ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Подання заяв для вступу на бакалавра відкрито
1.jpg

19 липня почалося подання заяв до ЗВО для вступу на бакалавра. Йдеться про вступників на основі ...

П'ятниця, 19 липня 2024
Щоденник Кубка України з програмування
1.jpg

Липнева спека та канікули не завадили нашим кращим програмістам взяти участь у сьомому етапі Куб...

Четвер, 18 липня 2024
Як вберегтися від спеки
2.jpg

Цьогорічне літо б’є усі температурні рекорди. До таких високих температур, ще й у періоди відклю...

Середа, 17 липня 2024
16 липня 1990 року в Україні було прийнято Декларацію про державний суверенітет
1.jpg

Вона є одним із найважливіших документів за всю історію нашої державності, ухвалення якого стало...

Вівторок, 16 липня 2024
З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ!
1.jpg

Цього року Україна втретє відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента...

Понеділок, 15 липня 2024

Добрі жнива в стартап-школі

sikorsky1.jpg

В Академії 23 червня відбувся конкурс проектів Стартап-школи «Сікорскі Челендж, м. Краматорськ». Він проходив у рамках проекту «Модель стартапів "Сікорські челендж" об’єднує Донбас», фінансово та організаційно підтриманого проектом «Зміцнення громадської довіри», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). Для стартапівців Конкурс став відповідальним моментом, адже переможці представлятимуть свої роботи в Києві перед іноземними бізнесменами, які оберуть цікаві проекти для фінансування й впровадження.

sikorsky2.jpg

У вступному слові проректор ДДМА з наукової роботи, управління розвитком та міжнародних зв’язків, професор Михайло Турчанін нагадав, що Стартап-школа «Сікорскі Челендж, м. Краматорськ» почала свою роботу в березні цього року. За цей час проведені три блоки занять – семінари для викладачів і студентів. А отримані результати можна представити широкому загалу. Ректор ДДМА Віктор Ковальов підкреслив, що сьогодні в Академії з’явилася нова форма, яка поєднує творчу роботу з бізнесом. Перші кроки дають упевненість, що це починання матиме успішне продовження.

sikorsky3.jpg sikorsky4.jpg sikorsky5.jpg

На конкурсі стартапів було представлено шість проектів, які оцінювало журі у складі: проректор ДДМА, професор Михайло Турчанін, голова президії регіонального відділення МАН з науково-промислового профілю, професор Сергій Ковалевський, міжнародний тренер, співзасновник інноваційної системи Sikorsky Challenge, директор компанії Be Next IT (Ізраїль) Ігор Пеєр, завідувач сектору з питань науки та вищої освіти департаменту освіти й науки ДонОДА Валентин Тарасов, директор ТОВ «Завод автогенного обладнання "Донмет"» Володимир Сергієнко й голова журі – ректор ДДМА Віктор Ковальов.

sikorsky6.jpg sikorsky7.jpg sikorsky8.jpg

Стартапи, представлені до конкурсу, мали дуже різний характер. Проект iNet for Pet Наталя Михайличенко та її команди спрямований на підвищення якості життя тварин-компаньйонів, особливо тих, хто є єдиним улюбленцем у сім’ї і не має можливості безпосередньо спілкуватися з представниками свого виду.

Ірина Киреєва зі своєю командою представили проект Best time – анти-кафе, у якому безкоштовне все, окрім часу.

Створити маркетингову платформу BCom для безкоштовного розміщення реклами, її перегляду й отримання за перегляд знижок та їх використання при наступних покупках запропонувала команда Наталії Руденко.

sikorsky9.jpg sikorsky10.jpg sikorsky11.jpg

Олександр Лукавський представляв проект CocialWay – агентство з підвищення конкурентоспроможності й затребуваності людей на місцевому та міжнародних ринках. «Віртуальний клас» – он-лайн платформу для репетиторів, психологів, коучів і тьюнерів на основі віртуальних кабінетів запропонував Юрій Лисенков.

Із презентацією платформи для аналізу стартапів Demand Startap виступила Олена Балаболко. Проекти визвали жваве обговорення, кожен доповідач відстоював значення й рентабельність свого стартапу. Опоненти, яких у приміщенні читальної зали ДДМА зібралося чимало, ставили досить гострі питання. Звучали пропозиції і критика. Наприклад, Володимир Сергієнко підкреслив, що, за його багаторічним досвідом, у стартапах завищені сподівання на отримання прибутку. Заставили задуматися питання про конкуренцію, адже у ряді стартапів є прямі й опосередковані конкуренти. І багато інших.

sikorsky12.jpg sikorsky13.jpg sikorsky14.jpg

Міжнародний тренер, співзасновник інноваційної системи Sikorsky Challenge, директор компанії Be Next IT (Ізраїль) Ігор Пеєр зазначив, що цей конкурс був гарним тренуванням і дуже наближеним до реалій бізнесу. Слухачі школи пройшли великий шлях від «нічого» до реальних проектів, і кожен із цих проектів має шанс стати реальним бізнесом.

Переможцями стали три проекти: iNet for Pet, Demand Startap і «Віртуальний клас». Їх розробники візьмуть участь у конкурсі стартапів «Сікорськи челендж» 4–6 липня в Києві. Там будуть представлені стартапи з Вінниці, Дніпра, Києва, Краматорська, Маріуполя, Покровська, Сєверодонецька. За словами Ігоря Пеєра, стартапи оцінюватимуть інвестори і з інших країн. Вони й будуть фінансувати впровадження цікавих проектів.

sikorsky15.jpg sikorsky16.jpg sikorsky17.jpg