151 «Автоматизація та комп’ютерно-інтегровані технології»
Автоматизація в сучасному суспільстві визначає інноваційний розвиток всіх сфер людської діяльності. Мікропроцесорними засобами автоматизації оснащені автомобілі і побутова техніка, машинобудівне та торгівельне обладнання. Комплексна автоматизація сучасних виробництв у всіх галузях промисловості об'єднує в своєму складі промислові комп'ютери, Компоненти і локальні мережі, системи комп'ютерного регулювання і управління технологічними процесами і верстатами, системи візуалізації та машинного зору, програмне забезпечення. Фахівці техніки-електромеханіки і забезпечують розробку і експлуатацію мікропроцесорних систем управління технологічним обладнанням, комп'ютерних мереж і систем автоматизації в самих різних виробництвах, підприємствах і організаціях.
Що вивчають:
Спеціальність «Автоматизація та комп'ютерно-інтегровані технології» орієнтована на вивчення автоматизованих систем управління технологічними процесами виробництв різних галузей промисловості. Під час навчання студенти набувають знання мікроелектроніки, мікропроцесорної техніки, освоюють сучасну обчислювальну техніку, інформаційні технології, системи зв'язку, мікропроцесорні та релейні системи управління транспорту.
Можливості працевлаштування:
Фахівці цієї спеціальності займають інженерно-технічні посади в відділах автоматизації і виконують роботи з проектування метрологічного забезпечення автоматичних систем, їх налагодження, випробування і ремонту.
Перспективи:
Спеціальність є затребуваною і перспективною, особливістю напрямку є глибоке вивчення і застосування мікропроцесорної та комп'ютерної техніки. Студенти не тільки вміють працювати з сучасною обчислювальною технікою, а й можуть застосувати її для створення інформаційних і керуючих систем, потрібних сьогодні всюди – від сільськогосподарської ферми до банку.