ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Із Різдвом Христовим і прийдешнім Новим роком!
6.jpg

Шановні викладачі, співробітники, здобувачі освіти і слухачі підготовчих курсів ДДМА!

Середа, 25 грудня 2024
Сесія наукових заходів зі штучного інтелекту в Академії
1.jpg

У ДДМА пройшла сесія зі штучного інтелекту (ШІ), до якої увійшли XXIII Міжнародна наукова конфер...

Понеділок, 23 грудня 2024
Перемога на Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття»
1.jpg

ХVІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді «Півд...

Четвер, 19 грудня 2024
Медіагрупа «Академія» – 25 років натхненної роботи
000.jpg

17 грудня медіагрупа «Академія» вважає своїм днем народження, бо саме в цей день 25 років тому в...

Вівторок, 17 грудня 2024
Всеукраїнська конференція «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» об’єднала учнівську та студентську молодь з усієї України
1.jpg

ХV Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очим...

Понеділок, 16 грудня 2024

Академія долучилася до написання Радіодиктанту національної єдності

1.jpg

Здобувачі освіти, викладачі і співробітники нашої Академії взяли участь у написанні Радіодиктанту національної єдності – 2024, який відбувся 25 жовтня. Радіодиктант традиційно проводиться до Дня української писемності та мови і цього року святкує круглу дату – 25-ту річницю. За цей час захід розповсюдився по всьому світі: диктант пишуть і в закладах освіти, і в різних установах, у лікарнях і вдома, в укриттях у тилу і на фронті, дорослі і діти, українці й іноземці – усі, хто любить українську мову!

Авторкою тексту Радіодиктанту–2024 стала письменниця, лауреатка народних та іноземних премій Оксана Забужко. Радіодиктант під назвою «Магія голосу» читав поет, нині військовий, Павло Вишебаба, який родом з Краматорська і навчався в ДДМА.

Цьогорічний текст був приурочений до 100-річчя Українського радіо, яке відзначатиметься в листопаді цього року. Оксана Забужко в радіодиктанті підкреслила, яку важливу роль відігравало і відіграє Українське радіо в житті людей. З ним починали новий день і діти, і дорослі, вболівали за український футбол, слухали з надією рідну мову в заточенні ГУЛАГу, а наразі голос нашої країни чує весь світ.

У порівнянні з минулорічними радіодиктантами, і текст, і читання дуже сподобалися учасникам.

Перший проректор ДДМА Анатолій Фесенко пише Радіодиктант не перший рік. Цьогорічний диктант йому прийшовся до душі, але виявився нелегким і тим цікавим.

Вячеслав Медведєв, головний редактор медіагрупи «Академія», відмітив захопливий зміст і стиль авторки, а також оптимістичний посил: «Нашого голосу більше нікому і ніколи не вимкнути й не заглушити!».

Яна Антоненко, голова ради з виховної роботи ДДМА, зауважила, що пряме включення з різних країн і різних міст України, а особливо з лінії фронту, традиційно розчулили, але дозволили ще раз відчути неймовірну гордість приналежності до найсвідомішої, найідентичнішої, найпотужнішої нації!

«Текст, на мій погляд, видався пунктуаційно насиченим, але, разом із тим, мені здається, що авторів текстів щороку підбирають саме за цим принципом – магічним. Як і попередні "Мій дім", "Дороги України", "Магія голосу" поринає кожним словом у саме серце, охоплюючи всі аспекти сьогодення: від ненависті до ворога до відчуття справжньої любові та гордості від того, що ми – українці – могутні, вільні та незалежні! Як сказав І.Франко: "Мова росте елементарно разом з душею народу", тож вважаю, що Україна – найкращий тому приклад попри все!» – підсумувала Яна Антоненко.

Від себе додам: як згадується в диктанті, у людський голос можна закохатися. Те саме можна сказати про голос читця Павла Вишебаби, завдяки якому диктант писався дуже комфортно.

«Чудовий текст, чудове прочитання! – ділиться своїми враженнями голова Ради студентського самоврядування ДДМА Костянтин Чоста. – Текст диктанту Оксани Забужко "Магія голосу" вразив мене глибоким змістовним наповненням, підкорив також особливий авторський стиль Оксани Стефанівни. Загалом диктант цьогоріч писався доволі легко, не в останню чергу завдячуючи гарно поставленій вимові та ораторським здібностям Павла Вишебаби». До речі, до написання Радіодиктанту долучилися майже всі члени Ради студентського самоврядування Академії.

Костянтин вважає, що впорався із диктантом на високому рівні, і планує надіслати свій диктант на перевірку.

А якщо теж хочете, щоб ваш диктант перевірили фахівці, ви можете:

  • надіслати текст Радіодиктанту паперовим листом на адресу: 01001, м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на штемпелі була дата не пізніше 27 жовтня;
  • сфотографувати / відсканувати написаний текст (у форматі .jpg, .png, .jpeg, .tiff, .pdf) та надіслати його до 11:00 28 жовтня на адресу rd@suspilne.media.

Текст Радіодиктанту буде оприлюднено у понеділок, 28 жовтня, об 11:00 на сайті Українського Радіо та Суспільне Культура. Тож ви зможете перевірити себе на помилки самостійно.

Ви також можете опублікувати в соціальних мережах фото чи відео того, як ви пишете Радіодиктант національної єдності, із гештегом #пишеморазом, #радіодиктант2024.


Вікторія Лебединська

2.jpg
8.jpg 7.jpg
5.jpg 6.jpg
3.jpg 4.jpg