ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Із Різдвом Христовим і прийдешнім Новим роком!
6.jpg

Шановні викладачі, співробітники, здобувачі освіти і слухачі підготовчих курсів ДДМА!

Середа, 25 грудня 2024
Сесія наукових заходів зі штучного інтелекту в Академії
1.jpg

У ДДМА пройшла сесія зі штучного інтелекту (ШІ), до якої увійшли XXIII Міжнародна наукова конфер...

Понеділок, 23 грудня 2024
Перемога на Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття»
1.jpg

ХVІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді «Півд...

Четвер, 19 грудня 2024
Медіагрупа «Академія» – 25 років натхненної роботи
000.jpg

17 грудня медіагрупа «Академія» вважає своїм днем народження, бо саме в цей день 25 років тому в...

Вівторок, 17 грудня 2024
Всеукраїнська конференція «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» об’єднала учнівську та студентську молодь з усієї України
1.jpg

ХV Всеукраїнська краєзнавча конференція учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очим...

Понеділок, 16 грудня 2024

Той, хто має гідність, завжди буде прагнути до свободи

1-1.jpg

Щорічно 21 листопада Україна вже десятий рік поспіль відзначає День Гідності та Свободи, згадуючи бурхливі революційні події 2004–2005 та 2013–2014 років. У Донбаській державній машинобудівній академії відбувся онлайн-захід, який зібрав студентів, викладачів, співробітників з метою збереження історичної пам’яті та утвердження ідеалів свободи і демократії.

Софія Бородай, майбутній політолог, висвітлила основні події революції 2013–2014 рр. – Революції Гідності. Від закликів зібратись на Майдані Незалежності до трагічних розстрілів активістів пройшло два місяці. Масові вбивстві беззбройних людей у центрі столиці України поклали початок змінам у системі державної влади та політичних орієнтирів. Наша держава ціною життя Героїв Небесної Сотні отримала шанс вибрати цивілізований шлях демократичного розвитку. Софія підкреслила, що День Гідності та Свободи – це не просто державне свято, це вірність України ідеалам свободи та принципам демократії.

Андрій Яковенко, студент першого курсу спеціальності «Політологія», пояснив сутність та походження поняття «Небесна Сотня», пригадавши імена загиблих на Майдані активістів. До Героїв Небесної Сотні належать люди різних національностей, віку, віросповідання та освіти. Серед них – перший загиблий Павло Мазуренко, наймолодший Назарій Войтович, найстарший Іван Наконечний, Антоніна Дворянець, Сергій Нігоян та інші.

Ксенія Володченко, студентка першого курсу спеціальності «Політологія», розповіла про загиблих на Майдані краматорців – Івана Пантелєєва, творчу особистість, який писав вірші та грав на музичних інструментах, та громадського активіста, учасника обидвох українських революцій 2000-х рр. Сергія Бондарєва.

Дар’я Михнюк, майбутній фахівець з політології, представила історію Помаранчевої революції в Україні у 2004–2005 рр., коли масові мітинги були викликані фальсифікацією президентських виборів. Тоді Україна на весь світ оголосила про свій намір захищати демократичні цінності.

Аліна Бондаренко, майбутній спеціаліст з менеджменту, запропонувала учасникам онлайн-заходу зануритись у події 1990 р., під час Революції «на граніті», у якій основною рушійною силою було саме студентство. Формою спротиву тоді вони обрали голодування та були готові на самопожертву заради нової вільної України. Студентів підтримали депутат Степан Хмара, народна артистка Ніла Крюкова, поетеса Ліна Костенко.

Бути гідним означає діяти за законами совісті та честі, з поваги до себе та до інших людей. Це усвідомлення своєї цінності та цінності інших, рівності всіх людей на землі. Той, хто має гідність, завжди буде прагнути до свободи.

Кафедра Філософії та СПН


1-2.jpg 1-3.jpg 1-4.jpg 1-5.jpg 1-6.jpg 1-7.jpg