Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–19...
Субота, 23 листопада 2024Ученість — солодкий плід гіркого коріння.
Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів
Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.
Важлива не кількість знань, а якість їх.
Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.
Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.
Бич людини - це уявлюване знання.
Знання - сила.
Знання - знаряддя, а не ціль.
Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.
11 лютого магістри освітньої програми «Галузеве машинобудування» відвідали лекцію на тему «Функціонально-вартісний аналіз», яку провела провідний інженер-конструктор, директор Музею НКМЗ Любов Дзержинська. З лекції студенти дізналися про підходи для створення інженерного об'єкта. Побудували структурну модель гідравлічного екскаватора. Розглянули функціональну модель візка натяжного.
29 січня Факультет машинобудування святкував свій День народження. На честь свята в актовому залі ДДМА відбувся святковий концерт за участі студентів, працівників вишу та гостей. Щорічно на факультеті здобувають знання студенти п’яти випускаючих катедр та однієї загальноосвітньої. Підйомні крани, металорізальні верстати, прокатні стани, автоматизовані системи управління – лише дрібний перелік того, розробкою чого займаються на машфаку. Але не тільки профнавички знаходять тут студенти, а й дружні колективи, багатий досвід та незабутні враження про чудові студентські роки. Доказом цього слугував святковий концерт.
Сьогодні, 4 червня, в Академії стартувала XVII міжнародна науково-технічна конференція «Важке машинобудування: проблеми та перспективи розвитку». На конференцію приїхали вчені з багатьох міст України: Києва, Харкова, Сум, Івано-Франківська та ін., а також учені з Германії. Традиційно участь у конференції беруть і представники заводів та підприємств. Цього року конференцію приурочили до 85-річчя ПрАТ НКМЗ.
Вітаємо асистента кафедри КМСІТ Антоненко Яну Сергіївну з успішним захистом дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата технічних наук, який відбувся 7 травня 2019 р. у Донбаській державній машинобудівній академії (м. Краматорськ). Науковий консультант – д-р техн. наук, професор Віктор Ковальов.
Голова комісії - Приходько О. В., заступник декана;
Заступник голови комісії - Єрмакова С.О. - заступник декана факультету з виховної роботи, старший куратор факультету.
Члени комісії
голова НВК кафедри ПТМ - Єрмакова С.О.
голова НВК кафедри КМСІТ - Нестеренко В.М.
голова НВК кафедри АММ - Доброносов Ю.К.
голова НВК кафедри АВП – Періг О.В.
Довгоочікувана подія – «Дебют першокурсника» – одне з головних заходів року відбувся 21 жовтня. У цьому році учасники приємно здивували та порадували старанною підготовкою та організацією.
2 грудня 2015 факультет яскраво відсвяткував свій день народження!
Кафедри факультету машинобудування мають навчальнi, дослiднi i службовi приміщення загальною площею понад 2000 м2. Навчальнi приміщення, які забезпечують підготовку бакалаврів за напрямом, складають 3109 м2. До складу навчальних приміщень кафедр входять 4 аудиторії, 4 спеціалізовані лабораторії, 3 комп’ютерні класи. Усі приміщення кафедр паспортизовані.
Аудиторний фонд кафедри КМСІТ складають: навчальна лабораторія площею 300м2, науково-дослідні лабораторії (дві) площею 65 м2, навчальні аудиторії (дві) площею 143 м2, предметні аудиторії (дві) площею 75 м2, комп'ютерний клас площею 62м2.
Кафедра АММ має навчальні, дослiднi i службові приміщення загальною площею понад 800 м2. Серед них навчальні приміщення складають 768 м2. До складу навчальних приміщень кафедри входять 4 аудиторії, 1 спеціалізована лабораторія, 1 комп’ютерний клас. Крім того, студенти використовують зал курсового проектування та комп’ютерний клас академії. Навчальні і допоміжні приміщення кафедри відповідають санітарним нормам, вимогам техніки безпеки й охорони праці. Лабораторія кафедри оснащена робочим металургійним устаткованням, серед якого слід виділити унікальний промислово-лабораторний стан 55/260х200, який суттєво реконструйовано у 2015р., пристрій для пластичної деформації у валках великого діаметра, захищений авторським свідоцтвом на винахід, лабораторні прокатні стани 200, 160, і 100, ножиці різних типів, роликову правильну машину, косовалкову трубоправильну машину тощо.
