- Деталі
-
Опубліковано: Середа, 04 жовтня 2023, 14:49
На базі Академії 25–27 вересня пройшла IX Міжнародна науково-технічна конференція «Перспективні технології, матеріали й обладнання в ливарному виробництві». Організаторами конференції були кафедра технології та обладнання ливарного виробництва Донбаської державної машинобудівної академії, Міністерство освіти і науки України, Асоціація ливарників України (АЛУ), Фізико-технологічний інститут металів і сплавів НАН України, Донецька державна обласна адміністрація, ПрАТ «Новокраматорський машинобудівний завод», ПАТ «Енергомашспецсталь»
Робота конференції була спрямована на вирішення актуальних проблем ливарного виробництва: розробки прогресивних ресурсозберігаючих технологій одержання литих виробів з різних металів і сплавів у разових ливарних формах і спеціальними способами литва, фізико-хімічних основ металів і сплавів, теорій кристалізації, твердіння виливка, модифікування і легування сплавів, розробки і використовування перспективних формувальних матеріалів і сумішей, сучасних технологій виготовлення ливарних форм і стрижнів, моделювання, комп'ютерних інформаційних технологій, автоматизації та механізації ливарних процесів, термічної обробки ливарних сплавів, а також проблем екології в ливарному виробництві й підготовки та підвищення кваліфікації кадрів для ливарної галузі.
З урахуванням воєнного стану, який було введено 24 лютого 2022 року у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України конференція проходила в дистанційній формі. Спілкування учасників конференції проводилось за допомогою програми для організації відеоконференцій Zoom Cloud Meetings.
На відкритті конференції виступили ректор ДДМА Віктор Ковальов та перший проректор ДДМА Анатолій Фесенко. З вітальним словом виступив секретар Краматорської міської ради Ігор Сташкевич. Від лиця АЛУ виступив її президент Олег Шинський, який зазначив, що сьогодні ливарне виробництво є важливою складовою машинобудування та металургії України. Він також відзначив, що питання ливарного виробництва мають посісти особливе місце в майбутній програмі розвитку в Україні машинобудування. Така програма має не лише збільшити випуск готової продукції, наростити виробничі потужності підприємств України, але й збільшити кількість робочих місць.
Із вітальними словами до учасників конференції також звернулися директор Департаменту ливарного виробництва, віце-президент АЛУ Степан Клименко, віце-президент АЛУ Ольга Пономаренко, завідувач кафедри ливарного виробництва НТУУ КПІ ім. Ігоря Сікорського Михайло Ямшинський, завідувачка кафедри матеріалознавства та інженерії матеріалів НУ «Одеська політехніка» Тетяна Лисенко та завідувач кафедри машин і технології ливарного виробництва НУ «Запорізька політехніка» Валерій Іванов.
На пленарному засіданні було заслухано 22 доповіді та на секційних засіданнях ще 62. За матеріалами конференції підготовлено збірник наукових праць, авторами яких є 157 вчених із 17 організацій і підприємств із 11 міст України, Німеччини, Сербії.
Учасники конференції ухвалили рішення щодо зосередження зусиль науковців із закладів вищої освіти та інститутів Національної академії наук України, провідних фахівців промислових підприємств на створенні та впровадженні інноваційних розробок у галузі ливарного виробництва чорних та кольорових металів та сплавів. Враховуючи високий науково-технічний потенціал учасників конференції і рівень їх наукових розробок, налагоджені тісні зв’язки з провідними машинобудівними, металургійними та іншими підприємствами України та беручи до уваги високий рівень технічних вимог до ливарного виробництва у вирішенні завдань воєнного протистояння і післявоєнного відновлення, продовжувати проведення міжнародної науково-технічної конференції з обговорення та вирішення задач ливарного виробництва.