
У бою з російськими окупантами загинув військовий Максим Тютюнник. Чоловікові було 47 років.
П'ятниця, 04 квітня 2025Ученість — солодкий плід гіркого коріння.
Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів
Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.
Важлива не кількість знань, а якість їх.
Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.
Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.
Бич людини - це уявлюване знання.
Знання - сила.
Знання - знаряддя, а не ціль.
Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.
У Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова відбувся семінар «Рамка кваліфікацій у системі вищої освіти України: прогрес і виклики», організований Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України за підтримки Ради Європи
22 березня 2011 р. в Національному педагогічному університеті імені М.П. Драгоманова відбувся семінар «Рамка кваліфікацій у системі вищої освіти України: прогрес і виклики», організований Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України за підтримки Ради Європи.
У семінарі взяли участь Перший заступник Міністра Євген Суліма, секретар Керівного комітету Ради Європи з питань вищої освіти і науки Катерина Долгова-Дреєр, експерти Ради Європи Ева Генці та Стівен Адам, представники департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, вищих та професійно-технічних навчальних закладів, Національної академії педагогічних наук України, об’єднань роботодавців, інших заінтересованих сторін.
Під час семінару розглядалися питання розроблення Національної рамки кваліфікацій (НРК), зокрема представлено досвід розроблення НРК в Угорській Республіці, обговорено стан та подальші кроки щодо розроблення НРК в Україні. Експерти Ради Європи Стівен Адам та Ева Генці надали свої коментарі до проекту національної рамки кваліфікацій України.
Учасники семінару відзначили динамічність процесу розроблення національної рамки кваліфікацій в України й підкреслили, що даний семінар зробив важливий внесок у подальше просування цієї роботи.
Під час обговорення проекту національної рамки кваліфікацій України було порушено ряд важливих питань, які вимагають вирішення. Зокрема, за результатами семінару рекомендовано звернути особливу увагу на:
Крім того, було звернуто увагу на необхідності розширення участі заінтересованих сторін у розробленні й обговоренні рамки кваліфікацій.
Учасники погодилися, що наступним етапом роботи повинно стати уточнення і подальше доопрацювання проектного документа.
Національна рамка кваліфікацій та ДСПТО, заснований на компетенціях (презентація .ppt)