ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

У Раді студентського самоврядування ДДМА зміни
3.jpg

Голова Ради студентського самоврядування ДДМА Костянтин Чоста склав свої повноваження у зв&rsquo...

Середа, 15 січня 2025
Пішов з життя викладач Академії Кабацький Володимир Іванович
11.jpg

4 січня цього року після тривалої боротьби із хворобою на 78-му році пішов з життя колишній викл...

Понеділок, 13 січня 2025
Заступник міністра освіти розповів про результати боротьби з ухилянтами в аспірантурі
1.jpg

Після ухвалення у травні закону про мобілізацію кількість охочих іти в аспірантуру різко підскоч...

П'ятниця, 10 січня 2025
90 років з дня народження поета Василя Симоненка
1.jpg

8 січня 1935 року в селі Біївці Лубенського району на Полтавщині народився поет, один із найяскр...

Середа, 08 січня 2025
МОН має дедлайн створення конкурентної мережі вишів
1.jpeg

Міністерство освіти і науки України має конкретний дедлайн створення конкурентної мережі закладі...

Вівторок, 07 січня 2025

ФАМІТ відсвяткував 50-річний ювілей!

img_famit_main.jpg

15 травня в актовому залі ДДМА відбувся концерт, присвячений ювілею ФАМІТ, – цьогоріч факультет відсвяткував своє 50-річчя.

На ювілей прийшли студенти, викладачі, випускники й усі, хто причетний до факультету. Концерт розпочався виступом джаз-бенду, який придав атмосфері свята нотки вісімдесятих.

З привітаннями до всіх присутніх у залі звернувся декан факультету Сергій Подлєсний. Він розповів історію розвитку й досягнень ФАМІТу. Перший проректор ДДМА Анатолій Фесенко привітав викладачів, студентів і співробітників факультету з ювілеєм, побажав нових досягнень та звершень.

На свято завітали попередні декани факультету – В'ячеслав Бузунов, Олександр Сердюк та Віктор Циганаш, вони привітали ФАМІТ дуже теплими словами. До вітань долучилися голова профспілкового комітету ДДМА Анатолій Кошовий, декани інших факультетів, завідувачі кафедр, представники підприємств і ІТ-фірм: делегація ПрАТ НКМЗ на чолі з заступник головного інженера з АСУ Олександром Мирошниченком, директор компанії «Фурлендер ВіндТехнолоджі» Євген Нікітенко, начальник КІТ та АСУТП Краматорського феросплавного заводу Євген Рудометов і начальник техвідділу Олексій Шульга, директор компанії QuartSoft Сергій Кондратюк, директор компанії ІТ 2.0 Володимир Щербинін та інші. Співробітники цих підприємств у більшості є випускниками ФАМІТ.

Із дуже теплими, душевними словами подяки й вітаннями з ювілеєм звернулися перші випускники факультету – студенти 1964 року. Вони з радістю та ностальгією згадали роки свого навчання та побажали студентам добре вчитися, бо в них, на відміну від перших випускників, є все: і література, і обладнання, і викладачі.

Власною піснею про факультет привітали зі святом випускники Олександр Дибка, Максим Семенов.

Найбільш великому факультету були присвячені ліричні пісні та запальні танці у виконанні наших студентів і викладачів. Інтелектуальний гумор команди «Вторник» не залишив нікого сумними та подарував святковий настрій.

Під час концерту були урочисто вручені грамоти викладачам і співробітникам факультету, а представники підприємств і заводів нагороджені листами подяки.

Після закінчення святкового концерту відбулося урочисте відкриття Алеї, присвяченої 50-річному ювілею ФАМІТ, на якій студенти й викладачі висадили червоні дуби.

