ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Заступник міністра освіти розповів про результати боротьби з ухилянтами в аспірантурі
1.jpg

Після ухвалення у травні закону про мобілізацію кількість охочих іти в аспірантуру різко підскоч...

П'ятниця, 10 січня 2025
90 років з дня народження поета Василя Симоненка
1.jpg

8 січня 1935 року в селі Біївці Лубенського району на Полтавщині народився поет, один із найяскр...

Середа, 08 січня 2025
МОН має дедлайн створення конкурентної мережі вишів
1.jpeg

Міністерство освіти і науки України має конкретний дедлайн створення конкурентної мережі закладі...

Вівторок, 07 січня 2025
Вітаємо ювілярку!
uvil.jpg

Ректорат, профком і медіагрупа «Академія» щиро вітають ювілярку грудня 2024 року:

П'ятниця, 03 січня 2025
Рада студентського самоврядування ДДМА вітає з Новим роком!
1.jpg

Бажаємо великій родині Донбаської державної машинобудівної академії надихатися на здійснення мрі...

Вівторок, 31 грудня 2024

ДДМА – 70! Віхи історії. Частина третя

06.jpg

А ми продовжуємо цикл публікацій, присвячений 70-річному ювілею, який цього навчального року відзначає ДДМА. Попередні публікації, де ми розповідаємо про розвиток нашого вишу, читайте за посиланнями:

ДДМА – 70! Віхи історії. Частина перша

ДДМА – 70! Віхи історії. Частина друга


01.jpg

Кінець 1970-х років. Наш виш збільшується, тому місць у студентських гуртожитках стає недостатньо. За ініціативи ректора КІІ Лева Миколайовича Соколова в 1979 році почалось будівництво гуртожитку № 3. Його будували місцеві СУ1 і СУ2, для яких спорудження гуртожитку було позапланове і йшло за ініціативи ректора КІІ та за підтримки міськкому КПУ. Будуправління надавали необхідне обладнання і матеріали, а також обмежену кількість робітників. Тому в будівництво великий внесок зробили студентські будівельні загони (СБЗ) «Електрон», у яких був чималий досвід будівництва на будівельних майданчиках Сахаліну, Тюмені, Калмикії і в європейській частині країни. У 60–70-ті роки XX століття бійці СБЗ у КІІ були легендарними людьми. Якщо на першому-другому курсах хлопець чи дівчина потрапляли в будзагін, якщо вони показували неабиякі здібності, то це забезпечувало їм роботу в будзагоні до завершення навчання. А студенти-будзагонівці мали велику повагу і славу у виші, вони часто ходили у формених куртках з шевронами і багатьма значками, які підтверджували їх досягнення і рівень. Також це мало неабиякий матеріальний стимул. Адже боєць будзагону на свою зарплатню за 3–4 роки міг придбати навіть автомобіль. Організацію будівельних загонів, як і годиться, узяв на себе комітет комсомолу (секретар – Олександр Ісаєв).

02.jpg

Бійці студентських будівельних загонів працювали на шаленому вітру в мороз, адже будівництво гуртожитку № 3 відбувалося взимку. Вони виконували кладку всіх простінків, а іноді їм доручалась і відповідальна кладка стін і кутів. Це все виконувалося на волонтерських засадах за невеличку премію в 40 руб., яка аж ніяк не могла бути компенсацією за тяжкі умови праці. Але ніхто не нарікав на це, адже студенти добре усвідомлювали, що вони будують житло для себе.

Тому редакція медіагрупи «Академія» звертається до нинішніх студентів. Коли ви заходите в гуртожиток № 3, торкаєтесь стін, пам'ятайте, що це зроблено дбайливими руками таких же хлопців і дівчат, які навчалися в далекі 1970-ті роки. На жаль, з тих часів не збереглись імена героїв. Відомо, що в будівництві гуртожитку брали участь студенти з будівельних загонів, у яких командирами були Юрій Сидельников, Микола Гороженко, Юрій Морока. Прокладав електричні дроти в уже спорудженій будові гуртожитку Олександр Ткаченко, який неодноразово був бійцем і командиром у будівельних загонах, а також очолював зональний штаб СБЗ, який забезпечував політичні, трудові й правові норми в будзагонах зі всіх вишів країни, які на той час прибули для роботи на різні підприємства Лиманського, Слов’янського, Олександрівського районів.

03.jpg

Ректорат КІІ завжди опікувався побутовими умовами життя студентів, нормальними умовами праці і відпочинку. Наприкінці 1970-х років на початку 1980-х зміни в студентському житті були особливо динамічними.

Так, введення в експлуатацію нового гуртожитку покращило не тільки умови життя, а й дозволило навіть покращувати побут сімейних студентів, надаючи їм можливість жити в окремих кімнатах. З'явилися вільні площі, чого не було в часи, коли в КІІ (ДДМА) було тільки два гуртожитки. Вільні площі в гуртожитках почали використовуватися для покращення побуту і відпочинку. Так, у гуртожитках були організовані спортивні кімнати, а кафедра фізичного виховання забезпечила їх спортивним інвентарем. З'явились кімнати для занять факультетських вокально-інструментальних ансамблів. Профспілковий комітет студентів (голова – Вячеслав Медведєв) зі своїм структурним підрозділом – студентським клубом (директор – Володимир Пастернак) забезпечували обладнання кафе й дискотеки в гуртожитку № 3. Професіоналізм керівників художніх колективів студентського клубу забезпечував перемоги на обласних оглядах художньої самодіяльності.

04.jpg

Профспілковий комітет студентів разом зі структурним підрозділом – туристським клубом (голова – Станіслав Сервірог) організували зимовий відпочинок на канікулах щосуботи й щонеділі в спортивно-оздоровчому таборі «Промінь». А влітку турклуб випускав на водні, гірські й парусні маршрути більше двадцяти підготовлених і добре тренованих туристських груп.

05.jpg

Така злагоджена робота ректорату й профспілкового комітету студентів забезпечила перемоги в різних конкурсах. А в конкурсі, який проводили Всесоюзний центральний комітет професійних спілок (ВЦКПС) і Міністерство вищої і середньо-спеціальної освіти (МВССО), на кращу організацію праці, побуту і відпочинку студентів у 1982–83 роках КІІ стала переможцем. Ми посіли в цьому конкурсі II місце в Україні, а потім і I місце в СРСР з нагородженням грамотами МВССО і ВЦКПС і з премією на придбання засобів для культурно-масової і спортивної роботи. Слід відзначити, що в конкурсних показниках динаміка поліпшення умов праці, побуту і відпочинку студентів добре стимулювалася. Оскільки динаміка підвищення добробуту студентів у КІІ не зменшувалась, із року в рік, то це і стало запорукою перемоги.

Далі буде.


11.jpg 09.jpg 10.jpg

Вячеслав Медведєв, головний редактор медіагрупи «Академія»