ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Із Різдвом Христовим і прийдешнім Новим роком!
6.jpg

Шановні викладачі, співробітники, здобувачі освіти і слухачі підготовчих курсів ДДМА!

Середа, 25 грудня 2024
Сесія наукових заходів зі штучного інтелекту в Академії
1.jpg

У ДДМА пройшла сесія зі штучного інтелекту (ШІ), до якої увійшли XXIII Міжнародна наукова конфер...

Понеділок, 23 грудня 2024
Перемога на Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття»
1.jpg

ХVІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді «Півд...

Четвер, 19 грудня 2024
Медіагрупа «Академія» – 25 років натхненної роботи
000.jpg

17 грудня медіагрупа «Академія» вважає своїм днем народження, бо саме в цей день 25 років тому в...

Вівторок, 17 грудня 2024
Всеукраїнська конференція «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» об’єднала учнівську та студентську молодь з усієї України
1.jpg

ХV Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очим...

Понеділок, 16 грудня 2024

30 років у статусі Академії

У 71-й день народження наш виш святкує визначну дату – 30 років у статусі Донбаської державної машинобудівної академії. Результати сорокарічної праці попередніх поколінь фахівців, науковців, викладачів підготували сприятливий ґрунт для переходу до статусу Академії. Це стало своєрідним визнанням заслуг колективу вишу.

В історії ДДМА записано: «Постановою Кабінету Міністрів України від 20 квітня 1994 року № 244 на базі Краматорського індустріального інституту було створено Донбаську державну машинобудівну академію». Але як це було, пам’ятають лише одиниці, а сучасні студенти взагалі думають, що наша Академія від початку мала цей статус. На жаль, час нещадно стирає спогади, тому ми проведемо екскурс у минуле.

Йшов 1994 рік. Для країни загалом і для нашого регіону зокрема це були достатньо важкі часи. Розвал величезної держави породив беззаконня, інфляцію та нестачу грошових коштів. Працівники багатьох вишів по кілька місяців не отримували зарплатню. Нас врятувало те, що двома роками раніше ректорат КІІ вперше в історії вишу розпочав навчання китайських студентів. Оплата за навчання в твердій валюті дозволило в 1994 році повністю виплатити зарплатню. Зазначимо, що раніше навчання іноземних студентів у Краматорську не рекомендувалось через наявність заводів, які випускали оборонну продукцію.

У цей час в Україні розпочалася кампанія з акредитації вишів. Акредитація – це перші кроки до сучасних світових форм освіти й державне підтвердження рівня навчальної та наукової діяльності вишу та дозвіл на видачу дипломів державного зразка. Ми одні з перших в Україні подали заявку на проведення акредитації. Усе було підготовлено перед перевіркою серйозних акредитаційних комісій. Комісії працювали на всіх кафедрах та в підрозділах кілька місяців. Ретельно перевіряли всі види робіт та рівень знань студентів. Викладачі кафедр «Металорізальні верстати і інструмент» та «Прикладна математика» (на той час на цій кафедрі студенти вивчали комп’ютерні науки) згадують, що в МОН не повірили високому рівню знань наших студентів з теорії різання та інформатики. Адже в інших вишах України, де проводилася аналогічна акредитація, показники були набагато нижчі.

Тому МОН надіслало «комісію з роботи комісії». На повторному екзамені за вказаними предметами наші студенти показали знання вище, ніж вони були попереднього разу. Знай наших!

Академія мала достатню кількість викладачів з вченими ступенями та званнями. Важливим показником також була затребуваність наших спеціалістів. Не можна не брати до уваги безліч наукових публікацій. Тому цілком закономірним став наш успішний перехід на вищий, четвертий рівень акредитації у статусі Академії. На сьогодні ми успішно пройшли вже до десятка акредитацій. Та й акредитації зараз відрізняються від колишніх.

Довго обговорювали питання назви вишу. Вирішили, що свою початкову місію, а саме вирішення кадрових питань Краматорська ми вже давно переросли. На той час наші випускники працювали на безлічі підприємств колишнього Радянського Союзу, від України до Далекого Сходу.

Тому наша нова місія полягала в забезпеченні кадрами як нашого регіону, так і України загалом. Звідси й народилася назва – Донбаська державна машинобудівна академія.

Може виникнути питання: чому ж надалі, маючи всі потрібні результати, ми так і залишились Академією, а не перейшли у статус університету? Але технічних університетів в Україні величезна кількість. А скільки в нашій країні технічних академій? Ми – єдина в Україні машинобудівна Академія!


Більше про цей період життя нашої Академії можна дізнатися за посиланням.

А зануритися у славетну історію нашого вишу допоможуть історична фотогалерея та цикл статей «ДДМА. Віхи історії».


Початок. 1950-60-ті роки

Стрімкий розвиток. 1960-70-ті роки

Велике будівництво. Історія будівельних загонів

Краматорський інститут мистецтв у стінах технічного вишу

Життя – це дорога. Історія діяльності туристського клубу

Переломні вісімдесяті

Як ми навчали іноземних студентів

Штрихи до портрету в
новітній історії КІІ-ДДМА