Досягнення ФАМІТ 2010–2019 роки

За 2018 рік

  • Доценти Сагайда П.І. і Шеремет О.І. достроково закінчили докторантуру та захистили дисертації на здобуття вченого ступеня доктора технічних наук зі спеціальностей 123 «Комп’ютерна інженерія» та 141 «Електроенергетика, електротехніка та електромеханіка» відповідно.
  • Проведена чергова акредитація спеціальності 124 «Системний аналіз» за рівнем «бакалавр», отримано сертифікат на 10 років.
  • Проведена первинна (також перша в ДДМА) акредитація освітньо-професійної програми «Інтелектуальні системи прийняття рішень» спеціальності 124 «Системний аналіз» за рівнем «магістр», отримано сертифікат на 5 років.
  • Викладачі Абдулов О.Р. та Сташкевич І.І. (каф. КІТ), Нечволода Л.В. та Гудкова К.Ю. (каф.ІСПР), Гурковська С.С. (каф.ІІГ) за результатами іспиту з англійської мови отримали First Certificate in English Council of Europe Level B2.
  • Викладачі Нечволода Л.В. та Івченкова О.Ю. приймали участь у роботі стартап-школи «Сікорські Челендж м. Краматорськ», яка проводилася в межах проекту «Модель стартапів "Сікорські челендж" об’єднує Донбас». Проекти з їхньою участю iNet for Pet і Demand Startap отримали право участі у всеукраїнському етапі в Києві. Нечволода Л.В. взяла участь у роботі всеукраїнського фестивалю інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2018 (жовтень), де в числі сьомі відзначених генеральним спонсором – компанією Huawei – був проект iNet for Pet. Старший викладач Міхєєнко Д.Ю. пройшов навчання в стартап-школі Sikorsky Challenge, де брав участь у роботі команди проекту iNet for Pet, який було відмічено на Фестивалі інноваційних проектів Sikorsky Challenge 2018.
  • Четвертий рік поспіль проведено обласну олімпіаду з командного програмування (1/8 фіналу першості світу), яка зібрала максимальну кількість учасників різних навчальних закладів за останні роки. Крім представників ДДМА, ПДТУ та МДУ, були також залучені студенти МК ДДМА, ДТ ДДМА, СК НАУ, АКТІ та учні двох загальноосвітніх шкіл Краматорська та Лимана. У загальному обласному заліку кращою командою стала збірна трьох магістрів ДДМА Heroes of Code and Magic – Олександр Бакай (СА-17-маг), Олександр Білан (АПП-17-маг), Олександр Яковлєв (ЕСА-17-маг), тренер – Мельников О.Ю.
  • Команда програмістів Heroes of Code and Magic (Олександр Бакай СА-17-маг, Руслан Сич ІСТ-17-маг, Олександр Яковлєв ЕСА-17-маг, тренер – Мельников О.Ю.) пройшла двохетапний відбір і взяла участь у фіналі всеукраїнської олімпіади з командного програмування (Одеса, ОНАПТ).
  • Команда Касьянюк О.С., Крохін І.В., Юцик І.О., Копецький Я.Р., Балаболко О.Р. – проект «Програміст-2018» (м. Київ) увійшли до шістки команд-переможців, нагороджені дипломами на відвідування виставки електроніки та інформаційних технологій Ceatec Japan 2018 в Токіо.
  • Студентами кафедри ЕСА здобуті призові місця на всеукраїнському конкурсі наукових робіт за напрямком «Електротехніка та електромеханіка»: Клімченков Андрій – 2-е місце, Гаркуша Сергій – 3-є місце, Ровінець Павло – 3-є місце.
  • На 8-му Міжнародному молодіжному конкурсі наукових робіт «Молодь в науці: нові аргументи» (березень 2018) робота Микити Кадацького (СМ-16-1) отримала диплом лауреата 1-го ступеня в галузі «Технічні науки», робота Софії Баган (СМ-15-1) – диплом лауреата 2-го ступеня (науковий керівник обох студентів – Мельников О.Ю.).
  • Сергій Денисюк (КН-18-2м) став переможцем обласного етапу конкурсу «Кращий студент України-2018» у номінації «Кращий студент-медійник».
  • На обласному молодіжному фестивалі інтелектуальних ігор «Кубок Академії-2018» у листопаді 2018 року команди груп СА-18-1, СА-17-1, СА-16-1, СМ-15-1 та магістрів здобули 4 призових місця, у тому числі – перші місця, як в грі «Що? Де? Коли?», так і в «Брейн-рингу».
  • На відкритому чемпіонаті Донецької області з легкоатлетичного штовхання ядра (квітень 2018 р., Маріуполь) Микита Кадацький (СМ-16-1) двічі посів друге місце (у різних видах змагань).
  • Олена Балаболко взяла участь у міжнародному проекті «Мільйон голосів» у рамках програми Еrasmus+, який відбувся 8–18 листопада в студентському місті Каунас (Литва). Проект White side of the war («Білий бік війни»), який розробляла команда Олени, був визнаний кращим, і його представляли в Міністерстві закордонних справ Литви.
  • За 2017 рік

