ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

ІЗ ДНЕМ АКАДЕМІЇ!
1.jpg

Шановні викладачі, працівники, студенти, аспіранти та випускники Донбаської державної машинобуді...

Середа, 23 квітня 2025
В Академії відбулася Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасні інформаційні технології, засоби автоматизації та електропривод»
1.jpg

ІХ Всеукраїнська науково-технічна конференція «Сучасні інформаційні технології, засоби автоматиз...

Вівторок, 22 квітня 2025
НМТ без фейків: офіційна інформація – лише в персональних кабінетах
2.jpg

Останнім часом у соціальних мережах та в різноманітних каналах месенджерів можна побачити новину...

Понеділок, 21 квітня 2025
Студенти ДДМА посіли третє місце в обласній студентській олімпіаді з математики
2.png

15 квітня на базі кафедри математики та моделювання Донбаської державної машинобудівної академії...

П'ятниця, 18 квітня 2025
«Бронза» на чемпіонаті України з вільної боротьби
1.jpg

Чемпіонат України з боротьби вільної U-20 відбувся 8–10 квітня у м. Хмельницький. На цих змаганн...

П'ятниця, 18 квітня 2025

Мала академія наук – кузня майбутніх науковців

img_2.jpg

Регіональна конференція Малої академії наук із науково-промислового профілю відбулася в Академії 26 вересня. Цього року її було присвячено Дню машинобудівника. У роботі конференції взяли участь викладачі та школярі з різних навчальних закладів Донеччини, а це більше 70 учасників із Краматорська, Слов’янська, Покровська, Дружківки, Костянтинівки, Маріуполя, Торецька, Мирнограда, Бахмута, Вугледара. У зв’язку із ситуацією, яка склалася внаслідок пандемії COVID-19, конференція була проведена в режимі online за допомогою платформи ZOOM.

Майбутніх науковців привітав голова президії МАН, завідувач кафедри технології машинобудування Сергій Ковалевський. У вступному слові він побажав успіху молодим науковцям та нагадав їм, що кваліфіковані спеціалісти в інженерії, економіці, хімії, гуманітарних науках необхідні в сучасному технічно-складному світі, тому участь у науковій конференції такого рівня – це гідний крок у майбутнє.

Сергій Ковалевський підкреслив, що основною метою діяльності Регіонального відділення МАН з науково-промислового профілю є створення умов для творчого самовдосконалення учнівської молоді та його стимулювання, виявлення, розвиток та підтримка юних талантів та обдарувань, залучення здібних учнів до експериментальної, конструкторської, винахідницької діяльності в промислово-технічній та економіко-гуманітарній галузях науки, пропагування наукових досліджень учнівської молоді.

Учасників конференції також привітали проректор із наукової роботи, управління розвитком та міжнародних зв’язків Михайло Турчанін, декани факультетів ФАМІТ і ФЕМ Сергій Подлесний і Євген Мироненко.

На пленарному засіданні МАН виступили наукові керівники молодих учених та представили сучасні напрямки молодіжної науки і своїх вихованців. Також були обговорені питання освітнього супроводу учнів – членів Малої академії наук, досвід написання роботи МАН, використання можливостей платформи Arduino для реалізації творчих ідей гуртківців та використання сучасних технологій для створення оптимальних умов життя.

Цього року в МАН були представлені секції «Машинобудування», «Історія та українська філологія», «Електромеханічні системи автоматизації», «Математика», «Менеджмент та економіка», «Фізика та астрономія», «Хімія та екологія» тощо. До участі в конкурсі-захисті допускалися учні, роботи яких пройшли попередню експертизу та були рекомендовані оргкомітетом.

Тож переможцями конкурсу-захисту МАН стали:

- секція економіки та менеджменту: І місце – Кристина Беседіна (КЗ «Маріупольський міський ліцей Маріупольської міської ради Донецької області», Маріуполь);

- секція електромеханічних систем автоматизації: І місце – Георгій Перепелиця (ЗОШ № 22, м. Краматорськ); ІІ місце – Назар Макаренко (Білокузьминівська ОШ Костянтинівського району);

- секція історії: І місце – Кароліна Зубань (КЗ «Маріупольська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів № 19 Маріупольської міської ради Донецької області»); ІІ місце – Діана Костенко (Райгородська ООШ І-ІІІ ст.), Анастасія Марченко (Андріївська ЗОШ);

- секція математики: І місце – Ліна Номер (Андріївська ЗОШ І-ІІІ ст. Слов’янської районної ради Донецької області); ІІ місце – Данило Прокидянчик (ЗОШ № 26, Краматорськ); Олексій Євдокимов (КЗ «Маріупольський міський ліцей Маріупольської міської ради Донецької області»); ІІІ місце – Андрій Мєшков ( ЗОШ № 16, Краматорськ); Ганна Успаленко (ЗОШ № 26, Краматорськ);

- секція машинобудування: І місце – Дмитро Митчік (ЗОШ № 1, Слов’янськ); ІІ місце – Смоляр Данило (ЗОШ №1, Слов’янськ); ІІІ місце – Анастасія Марченко (ЗОШ № 1, Слов’янськ), Тетяна Євстафій (Слов’янськ);

- секція філології: І місце – Ходарев Герман (Покровський НВК ЗОШ І-ІІІ ст.)

- секція фізики: І місце – Ілона Діхтенко (Андріївська ЗОШ І-ІІІ ст., Краматорськ);

- секція хімії: І місце – Софія Бєликова (НВК «Малинівська ЗОШ І-ІІІ ст.» Покровської районної ради Донецької області).

За результатами оцінювання всі учні одержали дипломи та сертифікати учасника, а також посвідчення дійсного члена регіональної МАН з науково-промислового профілю. Кращі роботи будуть опубліковані в науковому збірнику «Молода наука – роботизація і нанотехнології сучасного машинобудування».