ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Новини факультету ФІТО

АКРЕДИТАЦІЯ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ «ПРИКЛАДНА МЕХАНІКА» glav.jpg

З 16-18 грудня в Академію завітала акредитаційна комісія за освітньо-професійною програмою «Прикладна механіка». До експертної групи увійшли Куликовський Р.А., Скрипник В. О., Ситников П. А.

До програми експертної групи під час проведення акредитаційної експертизи входять зустрічі з представниками адміністрації Академії, викладачами й студентами, випускниками й роботодавцями. На зустрічі з представниками адміністрації питання переважно стосувалися організації навчального процесу, заохочення викладачів і підвищення їх кваліфікації, самоврядування, неформальної освіти, співпраці із зарубіжними вишами, міжнародного стажування викладачів і студентів, соціальної сфери, кодексу доброчесності, тощо.

17 грудня експертна група оглянула матеріально-технічну базу Академії. Зокрема відвідали комп’ютерні класи, лабораторії кафедр ТМ, ОіТЗВ і КДіМПМ, де викладачі та співробітники розповіли та показали, як працюють навчальні стенди й технічні установки.

Експерти подивились класи інформаційно-обчислювального центу, спортивні зали Академії та ФОК, відвідали музей спортивної слави, гуртожиток тощо. Зазирнули і до медіа-групи «Академія», яка цього дня святкує своє 20-річчя.

Детальніше

В АКАДЕМІЇ ГОВОРИЛИ ПРО НЕЙРОМЕРЕЖНІ ТЕХНОЛОГІЇ ТА ЇХ ЗАСТОСУВАННЯ 02.jpg

11-12 грудня 2019 року на кафедрі технології машинобудування ДДМА відбулася XVIIІ міжнародна наукова конференція «Нейромережні технології та їх застосування - НСТіП-2019». Організував конференцію доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри технології машинобудування ДДМА Сергій Ковалевський. На конференції представлено більше 40 доповідей, з яких половина – доповіді іноземних науковців з університетів США, Китаю, Японії, Канади, Бразилії, Індії, Малайзії, В’єтнаму, Ірану, Нігерії.

Сергій Ковалевський привітав учасників конференції та відмітив, що наукові дослідження з використанням нейромережевих технологій значно розширюють можливості сучасних науковців в будь-якій галузі, що робить тематику різноманітною та завжди актуальною. Використання нейронних мереж дає можливість знайти відповіді на питання, які раніше не мали відповіді. За результатами конференції на кафедрі технології машинобудування підготовлено збірник наукових праць.

Детальніше

АКРЕДИТАЦІЯ ОСВІТНЬО-ПРОФЕСІЙНОЇ ПРОГРАМИ «МЕТАЛУРГІЯ» img_10.jpg

28 листопада до Академії завітала акредитаційна комісія за освітньо-професійною програмою «Металургія». Експертна група представлена у складі О.В. Жаданос, Е.С. Клімов і С.В. Терновенко. Експерти провели огляд матеріально-технічної бази Академії, дивилися лабораторії, комп’ютерні класи, гуртожитки тощо. Були проведені зустрічі з представниками адміністрації Академії, викладачами й студентами, гарантом освітньої програми, випускниками та роботодавцями.

Детальніше


«ЗІРКИ» ФІТО img_main.jpg

Академія відсвяткувала День народження ФІТО! 26 листопада в актовому залі студенти факультету дивували глядачів запальними танцями, романтичними піснями, душевними віршами, акробатичними номерами, а також цікавими експериментами.

На початку заходу зі вступною промовою виступив Олександр Гринь, декан факультету інтегрованих технологій та обладнання. Він розповів про успіхи ФІТО та викладачів, які зробили вагомий внесок у розвиток наукової бази Академії.

Танець студентів розпалив серця глядачів і залишив гарний настрій у залі, а першокурсник здивував усіх віршом, який він склав самостійно та присвятив спеціальності, на яку вступив. Від акробатичних номерів Олексія Яроша присутні не могли відірвати очей. Студент усім показав силу своїх м’язів і підкорив чаруючою харизмою.

