ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Інформація про кафедру АВП

Кафедра була заснована 1 вересня 1973 року і має найвищу 4 ступінь акредитації. Високоякісну підготовку фахівців забезпечують викладачі вищої кваліфікації з вченими ступенями і званнями, а також викладачі, які закінчують підготовку дисертаційних робіт. Викладачами ведеться підготовка студентів більше, ніж за 50 дисциплінами, організовується практика на підприємствах і керівництво дипломними проектами, успішно вирішуються питання розподілу і працевлаштування випускників.

Кафедра має два класи ПЕОМ, спеціалізовані лабораторії комп'ютерно-інтегованих систем управління, електроніки та мікропроцесорної техніки, автоматизованого електроприводу і гідропневмоприводів. Класи та лабораторії забезпечені сучасним обладнанням: стендами для дослідження електронних схем і систем автоматичного управління; стендами з дослідження різних систем автоматизованого електроприводу. Студентам доступні комп'ютерно-інтегрована багатофункціональна інформаційно-вимірювальна система «ІСТОК-ТМ», програмний додаток НВЦ «Спецсистеми» (Білорусь), спеціальні програмовані логічні контролери і засоби програмування для автоматизованого обліку енергоресурсів київської фірми «Росток-Спаркс», апаратне і програмне забезпечення для АРМ - комп'ютерно-інтегрована система позиціонування ЧПУ на 8 робочих місцях австрійської фірми «B & R», навчальні стенди електропневмоавтоматики і гідроавтоматики з комп'ютерно-інтегрованим управлінням, а також програмно-методичне забезпечення до них німецької фірми «Festo», електропривод з частотним керуванням фірм «ABB» (Швеція) і «Lenze» (Німеччина) з управлінням від ПЕОМ. Фірми надають кафедрі ексклюзивне право на отримання науково-технічної інформації про їх розробки через мережу Internet.

Підготовка фахівців за спеціальністю «Автоматизоване управління технологічними процесами» проводиться в рамках унікальних умов тісної взаємодії кафедри не тільки з підприємствами регіону, на які розподіляються випускники, а й з провідними європейськими виробниками засобів автоматизації - SIEMENS (Німеччина), B & R (Австрія), FESTO (Німеччина), «Спецсистеми» (Білорусь), VIPA (Німеччина), «Lenze» (Німеччина). За безпосередньої участі цих фірм на кафедрі організований навчальний центр з автоматизації та комп'ютерно-інтегрованих технологій. Навчальний центр оснащений стендами фірми FESTO, мікропроцесорними системами обліку енергоносіїв, мікропроцесорними системами управління B & R (Австрія). На філії кафедри в конструкторсько-виробничому центрі «НКМЗ-Автоматика» створено навчальний клас-полігон, оснащений новітніми засобами управління SIEMENS. Все це дозволяє вести підготовку фахівців на рівні європейських стандартів.

Все більша орієнтація випускових робіт студентів до сфери інформаційних технологій, працевлаштування випускників на підприємства та в установи, що займаються розробкою та провадженням комп’ютерних технологій, створенням та обслуговуванням комп’ютерних систем та мереж для різних цілей застосування затребувала фахівців відповідної кваліфікації. В місті Краматорськ створено Творчу спілку «IT-Краматорськ» з підприємствами «QuartSoft», «AlterEGO», «Солвежен», які працюють у галузі інформаційних технологій, укладено договір про співпрацю. Студенти, які мають намір працювати в ІТ-індустрії проходять практику та стажування, в тому числі й на цих підприємствах, з метою подальшого працевлаштування. Саме це стало основою для започаткування підготовки фахівців з комп’ютерної інженерії за ОПП «Комп’ютерні системи та мережі» першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти.

З 2019-2020 навчального року кафедра «Автоматизація виробничих процесів» здійснює підготовку бакалаврів та магістрів за спеціальністю 123 «Комп’ютерна інженерія» галузі знань 12 «Інформаційні технології».

Передбачається, що підготовка фахівців за освітньо-професійними програмами «Комп’ютерні системи та мережі» буде відрізнятись більшою адаптацією до потреб підприємств IT-сфери та установ, які впроваджують інформаційні технології, а також здійснюватись безпосередньо по їх замовленню з урахуванням їх вимог.

Для цього кафедра АВП має відповідний кадровий потенціал та достатню матеріально-технічну базу.