ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів!
1.jpg

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–19...

Субота, 23 листопада 2024
Кураторська година до Дня пам'яті жертв Голодомору
5.jpg

В останню суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів. У ХХ ст. український наро...

П'ятниця, 22 листопада 2024
В Академії відбулася зустріч до Дня Гідності і Свободи
1.jpg

День Гідності і Свободи – державне свято, яке присвячене річниці Помаранчевої революції 2004 р. ...

П'ятниця, 22 листопада 2024
Профорієнтаційна зустріч для студентів і молодих науковців з представниками miltech-компаній
1.png

Міністерство освіти і науки України в межах співпраці з проєктом технологічної мілітаризації укр...

Четвер, 21 листопада 2024
День Гідності та Свободи: 20 років Помаранчевій революції та 11 років Євромайдану
1.jpg

21 листопада в Україні щорічно відзначають День Гідності та Свободи. Цей день установлено «...

Четвер, 21 листопада 2024

На засіданні вченої ради ДДМА

1.jpg

На березневому засіданні вченої ради ДДМА розглянуті питання діяльності Академії. З доповіддю про навчально-методичну, виховну та наукову роботу на кафедрі ІТУ виступив завідувач кафедри, професор Сергій Ковалевський.

У доповіді він спинився на різних аспектах діяльності кафедри. Так, освітньо-виховний процес на кафедрі на постійній основі ведуть 4 викладачі. У штатному складі 1 (25%) д-р техн. наук, професор, 2 (50%) канд. техн. наук, доценти, 1 (25%) канд. техн. наук, ст. викл. Зазначений склад викладачів забезпечує організацію освітнього процесу на достатньому рівні.

В аспірантурі на третьому курсі навчається здобувачка вищої освіти Сидюк Д.М. У 2021 році закінчив аспірантуру Ємець В.В.

Викладачі кафедри задовольняють ліцензійним вимогам щодо забезпечення провадження освітньої діяльності у сфері вищої освіти.

З 2019 року д-р техн. наук, проф. Ковалевський С.В. є членом Галузевої експертної ради Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти (галузь знань 13 «Механічна інженерія»).

Недоліки: усі викладачі кафедри на тепер працюють на долю ставки. Здобувач Ємець В.В. закінчив аспірантуру з підготовленою дисертаційною роботою без її захисту.

Освітній процес на кафедрі відбувається в дистанційній формі. Усі види занять – лекції, лабораторні роботи, практичні заняття, курсове та дипломне проєктування, виробничі практики – проводяться з використанням платформи Moodle DDMA, систем Google Meet, ZOOM, Viber, електронної пошти. Відеозаписи занять розміщуються на Google Disk та є доступними для здобувачів.

Проводиться підготовка до акредитації освітньо-професійної програми «Прикладна механіка» за першим (бакалаврським) рівнем вищої освіти за спеціальністю 131 «Прикладна механіка» (термін надання акредитаційної справи в НАЗЯВО – травень 2024 року).

Недоліки: у 2023 році не всі здобувачі другого (магістерського) рівня захистили кваліфікаційні роботи, що було викликано службою окремих здобувачів у ЗСУ, або особистим станом в умовах евакуації.

Викладачі кафедри постійно удосконалюють лекційні курси, постійно оновлюють власні методичні розробки та вказівки. Розроблені дистанційні курси на платформі Moodle DDMA.

Недоліки: необхідно збільшити кількість посібників з грифом ISBN.

За звітний період на кафедрі завершена у 2021 р. держбюджетна робота «Створення інноваційних технологічних процесів для реконфігуруємих виробничих систем». З 2021 р. виконується держбюджетна тема Дк-02-2021 «Розробка моделей оптимізації інноваційних технологій створення і управління життєвим циклом виробів машинобудування».

На кафедрі працює «Проблемна лабораторія мобільних інтелектуальних технологічних машин» сумісно з Інститутом проблем штучного інтелекту АНУ України (науковий керівник – д-р техн. наук, проф. Сергій Ковалевський). Результати роботи Проблемної лабораторії у 2023 році знайшли втілення в колективній монографії «Стратегія розвитку штучного інтелекту в Україні» (за заг. ред. чл. кор. НАН України, д-р техн. наук, проф. А.І. Шевченка. Київ: ІПШІ, 2023. – 307 с.). У складі лабораторії на кафедрі працює Студентське проєктно-конструкторсько-технологічне бюро СПКТБ ІТУ (у 2023 році оновлено Положення про СПКТБ ІТУ).