Гість ДДМА – колектив східного танцю справив на глядачів незабутнє враження. Танцюристи влаштували справжнє світлове шоу, й усі були просто в захваті. Окрім цього, дует «Романтики» та Тетяна Санжура заспівали чудові пісні, а студенти Академії виступили із запальним флешмобом.

Також Олександр Гринь представив нову спеціальність – «Хімія харчових продуктів». Першокурсники показали глядачам, чому встигли навчитися за перші місяці перебування в Академії. Вони влаштували на сцені власну лабораторію, а їхні експерименти оцінили бурхливими оплесками.

Завершився захід фінальною піснею всіх виступаючих і ще одним флешмобом, які довели, що на факультеті інтегрованих технологій та обладнання студенти дружні, веселі й талановиті!

Детальніше

В АКАДЕМІЇ ОБГОВОРЮВАЛИ СУЧАСНУ ОСВІТУ img_12.jpg

Щорічна міжнародна науково-методична конференція «Сучасна освіта – доступність, якість, визнання», що проходила в Академії 13–14 листопада, зібрала науковців, професіоналів цієї сфери та зацікавлених гостей. Організатором конференції виступила кафедра «Технологія машинобудування».

Із вступним словом виступили ректор ДДМА Віктор Ковальов та завідувач кафедри «Технологія машинобудування» Сергій Ковалевський. Розпочалося пленарне засідання з доповіді керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань освіти, науки та інновацій Бориса Чижевського.

Детальніше

Краматорськ зібрав ливарників зі всієї країни img_main.jpg

В Академії стартувала VII Міжнародна науково-технічна конференція «Перспективні технології, матеріали й обладнання в ливарному виробництві», присвячена 85-річчю ПРаТ «НКМЗ» та 55-річчю ПАТ «ЕМСС». 16 жовтня в музеї ДДМА відбулося пленарне засідання.

Відкрив конференцію перший проректор Анатолій Фесенко. У своїй промові він привітав учасників, серед яких – представники вишів України, організацій НАНУ, підприємств і заводів.

Детальніше

Молода наука – роботизація і нанотехнології сучасного машинобудування img_6.jpg

9–11 квітня в ДДМА пройшла Міжнародна молодіжна науково-технічна конференція «Молода наука – роботизація і нанотехнології сучасного машинобудування». Ця щорічна конференція дає можливість молодим ученим – студентам, магістрантам, аспірантам продемонструвати свої досягнення в науці, провести дискусії, які стосуються сучасних проблем машинобудування, набути нових ідей для майбутніх досліджень.

Детальніше



Кафедра хімії запрошує ПОХІМІЧИТИ img_him_5.jpg

З 21 січня 2019 року на кафедрі хімії і охорони праці ДДМА проводяться заняття хімічного гуртка «Хімічні студії» для школярів 9, 10 і 11 класів шкіл м. Краматорська.

На заняттях цього гуртка школярі власноруч під керівництвом викладачів виконують хімічні експерименти. Це значно поліпшує підготовку школярів до ЗНО з хімії, а також сприяє підвищенню інтересу школярів до хімії.

Заняття «Хімічних студій» проводяться один раз на два тижні по понеділках о 15 годині на кафедрі хімії ДДМА в аудиторіях 1403 і 1401.

Детальніше

СВЯТО МАСЛЯНОЇ fito_maslana.jpg

6.03.2019 р. о 10 годині на майданчику біля 2 корпусу ДДМА відбулося Свято Масляної. Факультет ФІТО прийняв активну участь в цьому заході. Студентами факультету Кравченком Данилом, Сорокіною Кариною та Дворніченко Анастасією під керівництвом старшого куратора Корсуна Владислава Анатолійовича було зроблено опудало Масляної «Масниця-машинобудівниця» для участі в «Чуча-фесті». За результатами конкурсу факультет ФІТО переміг у номінації «Сама весела лялька».