Кафедра ПТМ має навчальні, науково-дослідні та службові приміщення загальною площею 788 м2, у т. ч. площа навчальних приміщень становить 661 м2.
Усі лекційні, лабораторні та практичні заняття проводяться в лабораторіях і предметних аудиторіях, обладнаних технічними засобами навчання, обчислювальною технікою, сучасним обладнанням, апаратурою і приладами.
У лабораторіях випускових кафедр є макети та моделі, а також набір інструментів, вимірювальної апаратури для проведення занять.
Приміщення кафедр ФМ обладнані пожежними щитами, аптечками. Вантажопідйомні крани своєчасно проходять сертифікацію. Постійно проводяться всі необхідні види інструктажів з ТБ з відміткою у відповідних журналах. Є куток ТБ та ОТ, план евакуації вивішено на інформаційній дошці. Усі викладачі вчасно та успішно склали екзамен з ТБ та ОТ.
Основні досягнення факультету за 2018 рік
- Захищено 2 докторські дисертації (каф. ПТМ); 2 кандидатські дисертації (каф. АММ, ВМ)
- Проведена ХVІІІ Міжнародна науково-практична конференція «Машинобудування очима молодих: прогресивні ідеї – наука – виробництво», XVI Міжнародної науково-технічної конференції «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку» (травень-червень 2018), міжнародний науково-технічний семінар «Сучасні системи керування верстатами» (каф. КМСІТ)
- Підписано 2 угоди про співпрацю з Університетом Салерно (Італія) (каф. КМСІТ) та Katowice School of Technology, Katowice, Poland (ВМ).
- Проведена Обласна студентська олімпіада з математики, присвячена 100-річному ювілею НАН України 26 квітня 1018 р (ВМ).
- Каф. ВМ виступила співорганізатором 3 міжнародних конференцій: Міжнародної науково-методичної інтернет-конференції "Проблеми вищої математичної освіти: виклики сучасності", 17-18 травня 2018 р., м. Вінниця; Міжнародної конференції "Інформаційні та іноваційні технології XXI століття: проблеми і перспективи розвитку", 19-21 вересня 2018 р., Катовіце, Польша; Міжнародної науково-методичної конференції «Сучасна освіта та інтеграційні процеси», 14-15 листопада 2018 р., м. Краматорськ.
- Реалізовано 2 ліцензії на патенти (АММ).
Основні досягнення факультету за 2019 рік
-Проф. Ковальов В.Д. та доц. Васильченко Я.В. отримали Премію Кабінету міністрів України.
Кафедра КМСІТ організувала проведення міжнародних конференцій і науково-технічних семінарів:
- ХVІІ Міжнародної науково-технічної конференції «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку»,
- міжнародної конференції «InterPartner-2019»,
- міжнародної конференції «Інформатика, управління та штучний інтелект»,
- міжнародний науково-технічний семінар «Сучасні системи керування верстатами».
Захищено 5 кандидатських дисертацій (каф. КМСІТ, ПТМ)
Кафедра ПТМ спільно із кафедрою КМСІТ та зі спорідненими навчальними закладами приймає участь у грантовому конкурсі «EU Support to Displaced Higher Education Institutions in the East of Ukraine», спрямованому на підтримку та розвиток закладів вищої освіти.
Кафедра ММ виступила організатором Дистанційної всеукраїнської наукової конференції «Математика у технічному університеті ХХІ сторіччя» спрямованому на підтримку та розвиток закладів вищої освіти.
Оформлено Заявку на проведення державної атестації закладу вищої освіти в частині провадження наукової (науково-технічної) діяльності за напрямом «Математичні та природничі науки». Розроблено Перспективний план розвитку Донбаської державної машинобудівної академії за напрямом «Математичні та природничі науки» на період з 2019 по 2023 роки. Отримано ліцензію на впровадження освітньої діяльності за спеціальністю 014 Середня освіта (Математика) на освітньому рівні бакалавр та магістр.
