ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Пішов з життя викладач Академії Кабацький Володимир Іванович
11.jpg

4 січня цього року після тривалої боротьби із хворобою на 78-му році пішов з життя колишній викл...

Понеділок, 13 січня 2025
Заступник міністра освіти розповів про результати боротьби з ухилянтами в аспірантурі
1.jpg

Після ухвалення у травні закону про мобілізацію кількість охочих іти в аспірантуру різко підскоч...

П'ятниця, 10 січня 2025
90 років з дня народження поета Василя Симоненка
1.jpg

8 січня 1935 року в селі Біївці Лубенського району на Полтавщині народився поет, один із найяскр...

Середа, 08 січня 2025
МОН має дедлайн створення конкурентної мережі вишів
1.jpeg

Міністерство освіти і науки України має конкретний дедлайн створення конкурентної мережі закладі...

Вівторок, 07 січня 2025
Вітаємо ювілярку!
uvil.jpg

Ректорат, профком і медіагрупа «Академія» щиро вітають ювілярку грудня 2024 року:

П'ятниця, 03 січня 2025

«Одягнімо вишиванки, друже, як одвічний предків талісман»

vysh1.jpg

Народне прислів’я каже: «Без верби й калини немає України». До сказаного слід додати: «І без вишивки». Тому що вишиваний рушник і вишита сорочка здавна були українськими народними символами – оберегами краси, здоров’я, щасливої долі, родової пам’яті, святості та любові. Українська вишивка – це «молитва без слів», а сама вишиванка – є оберегом людини.

До свята вишиванки вчителі й учні Краматорської ЗОШ № 11 розробили стенд «Україна вишивана», відкриття якого відбулося в Академії 17 травня. Стенд присвячений вишиванкам різних куточків нашої країни, де описані візерунки, які притаманні кожному регіону України, та їх тлумачення.

vysh2.jpg

Відкрив цей стенд ректор ДДМА Віктор Ковальов. Після слів привітання у своїй промові він нагадав, що рівно три роки тому саме наша Академія відродила День вишиванки на обласному та міському рівнях, і те, що відбувається в різних місцях нашого міста – це продовження нашої ініціативи. Дійсно, організаторами такого свята в Краматорську стали представники кафедри КМСІТ за підтримки клуба «Пані» та Ганни Кущ. Учасниками святкового флешмобу тоді стали студенти ДДМА та учні Української гімназії. Саме відтоді жителі Краматорська почали святкувати День вишиванки.

Також зі святом привітала всіх голова громадської організації Української миротворчої школи «Український розмовний клуб “Файно”» Оксана Муравльова. Запальну народну пісню про вишиванку заспівала золотий голос Академії Ксенія Цюх.

vysh3.jpg

Українська народна вишивка – унікальне явище духовно-матеріальної культури нашого народу. Упродовж тисячоліть у народній вишивці знаходили і знаходять відображення думки й настрої людини, що її творила, краса природи. А також полохливий світ думок майстринь, їхні мрійливі сподівання на кращу, добру долю, людські вірування, оберегова символіка речей. Споконвіку українці свято шанували одяг, а особливо вишиту сорочку. Наші пращури вірили, що вона захищає людину не лише від негоди, а й від ворожих сил.

Як показує досвід, і справді, люди в День вишиванки завжди піднесені та усміхнені, адже в стародавньому одязі закодовано багато символів сили, добробуту, краси та оберегів. Кожен із цих орнаментів має своє значення. Наприклад, ромб є сильним захисним оберегом, який приносить удачу. Калина – втілення незвичайної сили та вічної краси. Мак – це оберіг, який захищає сім’ю і господарство, а також є символом пам’яті, скорботи та суму за загиблими. Птахи – це символ людської душі, а троянда – любові й кохання.

Ми з вами всі – українці, яких об’єднує у велику родину любов до рідної землі, до пісні, до вишиванки. Бо саме народна вишивка – це величезне багатство, створене протягом віків тисячами безіменних і талановитих народних майстрів. Наше завдання – не розгубити його, передати це диво наступним поколінням.