декан інженерно-економічного факультету
Красовський Сергій Савелович,
кандидат технічних наук, доцент
Графік прийому: щодня 13.00 – 16-00, аудиторія 2331
Телефон: (0626)41-67-98
заступник декана
Кінденко Микола Іванович,
кандидат технічних наук, доцент
Адреса:
Графік прийому: вівторок – субота 12.00 – 15-00, ауд. 2323.
Телефон: (0626)41-67-98
e-mail: nikolay.kindenko@dgma.donetsk.ua
заступник декана
Койнаш Віталій Олексійович,
старший викладач
Графік прийому: понеділок – п'ятниця 13.00 – 16.00, ауд. 2323.
Телефон: (0626)41-67-98
e-mail: vitaly.koynash@mail.ru
Історія факультету
Інженерно-економічний факультет – це знову створений факультет, до складу якого входить одна з найстаріших випускних кафедр академії – кафедра підйомно-транспортних машин (ПТМ), а також кафедри іноземних мов і нарисної геометрії, інженерної та комп'ютерної графіки.
Сьогодні на факультеті здійснюється підготовка бакалаврів, спеціалістів і магістрів за спеціальністю «Підйомно-транспортні, будівельні, дорожні та меліоративні машини і обладнання» за денною формою навчання і за всіма спеціальностями – за заочною.
На факультеті навчається понад 200 студентів за денною формою навчання і близько 3000 студентів – за заочною. У розпорядженні студентів добре обладнані аудиторії, лабораторії та комп'ютерні класи із сучасним парком машин. В арсеналі лабораторної бази кафедри ПТМ є прототипи новітнього підйомно-транспортного обладнання, що випускається найбільшими підприємствами регіону.
Студенти факультету регулярно беруть участь і посідають призові місця на всеукраїнських олімпіадах у різних галузях, беруть активну участь у науково-дослідній роботі. Чверть всіх наукових публікацій ІЕФ – зі студентами. Завдяки серйозній науково-дослідній роботі зі студентами, найкращі роботи щорічно представляються на Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт, де традиційно посідають призові місця.
Маючи широку професійну інженерно-технічну підготовку, випускники спеціальності знаходяться поза конкуренцією. Будь-який виробничий підрозділ заводів, шахт, будівельних організацій має у своєму арсеналі вантажопідйомні крани, конвеєрну техніку, маніпулятори. Кваліфікація й отримані знання дозволяють випускникам спеціальності проектувати та обслуговувати землерийну техніку (кар'єрні гусеничні екскаватори, драглайни), машини для земляних і дорожніх робіт (бульдозери, навантажувачі, скрепери тощо), займатися логістикою в галузі машинобудівного виробництва і відкритих гірничих розробок.
Традиційно кафедра ПТМ на 100 % розподіляє своїх випускників на підприємства області та України, серед яких можна виділити ПАТ «НКМЗ», ПАТ «СКМЗ», ПАТ «ЕМСС», ТОВ «Словважмаш». Кращі студенти отримують запрошення від таких відомих виробників підйомно-транспортної техніки, як «Цепелін Україна» для сервісного обслуговування техніки марки Caterpillar, що працює в Україні, ЗАТ «Запоріжкран» – один з українських підрозділів міжнародної корпорації KONECRANES.
Також інженерно-економічний факультет здійснює забезпечення навчального процесу на 10 навчально-консультаційних центрах за заочною формою навчання. Завдяки цьому студенти мають можливість навчатися не тільки в Краматорську, а й в Артемівську, Горлівці, Макіївці, Дружківці, Костянтинівці, Шахтарську, Сніжному, Добропіллі, Єнакієвому, Харцизьку на базі навчально-консультаційних центрів ДДМА.
Велика кількість бажаючих навчатися на заочному відділенні Академії свідчить про те, що факультет виконує своє головне завдання – підготовку кваліфікованих фахівців.
Поєднувати роботу та навчання – завдання не з легких. Однак практика показує, що студент краще й глибше засвоює навчальний матеріал, працюючи за профілем свого навчання.