За звітний період викладачами кафедри опубліковано 268 публікацій, у тому числі: 11 статей опубліковано у виданнях, що індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus та WoS, 35 статей у фахових виданнях України, 3 монографії (у тому числі розділи колективних монографій), отримано 10 патентів.

Д-р техн. наук, проф. Ковалевський С.В. є членом Спеціалізованої вченої рада Д12.105.01 із захисту докторських і кандидатських дисертацій за спеціальністю: 05.03.05 «Процеси та машини обробки тиском» та був членом Спеціалізованої вченої ради Д12.105.02 із захисту докторських і кандидатських дисертацій за спеціальностями: 05.03.01 «Процеси механічної обробки, верстати та інструменти»; 05.03.06 «Зварювання та споріднені процеси і технології». Він увійшов до складу Спеціалізованої вченої ради Д 14.052.02 з правом присудження наукового ступеня доктора наук за профілями 05.03.01 і 05.02.08).

За звітний період Сергій Ковалевський був офіційним опонентом докторської дисертації в спецраді Д64.050.12 (захист відбувся 12.05.2021 р.).

З 2019 року д-р техн. наук, проф. Сергій Ковалевський є членом експертної групи ЕГ-04 МОНУ з оцінювання ефективності діяльності наукових установ за науковим напрямом інженерно-технічних наук, а також – експертом групи «Технічні науки» з оцінювання ефективності діяльності закладів вищої освіти за науковим напрямом «Технічні науки».

Кафедрою щорічно проводяться три конференції з виданням збірників матеріалів конференцій:

  • Міжнародна молодіжна науково-технічна конференція «Молода наука – роботизація і нанотехнології сучасного машинобудування»;
  • Міжнародна науково-методична конференція «Сучасна освіта – доступність, якість, визнання»;
  • Міжнародна наукова конференція «Нейромережні технології та їх застосування».

Викладачі кафедри беруть участь у щорічній конференції професорсько-викладацького складу ДДМА, що проводиться в рамках «Дні науки в ДДМА».

За звітний період викладачі кафедри брали участь у міжнародних та всеукраїнських конференціях, що проводилися в Китаї, Сербії, Польщі. В Україні – у Києві, Одесі, Чернігові, Дніпрі, Вінниці, Харкові, Луцьку, Львові та інших містах.

Здобувачі першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів, що є учасниками програми обдарованих здобувачів вищої освіти, беруть участь у конференціях, конкурсах наукових робіт, винахідницькій діяльності.

У 2019 р. на Всеукраїнському конкурсі дипломних проєктів і магістерських робіт за напрямом «Технологія машинобудування» (ОНТУ, м. Одеса) нагороджено дипломом ІІ ступеня магістерську роботу Глушич К., гр. ТМ17-1м (керівник – проф. Ковалевський С.В.), дипломом ІII ступеня – бакалаврську роботу Стегостенко О., гр. ТМ14-1 (керівник – доц. Онищук С.Г.).

У 2023 р. на Всеукраїнському творчому конкурсі студентських наукових робіт «Процеси та обладнання машинобудівних виробництв» (ЦНТУ, м. Кропивницький) нагороджено дипломом II ступеня магістерську роботу Дук В., гр. ТМ21-1мн (керівник – проф. Ковалевський С.В.).

Недоліки: необхідно збільшити кількість публікацій, які індексуються в міжнародних наукометричних базах даних (Scopus, WoS та інші), збільшити кількість впроваджених розробок у навчальний процес.

Кафедра проводить профорієнтаційну роботу в школах та коледжах, закріплених за кафедрою наказом ректора. Налагоджені зв’язки з адміністрацією, інформація доводиться до випускників через участь у батьківських зборах online. Кафедра організовувала зустрічі з випускниками ДТ ДДМА та КВПТУ №14.

Кафедра є організатором проведення Конференції Малої академії наук (МАН) по 9 секціях («Інноваційних технологій і управління», «Історії та української філології», «Електромеханічних систем автоматизації», «Математики», «Менеджменту та економіки», «Фізики та астрономії», «Хімії та екології», «Web-дизайн» та інші). Секція «Інноваційних технологій і управління» (проводиться на кафедрі) щорічно має до 20 школярів 8–11-х класів, які є учасниками МАН.

Щорічно оновлюється інформація про освітню програму, буклет кафедри, презентація. Необхідна рекламна інформація є на сторінці кафедри сайту ДДМА. Проводиться постійне розміщення агітаційних і профорієнтаційних матеріалів у соціальних мережах та в групах кафедри. Незважаючи на великий об’єм виконаної роботи, набір здобувачів освіти на перший курс бакалаврського рівня залишається недостатнім.

