ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

На грудневому засіданні Вченої ради ДДМА
1.jpg

На грудневому, останньому в 2024 році, засіданні Вченої Ради Донбаської державної машинобудівної...

П'ятниця, 27 грудня 2024
Із Різдвом Христовим і прийдешнім Новим роком!
6.jpg

Шановні викладачі, співробітники, здобувачі освіти і слухачі підготовчих курсів ДДМА!

Середа, 25 грудня 2024
Сесія наукових заходів зі штучного інтелекту в Академії
1.jpg

У ДДМА пройшла сесія зі штучного інтелекту (ШІ), до якої увійшли XXIII Міжнародна наукова конфер...

Понеділок, 23 грудня 2024
Перемога на Всеукраїнській історико-краєзнавчій конференції «Південно-Східна Україна: зі стародавності у ХХІ століття»
1.jpg

ХVІІ Всеукраїнська історико-краєзнавча конференція учнівської та студентської молоді «Півд...

Четвер, 19 грудня 2024
Медіагрупа «Академія» – 25 років натхненної роботи
000.jpg

17 грудня медіагрупа «Академія» вважає своїм днем народження, бо саме в цей день 25 років тому в...

Вівторок, 17 грудня 2024

На грудневому засіданні Вченої ради ДДМА

1.jpg

На грудневому, останньому в 2024 році, засіданні Вченої Ради Донбаської державної машинобудівної академії було заслухане питання участі здобувачів освіти в наукових заходах та інші питання.

З доповіддю підсумків проведення студентських олімпіад і конкурсів 2023/2024 навчального року виступив проректор з наукової роботи, управління розвитком та міжнародних зв’язків, професор Михайло Турчанін.

Він доповів, що здобувачі вищої освіти Академії традиційно беруть активну участь у подібних інтелектуальних змаганнях і заходах, в яких мають помітні успіхи.

У зв’язку з дією військового стану в 2024 році Всеукраїнська студентська олімпіада не проводилась, але проводились олімпіади інших рівнів.

Здобувачі Академії взяли участь у першому відбірковому обласному та другому відбірковому Всеукраїнському етапах студентської першості України з командного програмування ІСРС-Ukraine-2024, у міжнародній олімпіаді в сфері інформаційних технологій «IT-Universe-2024» з дисципліни «Управління ІТ-проєктами» (м. Київ) та Кубку України з програмування (м. Харків).

У вересні 2024 року в Україні в онлайн форматі пройшли перші відбіркові етапи студентської першості України з командного програмування ІСРС-Ukraine-2024. За організацію заходу у Донецькій області відповідала Донбаська державна машинобудівна академія (координатор – доцент Мельников О. Ю.).

У першому відбірковому обласному етапі студентської першості України з командного програмування ICPC-Ukraine-2024 здобувачами Академії отримано чотири нагороди (здобувачі гр. ІСТ-24-1 і ІСТ-22-1 – ІІ та ІІІ місце, керівник доцент Мельников О.Ю.; здобувачі гр. КН-23-1м і КН-24-1м– два ІІІ місця, керівник старший викладач Міхєєнко Д.Ю.).

Здобувачі Академії Унегов А., гр. ІСТ-20-1 і Канішев В., гр. СА-20-1 (керівник асистент Гудкова К. Ю.) у фіналі міжнародній олімпіаді в сфері інформаційних технологій «IT-Universe-2023», з дисципліни «Управління ІТ-проєктами», посіли відповідно 9 і 10 місця (у фінал олімпіади було відібрано 28 з 203 учасників).

У змаганнях Кубку України з програмування (м. Харків) взяли участь 2 команди здобувачів (гр. КН-23-1м, керівник старший викладач Міхєєнко Д.Ю.; гр. КН-21-1, КН-21-2, КН-22-1, керівник асистент Кузьменко В.Є.).

На виконання листа Державної установи «Інститут модернізації змісту освіти» Міністерства освіти i науки України від 06.11.2023 N›21/08-1948 «Про проведення Всеукраїнської студентської олімпіади та Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань i спеціальностей у 2023/2024 навчальному році» в березні 2024 року в Академії проходив Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт в один тур (наказ ректора №53 від 11 грудня 2023 року). У конкурсі взяли участь 69 наукових робіт здобувачів в 14 секціях. Конкурсна комісія відзначила 36 наукових робіт як переможців і призерів.

На Всеукраїнському конкурсі «Інформаційні технології в науці та виробництві» (м.  Херсон) нагороджено одну роботу (Дипломом ІІІ ступеня – Капелещук А., гр. СА-22-1маг,  науковий керівник доцент Мельников О.Ю.). На Всеукраїнському конкурсі творчих робот «Національно-патріотичне  становлення молоді» з нагоди відзначення Дня Соборності України (м. Київ) нагороджена одна робота (Дипломом ІІІ ступеня – Бородай С., гр. ПЛ-20-1, науковий керівник доцентка Стешенко Н.Л.).

