ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

Останні новини

У Раді студентського самоврядування ДДМА зміни
3.jpg

Голова Ради студентського самоврядування ДДМА Костянтин Чоста склав свої повноваження у зв&rsquo...

Середа, 15 січня 2025
Пішов з життя викладач Академії Кабацький Володимир Іванович
11.jpg

4 січня цього року після тривалої боротьби із хворобою на 78-му році пішов з життя колишній викл...

Понеділок, 13 січня 2025
Заступник міністра освіти розповів про результати боротьби з ухилянтами в аспірантурі
1.jpg

Після ухвалення у травні закону про мобілізацію кількість охочих іти в аспірантуру різко підскоч...

П'ятниця, 10 січня 2025
90 років з дня народження поета Василя Симоненка
1.jpg

8 січня 1935 року в селі Біївці Лубенського району на Полтавщині народився поет, один із найяскр...

Середа, 08 січня 2025
МОН має дедлайн створення конкурентної мережі вишів
1.jpeg

Міністерство освіти і науки України має конкретний дедлайн створення конкурентної мережі закладі...

Вівторок, 07 січня 2025

В Академії говорили про ВІЛ та СНІД в Україні

img_snid_4.jpg

22 травня в першому корпусі ДДМА пройшла лекція на тему «ВІЛ та СНІД», представлена працівниками благодійного фонду «Український ресурсний центр». Організація почала реалізацію проекту «Прискорення протидії СНІДу в Україні». Працює «Український ресурсний центр» із грудня 2018 року. Проект благодійного фонду Health Link направлений на зупинку жахаючого темпу, з яким розвивається ВІЛ-інфекція, безпосередньо в нашому місті.

У всьому світі в третю неділю травня згадують померлих від СНІДу. Уперше цей день був згаданий у 1983 році в Сан-Франциско. На той час у світі було зареєстровано лише декілька випадків захворювання, і ніхто нічого не знав про СНІД, окрім того, що це невідома хвороба, яка призводить до смерті.

Всесвітній день померлих від СНІДу відзначається для того, аби привернути увагу суспільства до проблеми ВІЛ\СНІД, підвищити знання про захворювання, а найголовніше – підтримати всіх людей, які живуть із ВІЛ-інфекцією.

Ця хвороба не зважає ані на статус, ані на статки людини, ані на її стать. Багато відомих людей померли від СНІДу. До їхнього числа належать: Род Хадсон, Рудольф Нурієв, Фредді Мерк’юрі, Айзек Азімов, Офра Хаза та інші. Вони мали й гроші, і славу, і можливості, проте не змогли побороти СНІД.

На думку організації «Український ресурсний центр», для того щоб мати можливість побороти це захворювання, потрібно все знати про СНІД і в майбутньому розробити заходи зі збереження здоров’я та забезпечення довгого та щасливого життя суспільства.

Що таке ВІЛ? ВІЛ – вірус імунодефіциту людини. Коли цей вірус потрапляє в організм, він руйнує саме імунну систему, згодом, після остаточної руйнації імунітету, розвивається захворювання – СНІД. СНІД (синдром набутого імунодефіциту) – це інфекція, при якій захисна система організму повністю руйнується. Будь-яка хвороба, від якої людина може врятуватися у звичайному житті (грип, запалення легень), при захворюванні на СНІД може стати фатальною для людини й призвести до смерті.

Сьогодні важко зустріти людину, яка б не чула про ВІЛ та СНІД. Більшість людей упевнена, що ця проблема їх не стосується. ВІЛ почав розповсюджуватися серед людей, які мали пагубні звички. Суспільство дуже довго вважало, що це люди, які вживають наркотики, належать до сексуальних меншин та ведуть асоціальний спосіб життя. Тому в суспільстві існувала така думка, що ВІЛ – це хвороба неблагонадійних людей.

Медики вважають, що ВІЛ – перша глобальна епідемія, яка своїми розмірами затьмарює всі разом узяті епідемії, перенесені людством за час усього свого розвитку. ВІЛ-інфекція виявлена зовсім нещодавно. Уперше відомості про неї з’явилися у 70-х роках минулого століття. Домівкою ВІЛ-інфекції вважають Центральну Африку, тобто, на сьогодні виявлено, що цей вірус існував у приматів, а згодом, або в силу мутацій, або у силу яких-небудь причин, він розповсюдився серед людей. Перші відомості про інфікованих за межами африканського континенту стали з’являтися в 1979 році в людей, приналежних до сексуальних меншин. І тільки в 1983 році у Франції та США відкрили вірус, який викликає це захворювання, а у 1984 році були створені лабораторії для виявлення ВІЛ.