Недоліки: необхідно збільшити набір на перший курс на базі повної загальної середньої освіти та на базі фахової передвищої освіти; забезпечити набір до магістратури. Залишається низькою кількість вступників – учасників МАН.

Кафедра розширює наукові зав’язки між ДДМА і закладами вищої освіти закордонних країн шляхом участі в міжнародних конференціях, семінарах, а також проведення спільних міжнародних конференцій і підготовці спільних публікацій. Викладачі кафедри кожного року брали участь у міжнародних конференціях.

Кафедрою станом на 2023 рік підтримується 7 угод про співробітництво з закордонними університетами та організаціями. Результатом є проведення щорічних міжнародних конференцій: міжнародної молодіжної науково-технічної конференції «Молода наука – роботизація і нанотехнології сучасного машинобудування»; міжнародної науково-методичної конференції «Сучасна освіта – доступність, якість, визнання»; міжнародної наукової конференції «Нейромережні технології та їх застосування».

Щорічно викладачі кафедри беруть участь у Міжнародній конференції RaDMI в Сербії, ICQME у Монтенегро. Д-р техн. наук, проф. Ковалевський С.В. у звітному періоді виконував обов’язки члена редакції журналу «Mechanical Testing and Diagnosis» (Румунія) та члена редколегії закордонного періодичного видання (часопису) «Acta Scientific Computer Sciences».

З 1 січня 2024 року створено Європейську дослідницьку групу зі штучного інтелекту ЄВРГАІ, у якій д-р техн. наук, проф. Ковалевський С.В. представляє Україну серед 43 країн світу.

Недоліки: треба підвищити публікаційну активність доцентів і ст. викл. кафедри в міжнародно індексованих і фахових виданнях.

Вчена рада ухвалила постанову, у якій роботу кафедри «Інноваційних технологій та управління» та її завідувача професора Сергія Ковалевського за звітний період визнано задовільною.

Вчена рада рекомендувала ректору ДДМА продовжити трудові відносини з завідувачем кафедри ІТУ, професором Сергієм Ковалевським.

Рекомендувала розробити та обговорити на кафедрі план заходів з виправлення відзначених недоліків. Виконання плану заходів – розглянути на засіданні Вченої ради факультету інтегрованих технологій та обладнання.


Вчена рада ліцензувала спеціальність 073 «Менеджмент» галузі знань 07 «Управління та адміністрування» у Відокремленому структурному підрозділі «Дружківський фаховий коледж Донбаської державної машинобудівної академії».


Вчена рада затвердила листи підтримка кандидатам на вакансії академіків Національної академії наук України.

  1. Коржику Володимиру Миколайовичу – доктору технічних наук, професору, Лауреату Державної премії України, керівнику відділу «Електротермічні процеси обробки матеріалів» Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона,
  2. Шаповалову Віктору Олександровичу – доктору технічних наук, професору, члену-кореспонденту НАН України, заступнику директора з наукової роботи Інституту електрозварювання ім. Є. О. Патона.
  3. Баглюку Геннадію Анатолійовичу – члену-кореспонденту НАН України, доктору технічних наук, професору, в.о. директора Інституту проблем матеріалознавства НАН України.


Вчена рада перезатвердила ОПП/ОНП на 2024/2025 навчальний рік у зв'язку зі змінами змісту чинних програм.


Вчена рада затвердила Програму підвищення кваліфікації «Основи сучасних методів моделювання технологічних процесів обробки металів» галузі знань: 13 «Механічна інженерія», спеціальності 136 «Металургія».


Вчена рада рекомендувала до видання:

Збірник наукових праць

  • Молода наука – роботизація і нанотехнології сучасного машинобудування: збірник наукових праць Міжнародної молодіжної науково-технічної конференції, 10–12 квітня 2024 р.

Навчальні посібники з номером ISBN:

  • Єлецьких С.Я., Гаврікова А. В., Свинаренко Т. І. Вступ до фаху : методичні рекомендації до проходження навчальної практики для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 072 «Фінанси, банківська справа, страхування та фондовий ринок» усіх форм навчання.
  • Єлецьких С.Я., Гаврікова А. В., Свинаренко Т. І. Вступ до фаху : методичні рекомендації до проходження навчальної практики для здобувачів першого (бакалаврського) рівня вищої освіти спеціальності 076 «Підприємництво та торгівля» усіх форм навчання.


На цьому Вчена рада свою роботу закінчила.