ENG
  • Ученість — солодкий плід гіркого коріння.

  • Доклади серця свого до навчання і вуха свої до розумних слів

  • Вчись не для того, щоб знати більше, а для того, щоб знати краще.

  • Важлива не кількість знань, а якість їх.

  • Є тільки одне благо - знання й тільки одне зло - неуцтво.

  • Єдиний шлях, що веде до знання, - це діяльність.

  • Бич людини - це уявлюване знання.

  • Знання - сила.

  • Знання - знаряддя, а не ціль.

  • Запам'ятовувати вміє той, хто вміє бути уважним.

Донбаська державна
машинобудівна академія

МФ

Як вберегтися від спеки
2.jpg

Цьогорічне літо б’є усі температурні рекорди. До таких високих температур, ще й у періоди відклю...

Середа, 17 липня 2024
16 липня 1990 року в Україні було прийнято Декларацію про державний суверенітет
1.jpg

Вона є одним із найважливіших документів за всю історію нашої державності, ухвалення якого стало...

Вівторок, 16 липня 2024
З ДНЕМ УКРАЇНСЬКОЇ ДЕРЖАВНОСТІ!
1.jpg

Цього року Україна втретє відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента...

Понеділок, 15 липня 2024
ВІЧНА ПАМ'ЯТЬ ГЕРОЯМ УКРАЇНИ
1.jpg

Сержант Дмитро Семенов, позивний Семен, загинув 28 жовтня 2023 року біля селища Курдюмівка на До...

П'ятниця, 12 липня 2024
У нашої легкоатлетки дві медалі, а збірна Донецької області – друга на головному чемпіонаті України в сезоні
2.jpg

Чемпіонат України з легкої атлетики серед дорослих та молоді відбувся 28–30 червня у Львов...

Четвер, 11 липня 2024
Дошка пошани

Фесенко Анатолій Миколайович, перший проректор, проректор з науково-педагогічної, навчальної і методичної роботи, кандидат технічних наук, професор ДДМА, доцент кафедри технологій і обладнання ливарного виробництва.

З 1975 року і по цей час працює в КІІ–ДДМА. Після закінчення аспірантури з 1985 року працював старшим викладачем кафедри ливарного виробництва.

У 1988 році захистив кандидатську дисертацію. З 1989 року працював на посаді доцента кафедри машин і технології автоматизованого ливарного виробництва, з 1990 року – одночасно деканом спеціалізованого факультету з підготовки та перепідготовки кадрів, з 1991 по 1995 рік – деканом металургійного факультету (нині – машинобудівний факультет). З 1995 року і по цей час працює проректором з навчальної роботи та першим проректором, а з 1998 по 2004 рік – одночасно й завідувачем кафедри ТОЛВ.

За останній період ним видано близько 20 навчальних посібників і вказівок, у тому числі у співавторстві – 4 посібники з грифом Міністерства освіти і науки України.

А. М.Фесенко є керівником лабораторії «Ресурсозберігаючі технології одержання якісних чавунних виливків із заданою структурою й властивостями». Здійснює наукове керівництво магістрами, роботи яких посідають призові місця на всеукраїнських і міжнародних конкурсах.

За результатами наукових досліджень ним опубліковано понад 150 наукових праць, отримано 30 авторських свідоцтв і патентів України.

За свою плідну роботу неодноразово нагороджувався почесними грамотами й подяками ректора Донбаської державної машинобудівної академії, міського голови, грамотами Міністерства освіти і науки України. Йому присвоєно почесне звання професор ДДМА. Нагороджений почесним знаком «Відмінник освіти України».



Заблоцький Володимир Кирилович, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри Технології і обладнання ливарного виробництва.

З 1967 по 1973 рік викладав у ДДМА курс металознавства й термічної обробки металів. З вересня 1973 року по квітень 1996 року завідував відділом фізичних і хімічних методів досліджень у НДІПТМАШ. За період роботи в НДІПТМАШ на підставі наукових досліджень і розробок захистив дисертацію на здобуття наукового ступеню доктора технічних наук.

Із травня 1996 року по січень 2004 року працював професором на кафедрі «Металознавства, технології й термічної обробки металів». З 2004 року прийнятий на конкурсній основі завідувачем кафедри «Технології й устаткування ливарного виробництва».

За період наукової діяльності підготував 8 кандидатів наук, має більш 150 наукових статей, є членом двох спеціалізованих рад по захисту докторських і кандидатських дисертацій, нагороджений медаллю ветерана праці.



Кошовий Анатолій Дмитрович, голова профспілкового комітету ДДМА , кандидат технічних наук, доцент кафедри Обладнання і технології зварювального виробництва.

З 1966 року розпочав трудову діяльність в КІІ-ДДМА, пройшовши шлях від асистента до доцента кафедри зварювального виробництва. З 1966 по 1981 рік працював головою студентського наукового товариства. У 1984 році захистив кандидатську дисертацію.

А.Д.Кошовий у наступний час викладає лекційні курси з дисциплін: «Технологічні процеси зварювального виробництва», «Проектування технологічних процесів зварювального виробництва». Бере активну участь у науково-дослідній роботі кафедри. Він є співавтором першого авторського свідоцтва, отриманого кафедрою, а всього - володар 28 авторських свідоцтв. Ним опубліковано більше 60 статей в журналах «Автоматичне зварювання», «Зварювальне виробництво», «Спеціальна електрометалургія»…

А.Д.Кошовий нагороджений бронзовою медаллю ВДНГ СРСР, бронзовою медаллю ВДНГ України, знаком Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти СРСР «За відмінні успіхи в роботі», Почесною грамотою та знаком МОНУ «Відмінник освіти України», дипломом «Заслужений викладач ДДМА», занесений в книгу Пошани ДДМА. Багато зусиль покладає на громадську діяльність, очоливши профспілковий комітет академії в 1984 році.