У суспільстві існує думка, що ВІЛ – дуже страшна і невиліковна хвороба. І якщо не мати достатньо інформації про ВІЛ, то, звісно, його можна боятися, ховати його від інших і тим самим спричиняти шкоду своїм рідним та собі.

У середині 90-х років інфіковані ВІЛ існували вже в кожній країні. На початку ХХΙ ст. кожний 200-й американець став носієм інфекції, а в деяких країнах Африки був інфікований кожен 5-й.

Кількість людей, які живуть із ВІЛ, на початок 2019 року складає 39,5 млн. Епідеміологічна ситуація в Україні на 2019 рік: офіційно зареєстрованих – 333 716 осіб. Смертність – 44 % від загальної кількості тих, хто захворів на СНІД. Кожен день у всьому світі інфікується вірусом 7 тис., а помирає – 5 тис. осіб. Донецька область посідає 3-є місце по захворюваності на ВІЛ в Україні.

Шляхи передачі ВІЛ-інфекції: незахищений статевий акт, контакт із інфікованою кров’ю, від матері дитині. Вірус ВІЛ виявляється в біологічних рідинах: спермі, крові, лімфі, грудному молоці. Також ВІЛ присутній у слині та може виділятися з потом, проте концентрація вірусів у них настільки мала, що для того, щоб заразитися таким шляхом, потрібна величезна кількість цієї біологічної рідини. Наприклад, щоб заразитися ВІЛ через слину, людина повинна вжити не менше трьох літрів цієї речовини. Тому зараження ВІЛ побутовим шляхом майже відсутнє, що відіграє величезну роль у ставленні до людей, які живуть з ВІЛ-інфекцією.

Сам вірус нестійкий у зовнішньому середовищі. Наприклад, потрапляючи в зовнішнє середовище, він інактивується в проміжку 1,5 години. При потраплянні на непошкоджену шкіру здорової людини він практично знищується через 15–20 хвилин. Джерелом інфекції є тільки хвора людина, або вірусоносій.

Неможливо заразитися через: рукостискання, поцілунок, розмову, при використані одного посуду, сльози, піт, кашель, чхання.

Коли людина заражена ВІЛ, вона дуже довгий час не відчуває жодних ознак того, що хвора. Під час зараження інфекцією в перші 7–10 днів може спостерігатися невелика температура, сип на шкірі та збільшення лімфатичних вузлів. Потім людина зовсім не відчуває себе хворою і саме в цей час проходить 1–2-гу стадії хвороби. А коли імунна система зруйнована за попередні роки хвороби, тоді починається проявлення самої ВІЛ-інфекції – 3-я стадія. На цій стадії захворювання: висока температура, що не піддається медикаментозному лікуванню; зміни на шкірі; збільшення лімфатичних вузлів; нічим не вмотивована втрата маси тіла; довгострокова діарея. 4-а стадія – СНІД. На стадії СНІДу (1–2 роки) людину вже неможливо врятувати.

Способи раннього діагностування ВІЛ-інфекцій – швидкі тести. Для того щоб протестуватися на ВІЛ, потрібно визначити свій ВІЛ-статус, якщо були не захищені статеві контакти, використання нестерильного шприца, татуювання, пірсинг, переливання крові.

За законом України, тестування на ВІЛ є добровільним, а результати тестування строго конфіденційні. У разі позитивного результату робиться повторний аналіз.

Тестування на ВІЛ дозволяє: зменшити кількість розповсюдження інфекції, швидке та своєчасне лікування, що подовжує життя людини.

Препарати для лікування ВІЛ – антиретровірусні ліки. Вони інактивують вірус і переводять захворювання в стан хронічного, людина живе довго та щасливо.

Противірусна терапія в Україні безкоштовна протягом усього курсу лікування.

Де можна пройти тестування:

  • міська лікарня № 3 (звернення до сімейного лікаря),
  • міська лікарня № 2 (звернення до сімейного лікаря),
  • офіс БО БФ «Український ресурсний центр», вул. Ярослава Мудрого, 72.
  • Тест триває 10–15 хвилин, а результати його вірні на 99,9 %.

    img_snid_1.jpg img_snid_2.jpg img_snid_3.jpg