ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів!
1.jpg

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–19...

Субота, 23 листопада 2024
Кураторська година до Дня пам'яті жертв Голодомору
5.jpg

В останню суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів. У ХХ ст. український наро...

П'ятниця, 22 листопада 2024
В Академії відбулася зустріч до Дня Гідності і Свободи
1.jpg

День Гідності і Свободи – державне свято, яке присвячене річниці Помаранчевої революції 2004 р. ...

П'ятниця, 22 листопада 2024
Профорієнтаційна зустріч для студентів і молодих науковців з представниками miltech-компаній
1.png

Міністерство освіти і науки України в межах співпраці з проєктом технологічної мілітаризації укр...

Четвер, 21 листопада 2024
День Гідності та Свободи: 20 років Помаранчевій революції та 11 років Євромайдану
1.jpg

21 листопада в Україні щорічно відзначають День Гідності та Свободи. Цей день установлено «...

Четвер, 21 листопада 2024

Студентське самоврядування Академії долучилося до національного форуму

1.png

Студентські лідери 40 провідних вишів з усіх куточків України протягом двох днів на базі Державного податкового університету активно обговорювали й дискутували щодо ролі студентського самоврядування у функціонуванні закладів вищої освіти в ході ІІ Національного форуму органів студентського самоврядування. У Всеукраїнському заході взяли участь члени Ради студентського самоврядування ДДМА, які гідно представили Академію, презентували свою діяльність та долучилися до панельних дискусій з актуальних тем, що хвилюють кожного студента.

У перший день роботи форум зустрів своїх учасників – активну студентську молодь, що прибула з різних куточків нашої країни для спілкування та обміну досвідом, розв’язання проблемних питань для прогресу в діяльності студентського самоврядування. Ранок розпочався із зустрічі та поселення, потім була реєстрація, яка зафіксувала наявність більш ніж 100 учасників з понад 40 закладів вищої освіти України. Далі на учасників чекала кава, і – до роботи!

Перший день діяльності форуму – це багато зустрічей, зокрема з представниками відомчих інституцій держави, нові знайомства, спілкування з однодумцями, ефективна робота, народження ідей та цікаве студентське дозвілля. Представлення ЗВО відбувалось в атмосфері дружньої підтримки та привітності. Студентські команди познайомились та розпочали конструктивну взаємодію.

Після знайомства розпочалось офіційне відкриття форуму. Перший день роботи форуму став мега-насиченим, цікавим та продуктивним. Учасники слухали виступи гостей форуму, які переходили в спілкування та продовжилися дискусіями. Серед поважних гостей форуму були:

  • Михайло Винницький – заступник міністра освіти і науки України;
  • Сергій Горбачов – освітній омбудсмен України;
  • Олександр Хименко – керівник секретаріату Національного агентства із забезпечення якості вищої освіти;
  • Віталій Власюк – радник Міністра охорони здоров’я України;
  • Людмила Мозгова – керівник апарату заступника Міністра фінансів України;
  • Денис Іванов – chief delivery officer DREAM (Цифрової екосистеми для підзвітного управління відновлення).

Говорили про стипендії та фінансування вищої освіти, можливості та умови, які виникають у сучасних обставинах, про освіту вітчизняну та закордонну, необхідність реформ та важливість отримання якісних знань як надійного підґрунтя для подальшої розбудови держави, усвідомлення змін, що відбуваються та активної участі в цих процесах.

У своєму зверненні до учасників форуму Михайло Винницький поінформував про роботу Міністерства освіти, яке за останній рік розпочало декілька ініціатив щодо якісних змін у системі освіти та підкреслив, що такі події і відбуваються для відкритих діалогів та формування розуміння студентами власної участі в покращенні освітнього середовища. Також заступник міністра зауважив, що реформування під час війни – доволі складна робота, та все ж вона триває, наразі винесені на розгляд ряд законопроєктів, зокрема такі, що змінюють роль викладача в освітньому процесі, та додав, що студентам завжди будуть цікаві ті викладачі, які постійно ведуть наукові дослідження та інформують про цю діяльність, видають статті тощо.

На заході здобувачі вищої освіти та лідери студентського самоврядування активно працювали на тематичних майданчиках, де було представлено низку тем для обговорення. Зокрема, під час панельних дискусій розглядали питання, пов’язані з реформами в системі вищої освіти.

Одним із активних етапів роботи форуму було спілкування лідерів органів студентського самоврядування зі спеціально запрошеним гостем – освітнім омбудсменом України Сергієм Горбачовим, що проходило в форматі живої дискусії, а саме: про освітню реформу, формування держзамовлення, проблеми булінгу та дії в таких випадках. Також під час зустрічі було визначено чіткий алгоритм, як знайти законодавче або нормативно-правове рішення врегулювання того чи іншого освітнього питання, захистити власні права та більше дізнатися про права учасників освітнього процесу.

Під час обговорень студенти ділилися досвідом і думками, опрацьовували нормативно-правові акти, які допомагають у діяльності студентського самоврядування. За підсумками заходу буде випущено збірник тез ІІ Національного форуму органів студентського самоврядування, який згодом буде опубліковано на офіційних ресурсах форуму.

Завершився захід врученням сертифікатів учасникам, а фінальною крапкою Національного форуму стало підбиття підсумків та обговорення планів щодо подальшої співпраці студентської молоді. «Третьому форуму бути!», – зазначили учасники ІІ Національного форуму органів студентського самоврядування.

Рада студентського самоврядування ДДМА вдячна організаторам заходу за можливість обговорити найактуальніші проблеми студентської спільноти та донести думки здобувачів освіти до посадових осіб, які впливають на ухвалення рішень у сфері вищої освіти України. Студентське самоврядування Академії вважає такі заходи корисними та важливими не тільки з точки зору змістовного наповнення, а й із точки зору пріоритизації ролі молоді та студентства в суспільно-політичному житті країни.

Костянтин Чоста,
голова Ради студентського самоврядування ДДМА