ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

Запали свічку пам’яті за жертвами Голодомору. Борись за Україну та підтримуй воїнів!
1.jpg

Щороку в четверту суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв Голодомору 1932–19...

Субота, 23 листопада 2024
Кураторська година до Дня пам'яті жертв Голодомору
5.jpg

В останню суботу листопада Україна вшановує пам’ять жертв голодоморів. У ХХ ст. український наро...

П'ятниця, 22 листопада 2024
В Академії відбулася зустріч до Дня Гідності і Свободи
1.jpg

День Гідності і Свободи – державне свято, яке присвячене річниці Помаранчевої революції 2004 р. ...

П'ятниця, 22 листопада 2024
Профорієнтаційна зустріч для студентів і молодих науковців з представниками miltech-компаній
1.png

Міністерство освіти і науки України в межах співпраці з проєктом технологічної мілітаризації укр...

Четвер, 21 листопада 2024
День Гідності та Свободи: 20 років Помаранчевій революції та 11 років Євромайдану
1.jpg

21 листопада в Україні щорічно відзначають День Гідності та Свободи. Цей день установлено «...

Четвер, 21 листопада 2024

Обласна олімпіада з програмування

2.jpg

30 вересня по всій Україні в онлайн-форматі пройшли перші відбіркові етапи студентського чемпіонату світу з програмування ICPC-Ukraine-2023 (вони раніше мали офіційну назву – «обласні студентські олімпіади з командного програмування AUCPC»). За організацію заходу по Донецької області відповідала Донбаська державна машинобудівна академія (координатор – Мельников О. Ю., доцент кафедри інтелектуальних систем прийняття рішень).

Усього в нас взяли участь 22 студентські команди з шести закладів вищої освіти (ДДМА, ДДПУ, ДНТУ, ВСП «КФК ПІТБ ДДМА», ДФК ДДМА, ВСП «СФКНАУ») чотирьох міст (Краматорськ, Слов'янськ, Покровськ, Дружківка), а також (в окремому заліку) шкільна краматорська команда (школа-ліцей №35 імені В. Шеймана).

На відміну від минулого року, «з нулем» не пішов жоден учасник, але в лідери вийшли ті, хто розв’язав хоча б два завдання з дванадцяти (кращий показник центрального регіону, до якого ми відносимося, – у сусідньої Дніпропетровській області – п’ять).

У підсумку кращий результат по Донецькій області показала команда «DSPU:fmddpu» (Донбаський державний педагогічний університет, м. Слов'янськ), майже стільки ж балів та перше місце по ДДМА – у «DSEA:StrongWilled» (Олександра Білозерова – група СА-22-1, Вікторія Худолій, В'ячеслав Михайлов – група ІСТ-22-1, тренер – Мельников О. Ю., каф. ІСПР). Друге місце по ДДМА – «DSEA:Ecowater» (Микита Малиновський, Олексій Дудник, Артем Мазуров – група КН-23-1маг, тренер – Міхєєнко Д. Ю., каф. КІТ). «Бронза» – у «DSEA:DanFour» (Богдан Щербина, Данило Дегтяр, Даниїл Грищук – група ІСТ-22-1, тренер – Мельников О. Ю., каф. ІСПР). Приємно, що в десятці кращих обласної таблиці – як і рік назад, сім команд ДДМА; краща команда ДНТУ на 5-му місці.

У «неофіційних номінаціях» два дипломи отримала «DSEA:FAP» (Арсен Петросян, Данил Сенченко, Єгор Капуста – група ІСТ-23-1, каф. ІСПР) – «За швидкість мислення» (12 хвилин вистачило для розв’язання першої задачі) та «За найкращий дебют» (це команда набору – 2023!). «За наполегливість» відзначено команду «DSEA:CodeTeam» (КН-22-1) – 26 спроб нарешті таки зарахованої задачі. Номінацію «За волю до перемоги» було вирішено не присуджувати – за останню годину часу олімпіади жодна команда не покращила своє турнірне становище.

Як і торік, усі «призові» команди нашої Академії представляють спеціальності «Комп'ютерні науки» (тренер – старший викладач кафедри КІТ, канд. техн. наук Міхєєнко Денис Юрійович), «Системний аналіз» та «Інформаційні системи та технології» (тренер – доцент кафедри ІСПР, канд. техн. наук Мельников Олександр Юрійович).

Вся інформація про олімпіаду розміщена на її офіційному сайті і на сторінках заходу в соціальних мережах Facebook, і Telegram.

Олександр Мельников