  • Завідувач кафедри КІТ проф. Тарасов О.Ф. став головою ради з захисту кандидатських та докторських дисертацій за спеціальністю Д 12.105.01.
  • Отримано грант у проекті Erasmus+ Innovative Multidisciplinary Curriculum in Artificial Implants for Bio-Engineering BSc/MSc Degrees (586114-EPP-1-2017-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP) BIOART.
  • Сташкевич І.І. став переможцем конкурсу «Молода людина року» по Донецькій області в номінації «Молодий політик року».
  • На 6-му Міжнародному молодіжному конкурсі наукових робіт «Молодь в науці: нові аргументи» (квітень 2017) робота Олександра Бакая (СМ-13-1) отримала диплом переможця (лауреат 1-го ступеня) у галузі «Технічні науки» (науковий керівник – Мельников О.Ю.).
  • За 2016 рік

  • На Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з напрямку «Інформатика, обчислювальна техніка та автоматизація» робота Юлії Кіяшко (СМ-10-маг, науковий керівник – Мельников О.Ю.) отримала диплом переможця 1-го ступеня.
  • На 3-му Міжнародному молодіжному конкурсі наукових робіт «Молодь в науці: нові аргументи» (лютий 2016) робота Юлії Кіяшко (СМ-10-маг) отримала диплом лауреата 1-го ступеня, роботи Світлани Денисової (СМ-11-маг) та Костянтина Комісарова (СМ-12-1) – дипломи лауреатів 2-го ступеня (науковий керівник усіх трьох студентів – Мельников О.Ю.).
  • Двоє студентів ФАМІТ стали найкращими студентами області за підсумками регіонального етапу Всеукраїнської програми «Кращий студент України» у номінаціях: кращий студент-медійник – Максим Пономарьов (ІТ11м), кращий студент-програміст – Марина Рибалко (ІТ13-2). Максим Пономарьов переміг у своїй номінації на Всеукраїнському конкурсі та став кращим студентом-медійником України!
  • За 2014 рік

  • Наукова робота студента Кравцова Д.І. (гр.ЕСА09м) посіла перше місце у Всеукраїнському конкурсі робіт з електромеханіки в Дніпродзержинську.
  • За 2013 рік

  • Кафедрою прикладної математики спільно з кафедрою ТіУп («Технологія машинобудування») проведена Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Корпоративна культура організацій 21 століття».
  • Закінчено формування Творчої спілки «IT-Краматорськ» з підприємствами Quart soft, Alter ego, «Солвежен», ІТ-2.0, «Техінформ», які працюють у галузі інформаційних технологій, укладені договори про співпрацю. Проводиться проект «Інкубатор» для студентів, які бажають більш глибоко вивчити ІТ.
  • За результатами конкурсу 2013 Коба Дмитро та Красько Зінаїда посіли 1-е місце в міжнародному конкурсі студентських наукових робіт фірми Delcam.
  • За 2012 рік

  • Отримано нове обладнання від фірми Texas Instrements, на обладнанні проведені лабораторні роботи на кафедрі ЕСА.
  • Підтверджено право на отримання стипендії Кабінету міністрів для молодих учених старшим викладачем Пирогом А.В., він же став одним із переможців обласного конкурсу «Кращий молодий вчений».
  • За 2011 рік

  • Кафедрою ЕСА поставлені нові лабораторні роботи на обладнанні, отриманому від фірми Texas Instruments на 15 робочих місць, від цієї фірми кафедрою також отримано ліцензійне програмне забезпечення на 100 місць.
  • img_famit_1.jpg img_famit_2.jpg img_famit_24.jpg img_famit_6.jpg img_famit_5.jpg img_famit_4.jpg img_famit_7.jpg img_famit_8.jpg img_famit_9.jpg img_famit_10.jpg img_famit_12.jpg img_famit_11.jpg img_famit_13.jpg img_famit_15.jpg img_famit_14.jpg img_famit_18.jpg img_famit_19.jpg img_famit_20.jpg img_famit_21.jpg img_famit_22.jpg img_famit_16.jpg img_famit_23.jpg img_famit_3.jpg img_famit_25.jpg