотепність про цього Боксера. Але все це дрібниці. Тільки зараз розумієш – думав Володимир Ілліч про нас, молодих безтямків, про наше здоров'я! Він сам є прикладом – у його роки так добре зберігся, тверезо міркує, усе пам'ятає! Багато зробив для інституту. Віват, Філінков! Дякуємо за все, що Ви зробили і дай Бог Вам здоров'я!».

Колектив Академії щиро Дякує Володимиру Іллічу за величезний внесок у розбудову вишу, створення умов для розвитку фізкультури і спорту в КІІ-ДДМА, а також сприяння в підготовці й особистій участі в підготовці спортсменів вищого рівня. Бажаємо міцного здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії і наснаги у всіх справах. Хай завжди панують мир і злагода, у серці – доброта, а у справах – мудрість та виваженість. Нехай доля й надалі буде прихильною, даруючи радість життя, незрадливу удачу, вірних і надійних друзів!


Ректорат, профком і медіагрупа «Академія»