Здобувачі Академії взяли участь у міжнародних конкурсах. На конкурсі «Комп’ютерна графіка та вебдизайн «CreDiCo-2023» (м. Суми), нагороджено дві роботи (в номінації «Вебдизайн. Графічне оформлення» Дипломом І ступеня – Денисенко В., гр.СА-20-1, в номінації «Візуальне програмування» Дипломом ІІ ступеня – Щербина Б., гр. ІСТ-22-1, науковий керівник доцентка Нечволода Л.В. На конкурсі «Роботи з нами, роботи навколо нас», в рамках міжнародної студентської олімпіади «IT-Universe-2024» (м. Київ), нагороджено одну роботу (Дипломом ІІІ ступеня – Малиновський М., гр. КН-23-1м, науковий керівник асистент Коваленко А.К.).

На конкурсі «Вирішення практичних задач із застосуванням штучного інтелекту», в рамках міжнародної студентської олімпіади «IT-Universe-2024» (м. Київ), робота Козуба Д., гр. ІСТ-20-1, зайняла почесне 4 місце, на конкурсі «Кращий інноваційний диплом (проєкт)» робота Грищука Д., гр. ІСТ-22-1, посіла 5 місце (науковий керівник доцент Мельников О.Ю.), на конкурсі «Розробка мобільних застосунків» робота Закабули О., гр. ІСТ-23-маг та Чиримпея М., гр. СА-23-маг, зайняла 7 місце (наукові керівники доценти Гітіс В. Б. та Нечволода Л. В.).

Студенти спеціальностей «Системний аналіз» та «Інформаційні системи та технології» взяли участь у черговому міжнародному конкурсі студентських наукових робіт «Black Sea Science-2024» (м. Одеса») і отримали сертифікати учасників (науковий керівник доцент Мельников О.Ю.). Конкурсні роботи приймалися винятково англійською мовою.

Вчена рада констатує, що в умовах воєнного стану результати участі здобувачів ДДМА у міжнародних, галузевих та регіональних олімпіадах і конкурсах є задовільними. Рада відзначає, що подальший прогрес в успішній участі здобувачів ДДМА в зазначених заходах тісно пов'язаний з реалізацією основних завдань

Вчена рада постановила: рекомендувати кафедрам провести у 2024/2025 навчальному році перший етап Всеукраїнської студентської олімпіади по предметам і спеціальностям. Не припиняти підготовку учасників команд для подальшого представництва ДДМА в майбутніх всеукраїнських олімпіадах по предметам і спеціальностям. Для цього на кафедрах розробляти і модернізувати пакети завдань на рівні, що відповідає вимогам всеукраїнських олімпіад, і пропонувати ці завдання для виконання найкращим здобувачам, серед тих, хто вивчає даний предмет або навчається на даній спеціальності. Рекомендувати широке залучення до подібної підготовки учасників Програми роботи з обдарованими здобувачами вищої освіти.

Здійснити заходи щодо якісної підготовки і проведення в Академії у 2023/2024 навчальному році першого туру Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт з галузей знань і спеціальностей. Керівникам наукової роботи здобувачів на рівнях підготовки бакалаврів і магістрів розробляти індивідуальні плани наукової роботи і завдання з урахуванням вимог подальшої успішної участі наукових робіт здобувачів в галузевих, всеукраїнських і міжнародних конкурсах. Забезпечити участь здобувачів в таких конкурсах.

Продовжити позитивну практику з висвітлення підсумків участі здобувачів в олімпіадах та інших студентських наукових заходах і інтелектуальних змаганнях в засобах масової інформації. Активізувати висвітлення на сайті ДДМА інформації про можливість участі в поточних галузевих, регіональних і міжнародних олімпіадах і конкурсах наукових робіт здобувачів освіти.

Вчена рада рекомендувала до видання навчальні посібники.

  • Гітіс В. Б. Чисельні методи: навчальний посібник для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти за спеціальностями 124 – Системний аналіз та 126 – Інформаційні системи та технології.
  • Кошева Л. В. Спортивна педагогіка: курс лекцій для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 017 – Фізична культура і спорт.
  • Кабацький О. В., Хорошайло В. В. Нарисна геометрія, інженерна та комп’ютерна графіка: навчальний посібник до практичних занять для здобувачів першого рівня вищої освіти технічних спеціальностей прискореної форми навчання – Краматорськ: ДДМА, 2024. – 119 с.
  • Жаріков С. В., Гринь О. Г., Голуб Д. М. Теорія процесів зварювання. Практикум до лабораторних для здобувачів першого освітнього рівня вищої освіти спеціальності 13. «Прикладна механіка освітньої програми «Прикладна механіка», «Зварювання і споріднені процеси» – Краматорськ: ДДМА, 2024. – 96 с.
  • Карнаух С. Г., Кулік Т. О. Розробка креслеників деталей і складальних одиниць: навчальний посібник для самостійної роботи над курсовими та дипломними проєктами для здобувачів першого та другого (бакалаврського та магістерського) рівнів вищої освіти – Краматорськ: ДДМА, 2024. – 115 с.

Вчена рада затвердила план своєї роботи на ІІ півріччя 2024/2025 навчального року.

На цьому Вчена рада грудневе засідання закінчила.

Підготував Вячеслав Медведєв