Підтвердженням цьому є те, що студентів, які отримали заочну освіту в ДДМА, знають і цінують як у нашій області, так і за її межами.
Відмітною особливістю навчання студентів-заочників у нашій Академії є те, що по суботах для них протягом усього періоду навчання проводяться заняття, які дозволяють краще засвоїти досліджуваний матеріал. Кожну суботу наші викладачі виїжджають в УКЦ для проведення навчального процесу.
Як і у всій Академії, на факультеті є держбюджетні місця та місця, що фінансуються за рахунок фізичних і юридичних осіб. З кожним роком тенденція збільшення державних бюджетних місць стає все більш очевидною. Практично всі студенти денної форми навчаються за рахунок бюджетних коштів.
Для забезпечення навчального процесу в УКЦ Академією передано понад 5000 примірників підручників і понад 60 тисяч методичних посібників, що повністю забезпечує навчальний процес.
Матеріальна та наукова база факультету
Сьогодні до складу факультету входять три кафедри:
- випускна кафедра «Підйомно-транспортних машин» імені професора П. І. Коха (зав. кафедри – д-р техн. наук, проф. В. Д. Кассов);
- загальноосвітня кафедра «Інженерної та комп'ютерної графіки» (зав. кафедри – канд. техн. наук, доцент С. С. Красовський);
- загальноосвітня кафедра «Іноземних мов» (зав. кафедри – Є. Д. Коротенко).
Загальна площа приміщень, яку займають кафедри факультету, становить 3136 м2, з них навчально-лабораторні – 2981 м2. У складі факультету є три комп'ютерні класи, оснащені сучасним парком машин. Лабораторна база оснащена сучасними вимірювальними стендами та приладами, які використовуються в навчальному процесі та при проведенні наукових досліджень.
У навчальному процесі широко використовується матеріальна база ПАТ «НКМЗ», яка входить до навчально-науково-виробничого об'єднання «Спеціаліст». Кафедри факультету мають філії на багатьох підприємствах, де в умовах діючого виробництва студенти набувають досвід роботи на унікальному обладнанні, використовують найсучаснішу комп'ютерну базу та програмне забезпечення.
Основні напрями наукової діяльності кафедр факультету:
- розроблення та дослідження методів підвищення технічного рівня вантажопідйомної і будівельної техніки на етапах проектування та експлуатації (видано 10 монографій, опублікувано понад 300 статей у наукових виданнях, отримано понад 150 авторських свідоцтв СРСР і патентів України, захищено 7 кандидатських дисертацій);
- дослідження, розроблення та впровадження високопродуктивних засобів механізації і технології складання нарізних з'єднань, удосконалення технології виготовлення зварних конструкцій, експлуатації (видана 1 монографія, опубліковано понад 100 статей у наукових виданнях, отримано понад 60 авторських свідоцтв СРСР і патентів України, захищено 4 дисертації);
- удосконалення методів підвищення якості деталей і елементів конструкцій машин важкого машинобудування, що виготовляються із застосуванням зварювання (видано 2 монографії, опублікувано понад 20 статей у наукових виданнях, отримано близько 20 авторських свідоцтв СРСР і патентів України, захищено 2 дисертації).
- Науково-методичні основи підвищення ефективності використання персоналу підприємств (найбільш суттєві доробки опубліковані в чотирьох наукових статтях).
Результати наукових досліджень використовуються в навчальному процесі при проведенні лабораторних і практичних занять, у дипломному проектуванні та науково-дослідній роботі студентів.
НВК ІЕФ: голова НВК – заступник декана Койнаш Віталій Олексійович; заступник – ст. викл. кафедри графіки Урусова Валентина Семенівна; члени від ССВ:
- голова ССВ ІЄФ Бондаренко Євген Олександрович (ПТМ-07-2),
- відповідальний за наукову роботу ІЕФ Просіна Юлія Олександрівна (ПТМ-09-2).