ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

У Раді студентського самоврядування ДДМА зміни
3.jpg

Голова Ради студентського самоврядування ДДМА Костянтин Чоста склав свої повноваження у зв&rsquo...

Середа, 15 січня 2025
Пішов з життя викладач Академії Кабацький Володимир Іванович
11.jpg

4 січня цього року після тривалої боротьби із хворобою на 78-му році пішов з життя колишній викл...

Понеділок, 13 січня 2025
Заступник міністра освіти розповів про результати боротьби з ухилянтами в аспірантурі
1.jpg

Після ухвалення у травні закону про мобілізацію кількість охочих іти в аспірантуру різко підскоч...

П'ятниця, 10 січня 2025
90 років з дня народження поета Василя Симоненка
1.jpg

8 січня 1935 року в селі Біївці Лубенського району на Полтавщині народився поет, один із найяскр...

Середа, 08 січня 2025
МОН має дедлайн створення конкурентної мережі вишів
1.jpeg

Міністерство освіти і науки України має конкретний дедлайн створення конкурентної мережі закладі...

Вівторок, 07 січня 2025

П’ята річниця Революції Гідності

1,1.jpg

Студенти та викладачі Академії взяли участь у міському мітингу до річниці Революції Гідності.

П’ять років тому відбулися найтрагічніші події Революції Гідності. 18 лютого 2014 року протестувальники організували ходу до Верховної Ради з метою донесення вимог щодо повернення Конституції зразка 2004 року та покарання винних у знущаннях з активістів Євромайдану. Ця хода дістала назву «Мирний наступ». Близько 1000 бійців «Беркута» і співробітників міліції повністю оточили урядовий квартал у Києві з метою не пропустити мітингарів.

Почалися силові протистояння між учасниками Євромайдану та силовиками. Останні, порушуючи чинне законодавство, застосували світлошумові гранати, помпові рушниці та інші спецзасоби. До 16 години «беркутівці» та співробітники міліції, долаючи барикади, відтіснили протестувальників до майдану Незалежності. Наказ не продовжувати наступ дав змогу активістам оборони Майдану побудувати «останню» барикаду на вулиці Інститутській.

Близько 19-ї години на майдані Незалежності розпочався наступ силовиків, їм вдалося підпалити барикаду і табір Євромайдану. Після цього бар'єром між ворогуючими сторонами стало багаття. У ході протистоянь міліція зайняла частину Майдану з боку Будинку профспілок. У цей день загинуло 23 активіста та 5 правоохоронців.

Переговори лідерів опозиції з Віктором Януковичем, що тривали до 2-ї години ночі 19 лютого, пройшли безуспішно – він вимагав від протестувальників покинути територію Майдану.

2,1.jpg

У ніч на 19 лютого невідомими особами було скоєно ряд вбивств. За свідченням очевидців, у центрі Києва, на вулиці Велика Житомирська тітушки розстріляли двох протестувальників. На Борщагівці невідомими був розстріляний патруль ДАІ, унаслідок чого загинули два міліціонери і ще один патрульний був поранений. Близько 3-ї ночі був смертельно поранений журналіст газети «Вести» В'ячеслав Веремій. О 7-й ранку до активістів прибуло підкріплення, унаслідок наступу їм вдалося взяти під контроль увесь Майдан і закріпитися по його периметру.

Уранці 20 лютого протестувальники почали наступ. Силовики почали використовувати вогнепальну зброю з бойовими набоями проти неозброєних прихильників Майдану. Вулиця Інститутська потонула в крові. До 17-ї години повідомлялося вже про понад 50 загиблих. Ці події змусили багатьох змінити свої погляди та переконання у бік Євромайдану. Керівництво країни отримало вказівку виїхати за кордон, аби створити обстановку безвладдя. Разом із тим, активістів Майдану, що стояли біля Верховної Ради, намагалися спровокувати ввійти всередину, це дало б привід оголосити переворот та будь-яку владу вважати нелегітимною. Протестувальники не піддалися на провокацію. У цей день один із віце-спікерів ВР узяв владу у свої руки та наказав скликати всіх депутатів на термінове засідання. Близько 17-ї години народні депутати почали збиратися у Верховній Раді для обговорення ситуації в центрі Києва. Була прийнята постанова «Про засудження застосування насильства, яке призвело до загибелі мирних громадян України». За прийняття цієї постанови проголосувало 236 депутатів, у тому числі 35 депутатів від фракції Партії регіонів. У результаті чого триденне кровопролиття в Києві припинилося та Україна була врятована від безвладдя.

3,1.jpg

21 лютого на Майдані відбулося прощання із загиблими повстанцями, яких у жалобних промовах назвали «Небесною сотнею», під час прощання із загиблими героями звучала жалобна пісня «Пливе кача...», вона стала їхнім неофіційним реквіємом. До списку героїв увійшли наші земляки – Сергій Бондарев та Іван Пантелєєв.

Минулого року в Академії було відкрито меморіальну дошку на честь загиблих під час Революції Гідності. 20 лютого 2015 року, у день пам’яті Небесної сотні, у музеї ДДМА було відкрито пам’ятну експозицію, присвячену Сергію Бондареву. Він вступив до Академії у 1999 році, а через рік йому довелося переїхати до Києва. Загинув 18 лютого 2014 року під час першого штурму Будинку профспілок: він отримав чотири кульових поранення. 26 листопада 2015 року в Краматорську в школі № 10, а також у Машинобудівному коледжі ДДМА було відкрито меморіальні дошки на честь Івана Пантелєєва. Він загинув 20 лютого 2014 року на Інститутській, за свідченнями лікарів – у тілі мав сім куль. Обидва герої посмертно удостоєні звання Герой України та нагороджені орденом «Золота Зірка» і медаллю «За жертовність і любов до України».

Небесній сотні присвячують багато віршів та пісень, установлюють меморіали, щоб їхній подвиг назавжди залишився в серцях людей, адже герої не вмирають.