Grin.jpg ВІТАЄМО ЮВІЛЯРА!

28 січня 2019 року свій 65-річній ювілей відзначив один з найвідоміших і шановних співробітників Донбаської державної машинобудівної академії – декан факультету інтегрованих технологій і обладнання Гринь Олександр Григорович. Така характеристика ювіляра – аж ніяк не перебільшення, адже Олександр Григорович належить до тієї особливої когорти людей, які всього себе присвячують улюбленій справі. І доказом цьому є той факт, що все його свідоме життя нерозривно пов'язане з Академією.

Свою трудову діяльність у Краматорському індустріальному інституті Олександр Григорович почав в 1974 р. з науково-дослідної роботи на кафедрі зварювального виробництва після служби в лавах збройних сил. Роботу на кафедрі він поєднував з успішним навчанням на вечірньому відділенні, яке закінчив з відзнакою в 1980 р. В 1988 р. успішно захистив кандидатську дисертацію в Московському авіаційному інституті (МАТІ) ім. К. Е. Ціолковського.

Працюючи на кафедрі, він пройшов непростий шлях наукового росту від лаборанта-дослідника науково-дослідного сектору до наукового керівника гспдоговірних робіт. А по лінії викладацької діяльності – від асистента до доцента, почесного професора Донбаської державної машинобудівної академії.

Детальніше

НЕЗВИЧАЙНИЙ ДЕНЬ ФАКУЛЬТЕТУ img1.jpg

5 грудня в актовому залі ДДМА відбувся концерт, присвячений Дню народження ФІТО.

Святкування дня народження почалося зі стендапу у виконанні першого стендапера ФІТО Приходька О. В., в якому він продемонстрував еволюцію студентів факультету.

Від гумору перейшли до серйозних справ. Декан факультету Олександр Григорович Гринь привітав із таким чудовим святом усіх присутніх у залі. Він розповів про досягнення факультету за рік, супроводжуючи свою розповідь презентацією

Детальніше


Розподіл випускників магістратури ФІТО ddma.jpg

Одним з важливих видів роботи в ДДМА, в тому числі і на факультеті інтегрованих технологій та обладнання, є забезпечення випускників першим робочим місцем.

В цьому році на 2-му курсі магістратури факультету навчається 51 магістрант. В поточному семестрі навчальним планом передбачена переддипломна практика і виконання випускної кваліфікаційної роботи, захист якої відбудеться в грудні. Захисту ВКР передує розподілення випускників на підприємства та організації міста, регіону та України в цілому. Такий захід відбувся 15 листопада за участю представників підприємств: НКМЗ, КЗВВ, ЕМСС, СКМЗ, а також підприємств Дружківки, Слов'янська та Києва. Географія попиту на випускників факультету широка: Черкаси, Запоріжжя, Слов'янськ, Бахмут, Київ, Краматорськ та інші міста України. Найбільший попит на наших випускників має НКМЗ.

Детальніше



img1.jpg Міжнародна науково-методична конференція «Сучасна освіта – доступність, якість, визнання»

Вже традиційно у листопаді в Донбаській державній машинобудівній академії проходить міжнародна науково-методична конференція «Сучасна освіта – доступність, якість, визнання». 14 листопада 2018 року найбільш актуальні проблеми освіти були обговорені на пленарному засіданні у музеї ДДМА. Конференцію організував та провів доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри «Технологія машинобудування» С.В.Ковалевський.

Детальніше



Вибір професії – усвідомлений вибір. 1.jpg

Вибір професії – дуже відповідальний крок, адже від його правильності залежить майбутнє. Тому, щоб зробити усвідомлений вибір, абітурієнту необхідно чітко розуміти, що являє собою майбутня професія й у яких умовах буде проходити навчання.

Щоб полегшити вибір, для майбутніх абітурієнтів у Донбаській державній машинобудівній академії постійно протягом року проводяться профорієнтаційні заходи.

Детальніше