Основні досягнення факультету за 2020 рік
Декану факультету професору Кассову В. Д. присвоєно Президентом
України почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України»
Проведена ХVІІІ Міжнародна науково-технічна конференція «Важке машинобудування. Проблеми та перспективи розвитку».
Проведена Сьома міжнародна науково-технічна конференція "Інформатика, управління та штучний інтелект" спільно з НТУ "ХПІ" (м. Харків).
Викладачі кафедри КМСІТ прийняли участь у роботі ІV міжнародної науково-практичної конференції «Scientific аchievements of modern society» (5-7 лютого 2020 р.) та одержали сертифікати.
Викладачі кафедри КМСІТ пройшли дистанційне стажування на базі університету ISMA (Латвія) та отримали сертифікати підвищення кваліфікації.
Співробітник кафедри ПТМ отримав Стипендію КМУ для молодих учених.
Кафедра МАТЕМАТИКИ ТА МОДЕЛЮВАННЯ (ММ) виступила співорганізатором Міжнародної науково-методичної Інтернет-конференції «Проблеми вищої математичної освіти: виклики сучасності», Вінницький національний технічний університет, 01.06.2020 – 03.06.2020.
Вперше здійснено набір здобувачів вищої освіти за спеціальністю 014 «Середня освіта (Математика)» за першим та другим рівнями освіти.
Захищена кандидатська дисертація
Науковці кафедри ФІЗИКИ продовжують співпрацю з науковцями Чілі та Колумбії.
Факультет машинобудування (ФМ) був створений після реорганізації інженерно-економічного факультету ДДМА у 2012 році. На той час до складу факультету входило три випускаючих та дві загальноосвітніх кафедри. Першим деканом був доцент, канд. техн. наук Красовський С.С., який очолював факультет з 2012 по 2018 р.
З вересня 2018 р. факультет очолює професор, д-р техн. наук Кассов Валерій Дмитрович.
На даний час до складу ФМ ДДМА входять 4 випускаючих та 3 загальноосвітніх кафедри. На кафедрах працює 56 викладачів. Серед викладацького складу 10 докторів наук, професорів, 35 кандидатів наук, доцентів, всього зі ступенями і званнями – понад 80 %.
Кассов Валерій Дмитрович, доктор технічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
Адреса: б-р Машинобудівників, 39, 2-й корп. ДДМА, ауд. 2329.
Телефон: (0626)41-68-44, (0626)41-63-42
Е-mail: fm@dgma.donetsk.ua
Єрмакова Світлана Олександрівна, кандидат технічних наук, старший викладач кафедри ПТМ
Адреса: б-р Машинобудівників, 39, 2-й корп. ДДМА, ауд. 2331.
Телефон: (0626)41-67-98
Е-mail:fm@dgma.donetsk.ua
Чупахіна Ольга Анатоліївна
Адреса: б-р Машинобудівників, 39, 2-й корп. ДДМА, ауд. 2333.
Телефон: (0626)41-67-98
Е-mail:fm@dgma.donetsk.ua
Кузнєцова Олена Сергіївна
Адреса: б-р Машинобудівників, 39, 2-й корп. ДДМА, ауд. 2333.
Телефон: (0626)41-67-98
Е-mail:fm@dgma.donetsk.ua
Адреса: б-р Машинобудівників, 39, 2-й корп. ДДМА, ауд. 2329.
Телефон: (0626) 41-63-42, 41-68-44
E-mail: fm@dgma.donetsk.ua
У складі факультету 5 випускних та 1 загальноосвітня кафедри.
Випускні:
Загальноосвітня:
На факультеті випускають бакалаврів і магістрів за ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНМИ ПРОГРАМАМИ
133 «Галузеве машинобудування»
123 «Комп'ютерна інженерія»
151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»
014 «Середня освіта (Математика)»
та магістрів за ОСВІТНЬО-НАУКОВОЮ ПРОГРАМОЮ
133 «Галузеве машинобудування»
174 «Автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка»