ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів!
1.jpg

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–19...

Субота, 23 листопада 2024
Кураторська година до Дня пам'яті жертв Голодомору
5.jpg

В останню суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів. У ХХ ст. український наро...

П'ятниця, 22 листопада 2024
В Академії відбулася зустріч до Дня Гідності і Свободи
1.jpg

День Гідності і Свободи – державне свято, яке присвячене річниці Помаранчевої революції 2004 р. ...

П'ятниця, 22 листопада 2024
Профорієнтаційна зустріч для студентів і молодих науковців з представниками miltech-компаній
1.png

Міністерство освіти і науки України в межах співпраці з проєктом технологічної мілітаризації укр...

Четвер, 21 листопада 2024
День Гідності та Свободи: 20 років Помаранчевій революції та 11 років Євромайдану
1.jpg

21 листопада в Україні щорічно відзначають День Гідності та Свободи. Цей день установлено «...

Четвер, 21 листопада 2024

ОСВІТНІ ПРОГРАМИ TEMPUS DESIRE НА КАФЕДРІ КІТ

tempus.jpg

На даний момент на кафедрі КІТ ведеться робота за освітньою програмою TEMPUS «Розробка курсів з вбудованими (обчислювальними) системам з використанням інноваційних віртуальних підходів для інтеграції науки, освіти і промисловості в Україні, Грузії, Вірменії (DesIRE)».

Освітня програма TEMPUS - програма Європейського Союзу, спрямована на сприяння розвитку системи вищої освіти в країнах-партнерах ЄС. До складу учасників проекту з назвою DesIRE входять вищі навчальні заклади наступних країн: Бельгія, Німеччина, Грузія, Вірменія, Словаччина і Україна. Україна представлена в даному проекті чотирма вузами, в тому числі і Донбаською державною машинобудівноюї академією, а основну роль в ДДМА в рамках даної програми сьогодні грає кафедра комп'ютерних інформаційних технологій.

Метою освітньої програми TEMPUS є розробка нових, сучасних навчальних курсів, сприяння в проведенні важливих реформ у вищій школі, забезпечення взаємовигідного співробітництва сучасних організацій і відомств, а також надання матеріальної допомоги для впровадження і розробки освітніх програм.

Проект DesIRE присвячений різного роду вбудованим обчислювальних систем. Адже складно уявити життя сучасної людини без використання різного роду обчислювальної техніки. Під терміном «вбудовані системи» мають на увазі інноваційне апаратне забезпечення, яке дозволяє вирішувати складні обчислювальні задачі на рівні чіпів і використовувати для цього відповідне програмне забезпечення.

Найбільшого поширення для автоматизації різних пристроїв, в тому числі і побутових, отримали системи автоматизації, побудовані на мікроконтролерах. Вони використовуються практично в будь-якому сучасному пристрої: це наручний електронний годинник і ЧПУ верстати, це блоки управління мікрохвильовкою, пральною машиною та системи життєзабезпечення космічних кораблів.

tempus1.jpg

Враховуючи вище викладене, завдання розвитку в наших країнах освітніх і науково-дослідних проектів в даній області є стратегічним. У світлі цієї мети і з'явився цей проект, завдання якого полягає в реорганізації існуючих навчальних програм для посилення практичної та експериментальної підготовки студентів. Все це дозволить збільшити якість і цінність знань, одержуваних студентами вузів, що забезпечить їм конкурентоспроможність на ринку праці. В рамках проекту, крім теоретичних знань, студенти зможуть отримати практичні навички розробки програмного забезпечення для реального обладнання і вбудованих апаратних платформ в спеціалізованих CAD-системах. Також буде надано віддалений доступ до лабораторного обладнання для практичного застосування знань на реальних пристроях.

В результаті буде забезпечена ефективна реалізація випуску висококваліфікованих фахівців в області інформаційних технологій і вбудованих обчислювальних систем.

Проект DesIRE розрахований на три роки. Протягом цього періоду будуть вестися активні роботи зі складання методичних вказівок і навчальних матеріалів, проводитися зустрічі, семінари та веб-конференції, а також тренінги та майстер-класи на базі вузів, які беруть участь в проекті. Впровадження програми дозволить істотно модернізувати освітній процес і зміст академічних дисциплін, пов'язаних з вивченням і використанням мікропроцесорної техніки, відповідно до вимог місцевого та міжнародного ринку праці.

28-30 січня в Бельгії в місті Антверпен відбулася перша зустріч учасників. Представником Донбаської державної машинобудівної академії на даному заході виступив завідувач кафедри КІТ, професор, д-р техн. наук Тарасов А.Ф. На зустрічі учасники представили презентації своїх навчальних закладів, а також обговорили і погодили план спільної роботи.

В рамках програми Tempus DesIRE кафедра КИТ, за участю інших зацікавлених кафедр, буде створювати і адаптувати до навчального процесу в ДДМА методичні вказівки з дисциплін, пов'язаних з вивченням вбудованих систем. Варто зазначити, що участь в цій міжнародній програмі дозволить кафедрам факультету ФАМІТ проводити зі своїми студентами лабораторні практикуми з допомогою сучасного високотехнологічного обладнання. Виконання завдань з лабораторних робіт передбачено як в домашніх умовах (за допомогою роботи через Інтернет), так і в аудиторіях кафедри.