Цвєтков Олександр Іванович, кандидат технічних наук, доцент кафедри Обладнання і технології зварювального виробництва.

Працював на заводі НКМЗ, а з 1968 року - заступником начальника науково-дослідного сектору КІІ, викладачем кафедри зварювального виробництва, пройшовши шлях від асистента до доцента.

У 1982 році захистив кандидатську дисертацію. За час роботи в КІІ-ДДМА освоїв читання цілого ряду курсів навчальних дисциплін: «Технологія та устаткування зварювання плавленням», «Технологія зварювання спеціальних сталей і сплавів», «Проектування та технологія виготовлення матеріалів для зварювання і наплавлення», «Практикум зі зварювання».

Велике навчально-методичне навантаження вміло поєднує з науково-дослідницькою діяльністю. Був відповідальним виконавцем ряду госпдоговірних робіт. Веде активну роботу в плані спільних наукових досліджень зі студентами. За підсумками наукової роботи опубліковано 25 статей в різних журналах та збірниках, у тому числі в співавторстві зі студентами. Нагороджений Почесною грамотою Міністерства освіти і науки України, занесений в Книгу Пошани Академії. Автор 14 винаходів у галузі розробки зварювальних і наплавочних матеріалів.



Лаптєв Олександр Михайлович, доктор технічних наук, професор, завідувач кафедри МТіТОМ.

Працює в ДДМА з 1978 року. Доктор технічних наук (з 1989р.), професор (з 1991р.). Нагороджений Почесною грамотою МОНУ (2003р.) і Знаком «Відмінник освіти України» (2007 р.).

О.М.Лаптєв заснував науковий напрямок і наукову школу з теорії і технології пластичного деформування порошкових та пористих матеріалів. Він здійснив підготовку 9 кандидатів наук. Наукова школа професора О.М.Лаптєва здобула визнання в Україні та в усьому світі. Він та його учні неодноразово приймали участь у міжнародних наукових програмах. О.М.Лаптєв є одноосібним автором, та співавтором 195 наукових статей у ведучих наукових виданнях України, СНД та країн Заходу та 1 монографії. 46 його публікацій внесені до міжнародних баз даних ISI та Scopus і широко цитуються у міжнародних виданнях. Професор О.М.Лаптєв є автором 22 винаходів, в тому числі захищених патентами Європи, США, Канади, Китаю, Австралії, Японії, Сінгапуру.

З 1984 року і по теперішній час є членом спеціалізованої ради по захисту док-торських дисертацій при Донбаській державній машинобудівній академії. З 1984 по 1989 рік працював вченим секретарем цієї ради. З 1994 по 1998 рік був членом Експер-тної Ради ВАК України. Неодноразово виступав офіційним опонентом по докторським і кандидатським дисертаціям. З 2006 по 2009 рік був членом секції МОН України з роз-гляду запитів і звітів що до наукових проектів за напрямком «Фізико-технічні пробле-ми матеріалознавства». З 2007 року по теперішній час є членом Експертної Ради МОН при ДАК з механіки і транспорту.



Дементій Лариса Володимирівна, кандидат хімічних наук, доцент кафедри Хімії і охорони праці, заступник завідувача кафедри.

У 1987 році захистила кандидатську дисертацію. З 1995 року працювала на посаді старшого викладача кафедри хімії ДДМА, з 1998 року - на посаді доцента кафедри ХіОП.

З 1995 року і по теперішній час Л.В.Дементій викладає наступні дисципліни: «Безпека життєдіяльності», «Основи екології», «Основи охорони праці», «Охорона праці в галузі», «Цивільна оборона» і «Теоретичні основи теплотехніки».

З 1999 року є керівником держбюджетної науково-дослідної роботи щодо підвищення ефективності навчального процесу з дисциплін кафедри.

За весь час роботи Л.В.Дементій опублікувала більше 75 наукових праць, в тому числі міжнародних виданнях - 11, в спеціалізованих журналах ВАК - 6, зі студентами - 17, отримано 8 авторських свідоцтв. За весь період роботи підготовлено і видано 49 методичних розробок, у тому числі - 12 з грифом МОН України і 6 - з кодом ISBN.



Коновалова Світлана Олексіївна, кандидат хімічних наук, доцент кафедри Хімії і охорони праці

У ДДМА працює з 1998 року. У 2003 році захистила кандидатську дисертацію. З 2001 року працює на кафедрі ХіОП ДДМА.

У 2006 р. С.О.Коноваловій присвоєно звання доцента кафедри ХіОП.

В даний час С.О.Коновалова активно виконує наукову роботу, є відповідальним виконавцем кафедральної НДР та НДР, що фінансується МОН України.

З 2006 року займається науковим керівництвом аспірантів.

З 2008 року розпочала роботу над докторською дисертацією.

С.О.Коновалова постійно займається методичною і науковою роботою, має 168 публікацій, у тому числі в міжнародних виданнях - 40, в спеціалізованих журналах ВАК - 30, зі студентами - 3. Є автором (співавтором) 10 методичних вказівок і посібників, у тому числі з грифом МОН - 4, з кодом ISBN - 2. Викладає дисципліни "Охорона праці", "Теплофізичні процеси", "БЖД", "Фізична хімія».