Інформація для абітурієнтів
ОБЛІК, ОПОДАТКУВАННЯ ТА ЕКОНОМІЧНА БЕЗПЕКА – ЦЕ ВАЖЛИВА ФУНКЦІЯ УПРАВЛІННЯ І ЗАСІБ ДЛЯ ВИРІШЕННЯ ЗАДАЧ ЕКОНОМІЧНОГО І СОЦІАЛЬНОГО РОЗВИТКУ КРАЇНИ!
Запрошуємо Вас на навчання зі спеціальності «Облік і оподаткування». Кафедра «Облік, оподаткування та економічна безпека» здійснює підготовку бакалаврів і магістрів починаючи з 2000 року.
Висока кваліфікація науково-педагогічних працівників, відповідна матеріально-технічна база на основі сучасних комп’ютерних технологій та програмного забезпечення дозволяють здійснювати підготовку висококваліфікованих спеціалістів нового покоління з обліку та оподаткування.
Місія кафедри «Облік, оподаткування та економічна безпека» ДДМА вбачається у генеруванні наукових розробок у сфері обліку, оподаткування та впровадженні їх у процес підготовки фахівців світового рівня, у практичну діяльність підприємств та організацій.
У процесі навчання за спеціальністю «ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ», крім стандартних освітніх методик, використовуються рейтингова система оцінки знань студентів, а також ділові ігри. Завдяки такому підходу ми виховуємо справжніх професіоналів, здатних самостійно використовувати отримані знання та методики обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування, а також для збирання і аналізу даних.
Підготовка студентів здійснюється за наступними КВАЛІФІКАЦІЙНИМИ РІВНЯМИ:
Спеціальність:
071 ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ
ОСВІТНІЙ СТУПІНЬ БАКАЛАВР
Освітні програми:
– «ОБЛІК, АНАЛІЗ І АУДИТ»
Освітня програма:
– «ОБЛІК, АНАЛІЗ І АУДИТ»
Яким професійним навичкам навчатимуть?
- організовувати бухгалтерський і податковий облік на підприємствах приватного та державного сектору, в т.ч. з урахуванням галузевих особливостей;
- складати фінансову, податкову та статистичну звітність і звітність до органів соціального страхування;
- використовувати сучасні бухгалтерські програмні продукти;
- проводити внутрішній аудит підприємства;
- аналізувати фінансово-господарську діяльність підприємства;
- розробляти заходи з організації управлінської діяльності на основі фінансового та податкового обліку;
- розкривати облікову інформацію за Міжнародними стандартами фінансової
Де можна працевлаштуватися після отримання освіти на бакалаврському рівні?
На підприємствах та в установах різних видів економічної діяльності та форм власності; в бухгалтерських та аудиторських фірмах, в органах влади та місцевого самоврядування на посадах:
- бухгалтер;
- помічник керівника з обліково-аналітичної роботи;
- оцінювачі та аукціоністи;
- асистент бухгалтера-експерта;
- касир-експерт.
Які основні професійні дисципліни викладатимуть?
- Ділове та академічне письмо іноземною.
- Методологія та організація наукових досліджень.
- Технології soft skills.
- Організація.
- Організація та методика контролю та аудиту.
- Податковий менеджмент.
- Управлінський облік та аналітичне забезпечення системи менеджменту.
- Фінансовий аналіз.
Спеціальність
071 ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ
ОСВІТНІЙ СТУПІНЬ МАГІСТР
Освітня програма 071 «ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ»
Професійна кваліфікація: аудитор, бухгалтер-експерт
Магістерська програма «ОБЛІК І ОПОДАТКУВАННЯ» спрямована на формування у студентів загальних та спеціальних компетенцій, які належать до області обліку та оподаткування, що надасть їм можливість вирішувати складні обліково-аналітичні та контрольні завдання відповідно до національних та міжнародних стандартів обліку під час навчання та професійної діяльності, формування особистості фахівця, здатного до проведення досліджень та прийняття обґрунтованих управлінських рішень з використанням ефективних міжнародних методик і практик обліку та оподаткування.
Фахові компетентності:
СК01. Здатність формувати та використовувати облікову інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень на всіх рівнях управління підприємством в цілях підвищення ефективності, результативності та соціальної відповідальності бізнесу.
СК02. Здатність організовувати обліковий процес та регламентувати діяльність його виконавців у відповідності з вимогами менеджменту підприємства.
СК03. Здатність застосовувати теоретичні, методичні і практичні підходи щодо організації обліку, контролю, планування та оптимізації податкових розрахунків.
СК04. Здатність формувати фінансову звітність за міжнародними стандартами, коректно інтерпретувати, оприлюднювати й використовувати відповідну інформацію для прийняття ефективних управлінських рішень.
СК05. Здатність застосовувати методи і методики аналітичного забезпечення сучасних систем менеджменту з урахуванням стратегії розвитку підприємства в умовах невизначеності, ризику та/або асиметричності інформації.
СК06. Використовувати міжнародні стандарти контролю якості, аудиту, огляду, іншого надання впевненості та супутніх послуг з дотриманням вимог професійної етики в процесі практичної діяльності.
СК07. Здатність формулювати завдання, удосконалювати методики та впроваджувати сучасні методи фінансового та управлінського обліку, аналізу, аудиту і оподаткування у відповідності зі стратегічними цілями підприємства.
СК08. Здатність виконувати адміністративно-управлінські функції у сфері діяльності суб’єктів господарювання, органів державного сектору.
СК09. Здатність здійснювати діяльність з консультування власників, менеджменту підприємства та інших користувачів інформації у сфері обліку, аналізу, контролю, аудиту, оподаткування.
СК10. Здатність проводити наукові дослідження з метою вирішення актуальних завдань теорії, методики, організації та практики обліку, аудиту, аналізу, контролю та оподаткування.
СК 11. Здатність використовувати сучасні інформаційні технології для забезпечення складання і подання податкової звітності, використовувати і формувати обліково-аналітичну інформацію в сучасних управлінських системах.
СК12 Здатність управління бюджетними процесами, складання звітності за міжнародними стандартами та її аналіз в установах державного сектору.
СК13 Здатність управління зовнішньо-економічною діяльністю суб’єктів господарювання, здійснення обліку і аудиту міжнародних операцій.
СК14 Здатність здійснювати податкове планування і прогнозування з використанням сучасних міжнародних практик у відповідності зі стратегічними цілями підприємства в умовах невизначеності.